Yeni WhatsApp Arama Motoru Nasıl Kullanılır: Anahtar Kelime veya Kişilere Göre Arama Yap!

Arkadaşının gönderdiği dosyayı ya da mesajı bir türlü bulamıyor musun? Yeni WhatsApp arama motoru, seni samanlıkta iğne aramaktan kurtaracak. Anahtar kelimelere veya kişilere göre içerik araması yapabilir, aradığını kolayca bulabilirsin. Uygulamanın gelişmiş yeni arama özelliklerini keşfetmek için hemen okumaya başla!

WhatsApp Arama Motoru Yenilendi

Popüler mesajlaşma uygulamasında bir sürü mesaj paylaşıyorsun. Neyin nerde olduğunu hatırlamıyor, bir türlü bulamıyor musun?

WhatsApp son güncelleme ile birlikte bir dizi yeniliğe imza attı. Sohbet ederken paylaştıklarını kolayca bulmanı sağlayan WhatsApp arama motoru yenilendi ve geliştirildi. Beta kullanıcılarına sunulan yeni arama özelliği artık herkese açık.

Bireysel ve grup sohbetlerinde arama yaparken çeşitli filtreler kullanabilir ve daha hızlı sonuçlar elde edebilirsin. Özellikle medya dosyalarını (fotoğraf, video, ses, GIF vs.) bulmak daha kolay ve pratik hale geliyor.

whatsapp-arama-motoru

Arama esnasında filtrelemeyi sağlayan çeşitli kategori etiketlerini kullanabilirsin. Fotoğraflar, videolar, bağlantılar, GIF’ler, ses ve belgeler olmak üzere hazır etiketler yer alıyor.

İster bu etiketlere dokunarak ister anahtar kelime veya kişi ekleyerek aramanı daha dar kapsamlı hale getirebilir ve hızlı sonuçlar elde edebilirsin.

Anahtar kelime veya kişi yazmasan bile bu etiketlerden birine dokunman durumunda (örneğin fotoğraflar) en son paylaşılanlar listelenecek. WhatsApp yeni arama motoru Ses veya Belgeler etiketini seçmen durumda kişilere göre sıralı bir liste sunuyor.

WhatsApp Arama Motoru Nasıl Kullanılır?

Yukarıda bahsettiğimiz özellikleri adım adım uygulamayarak WhatsApp arama özelliği nasıl kullanılır bahsedelim.

1- Uygulamayı açtığında Sohbetler sekmesi seçili olmalı ve sağ tarafta yer alan büyüteç simgesi ise uygulamanın arama motoru.

2- Büyüteç simgesine dokun.

whatsapp-arama-motoru

3- Bulmak istediğin anahtar kelimeyi veya kişiyi Ara yazan bölüme yazabilirsin.

whatsapp-arama-motoru

4- Fotoğraflar, videolar gibi istediğin filtrelerden birini uygulayabilirsin.

whatsapp-arama-özelliği

5- Hem anahtar kelime yazarak hem de etiketleri uygulayarak arama sonuçlarını daraltabilir ve kesin sonuçlar elde edebilirsin. Kişilerine göre de sonuçları görebilirsin.

whatsapp-arama-özelliği

Yeni WhatsApp arama motoru için en son güncellemeyi yapmayı da ihmal etme.

Mesajları WhatsApp’ta okundu/okunmadı olarak işaretleme nasıl yapılır, biliyor musun?

Konuyla ilgili düşüncelerini, varsa sorularını Yorumlar kısmında paylaşabilirsin. AndroidListe‘den uygulama indir, Facebook sayfamızı takip et!

  1. WhatsApp Messenger

    WhatsApp Messenger

    Popüler uygulama WhatsApp Messenger ile dilediğince mesajlaşabilirsin. Hiçbir ekstra ücret ödemeden görüntülü arama yapabilir ve arkadaşlarınla sesli mesajlarvideolar, resimler ve belgeler paylaşabilirsin. Yüzlerce ifade, çıkartma ve GIF de kullanabilirsin.

TikTok Profiline Bakanlar Android’de Nasıl Görülür?
TikTok Profiline Bakanlar Android’de Nasıl Görülür?

Komik videolar paylaşıyor ve çokça izleniyor musun? TikTok profilime kimler baktı diye merak ediyorsan işte cevabı! TikTok profiline bakanlar, uygulama üzerinden kolay bir şekilde görüntülenebiliyor. En hızlı yoldan nasıl yapacağını adım adım öğrenmek için okumaya devam et! T…

Müzikli Slayt Gösterisi Android’de Nasıl Yapılır?
Müzikli Slayt Gösterisi Android’de Nasıl Yapılır?

Birbirinden harika kareler yakalıyor bunları müzik eşliğinde bir slayt gösterisine dönüştürmek mi istiyorsun? Müzikli slayt gösterisi yapmak için ihtiyacın olacak en iyi Android uygulamaları keşfetmek ve kolay yoldan nasıl yapacağını adım adım öğrenmek için hemen okumaya başl…

TikTok’tan Video İndirme: Android İçin 4 Farklı Yöntem
TikTok’tan Video İndirme: Android İçin 4 Farklı Yöntem

Günümüzün popüler uygulaması TikTok’tan video izlemeyi seviyor musun? Peki, beğendiğin bu videoları indirmek ister misin? Bugün, TikTok’tan video indirme yöntemi olarak 4 farklı yoldan bahsedeceğiz. Bu sayede viral olmuş videoları saklayabilirsin. Nasıl mı, okumaya devam et! …

WhatsApp Kaybolan Mesajlar Nasıl Etkinleştirilir?
WhatsApp Kaybolan Mesajlar Nasıl Etkinleştirilir?

Severek kullandığın mesajlaşma uygulamasında gönderdiğin mesajların bir süre sonra kendiliğinden silinmesini ister misin? WhatsApp kaybolan mesajlar, artık kullanımda. Süreli mesajlar ile ilgili bilmen gerekenlere ve nasıl etkinleştireceğine dair tüm detaylar için hemen oku! …

Parmak İzi Okuyucu Çalışmıyor İse Nasıl Düzeltilir?
Parmak İzi Okuyucu Çalışmıyor İse Nasıl Düzeltilir?

Telefonunda gizliliğini ve güvenliğini korumak için kullandığın parmak izi okuyucu çalışmıyor mu? Panik yapmana hiç gerek yok! Bahsedeceğimiz sorunlar ve çözüm yollarını kendin deneyerek parmak izi okuyucunu hayata döndürebilirsin. Detayları öğrenmek için hemen okumaya başla!…