Instagram 10 Yaşında: Instagram’ın Gizli Eski Uygulama Simgesini Aç

instagram-simgesi

Instagram 10. yaşını kutluyor. Platform çıkalı tam on yıl geçti ve yeni yaşını çeşitli etkinlikler ile kutluyor. Vefakar kullanıcılarına bazı sürprizler hazırladı: Instagram eski uygulama simgesini etkinleştirmek gibi. Sen de bu gizli özellikleri keşfetmek hatta uygulamak istiyorsan hemen okumaya başla!

Popüler fotoğraf paylaşma uygulaması hayatımıza gireli tam on yıl oldu. Dünya genelinde aylık aktif 1 milyar kullanıcısı olan Instagram’ı en çok kullanan 6. ülke konumundaki Türkiye’de ise 42 milyondan fazla kullanıcısı var.

Sadık kullanıcıları için Instagram 10. yaşına özel bazı özellikleri etkinleştirdi.

Instagram uygulama simgesinin görünümüne ufak tefek dokunuşlar gerçekleştirebilir, simgeyi bir pastaya veya uygulamanın bir zamanlar kullandığı nostaljik simgelerine dönüş yapabilir veya farklı renkleri deneyebilirsin.

Instagram uygulama simgesini Android cihazında kolayca değiştirebilirsin. Herhangi bir simge paketi de yüklemene gerek yok.

Instagram Uygulama Simgesi Nasıl Değiştirilir?

Uygulama 10. yılı için özelleştirilebilir simgeleri etkin hale getirdi. Mevcut simgeyi kullanmak yerine 12 simge arasından seçim yapabilirsin.

Merak edilen konu ise bunları nasıl kullanacağın çünkü bu Instagram özelliği gizlenmiş durumda. Bu gizli seçeneğe ulaşmak için aşağıdaki adımları izle.

1- Uygulamayı aç. Sağ alt köşedeki resmine dokunarak profil sayfanın açılmasını sağla.

instagram-simgesi

2- Sağ üst köşedeki üç çizgili menü simgesine dokun.

instagram-simgesi

3- Ayarlar’a gir.

instagram-simgesi

4- Ayarlar sayfasında parmağın aşağıya doğru kaydır. Bu yeni özellik senin için aktif hale getirilmiş (bazı eski Android sürümlerinde şimdilik yok) ise bazı emojiler üstte belirecek.

instagram-simgesi

5- Cihazın titreyecek, konfeti patlayacak, doğum günü pastası çıkacak ve yeni özelliklerin kullanımını sana açacak.

instagram-simgesi

6- Gizli simgeleri açtığına göre artık sıra hangisini Instagram için ekleyeceğine karar vermekte. 12 farklı simge açılacak. Bunlardan dilediğini seç, bazılarının farklı renklerde versiyonları da olabilir.

instagram-simgesi

7- Beğendiğine tıklayarak veya ekle diyerek yeni simgenin telefonunun ana ekranına kısayol olarak eklenmesini sağla.

instagram-simgesi

Mevcut uygulama simgesi kaldırılmayacak. Yeni seçtiğin simgede ana ekranına kısayol olarak eklenecek. Dilediğin an kolayca kaldırabilir ve mevcut günümüz simgesinden uygulamaya girmeye devam edebilirsin.

Instagram beğeni silme nasıl yapılır, biliyor musun?

Konuyla ilgili düşüncelerini, varsa sorularını Yorumlar kısmında paylaşabilirsin. AndroidListe‘den uygulama indir, Facebook sayfamızı takip et!

  1. Instagram

    Instagram

    Instagram, hem diğer insanları takip edebileceğin hem de resim ve video  paylaşabileceğin bir sosyal ağ. Arkadaşlarının fotoğraflarına, hikayelerine bakabilir, yorum bırakabilirsin. Filtreler, özel efektler ve çerçeveler de kullanabilir, direkt mesajlaşabilirsin.

Facebook Toplu Gönderi Silme Nasıl Yapılır?
Facebook Toplu Gönderi Silme Nasıl Yapılır?

Facebook’ta bazı yaptığın paylaşımları silmek istiyor ancak tek tek de uğraşmak istemiyor musun? Facebook toplu gönderi silme özelliğiyle seni bu dertten kurtaracak. Eski fotoğraf veya videolarından kurtulabilir ve yepyeni bir başlangıç yapabilirsin. Detaylar için hemen oku! …

Instagram Silinen Gönderileri Geri Getirme Nasıl Yapılır?
Instagram Silinen Gönderileri Geri Getirme Nasıl Yapılır?

Bir akış fotoğrafını, hikayeni, Reels veya IGTV videonu yanlışlıkla sildin mi? Boşa üzülme! Instagram silinen gönderileri geri getirme mümkün. Yakınlarda silinenler özelliği ne işe yarar, nasıl kullanılır, tüm detaylarıyla AndroidListe’de. Öğrenmek için hemen okumaya başla! I…

WhatsApp Kaybolan Fotoğraf ve Videolar Nasıl Gönderilir?
WhatsApp Kaybolan Fotoğraf ve Videolar Nasıl Gönderilir?

Gönderdiğin bir fotoğraf ve video bakıldıktan sonra kendi kendini yok etse nasıl olurdu? Nasıl yani der gibisin? WhatsApp kaybolan fotoğraf ve videolar özelliğini duyurdu. Bu yepyeni özellik nasıl kullanılır, ayrıntılarıyla AndroidListe’de. Öğrenmek için hemen okumaya başla! …

TikTok Analiz ve İstatistikleri: Erişim ve Bilgi Alma
TikTok Analiz ve İstatistikleri: Erişim ve Bilgi Alma

Sosyal medyanın en sevilen kısa video paylaşım uygulaması TikTok’u kullanıyor musun? Yoksa bir yayıncı mısın? TikTok analiz ve istatistikleri ile içeriklerinin ne kadar başarılı olduğunu, takipçilerinin özelliklerini ve çok daha fazlasını öğrenmek için hemen okumaya başla! Ti…