WhatsApp Sesli Mesaj ile İlgili En İyi İpuçları ve Püf Noktaları

whatsapp-sesli-mesaj

WhatsApp sesli mesaj göndermeyi seviyor musun? Yazmak yerine hızlıca sesli notlar yani ses kayıtları göndermeni sağlayan bu özellikten daha fazla faydalanmak ister misin? Sesli mesajları kullanırken işine çok yarayacak 10 ipucu ve püf noktası burada. Detaylar için hemen okumaya başla!

WhatsApp Sesli Mesaj için 10 İpucu ve Püf Noktası

WhatsApp sesli mesaj, birçok avantaja sahip. Verimli şekilde kullanmak istiyorsan mutlaka aşağıdaki ipuçlarına ve püf noktalarını göz atmalısın.

1- Yalnızca Gerektiğinde Kullan

Öncelikle bir hatırlatmada bulunalım. Kimi hallerde bu özelliği kullanmak uygun olmayabilir. Sesli bir kayıt yapacağın için sinemada bu özelliği kullanmak pek de uygun düşmez.

Sesli mesajlar özellikle yazı yazamadığımız durumlar için ideal bir çözüm sunar.

2- Dinlemek İçin Kulağına Tut

Gelen bir WhatsApp sesli mesaj, oynatıldığında doğrudan hoparlöre aktarılır ve ses dışa verilir. Ancak mesajın özel olduğunu düşünüyor veya çevrendekilerin duymasını istemiyorsan sesli mesajı dinlemek için kulağına yaklaştır. Bu durumda ses telefonun kulaklığından gelecek ve dışarıya aktarılmaz.

WhatsApp sesli mesaj nasıl dinlenir makalemizde ayrıntıları bulabilirsin.

3- Telefonu Yatay Tutarak Kayıt Yapma

whatsapp-sesli-mesaj

Bazı insanlar seslerinin daha iyi kaydedildiği düşüncesiyle telefonlarını ağızlarına doğru yatay bir şekilde (tepsi tutar gibi) tutar ve mikrofona doğru konuşur. Ses kayıpları açısından bu iyi bir alışkanlık değil.

4- Sesli Mesajı Hızlandır

Uzun sesli mesajlar göndermeyi seven bir arkadaşın varsa ancak fazlaca zamanın yoksa sesli mesajı hızlandırabilirsin. Bunun için bir TalkFaster uygulamasına ihtiyacın olacak.

Nasıl yapacağını öğrenmek için WhatsApp sesli mesaj hızlandırma nasıl yapılır makalemize göz atabilirsin.

5- Mesajını Göndermeden Önce Dinle

Sesli mesajı göndermeden önce dinleyebileceğini biliyor musun? Pek çok insanın farkında olmadığı bu özellik, hayat kurtarıcı olabilir. Yapman gereken ses kaydı oluştururken sohbetten çıkmak ve geri geldiğinde kaydı dinlemek.

Nasıl yapacağını detaylı bir şekilde öğrenmek için WhatsApp sesli mesaj göndermeden önce dinleme nasıl yapılır makalemizi oku.

6- Sesli Mesajı Yazıya Dönüştür

Sana gelen herhangi bir mesajı dinleyemiyor veya o an için anlamıyorsan sesli mesajı yazıya dönüştürebilirsin.

WhatsApp sesli mesajı yazıya çevirme nasıl yapılır makalemizi okuyarak nasıl yapacağını öğrenebilirsin.

7- Sesini Değiştir

Sesli mesajlar göndermeden önce sesini değiştirerek veya çeşitli efektler ekleyerek bir kayıt oluşturabilir ve arkadaşlarını şaşırtabilirsin. Bunun için Efektler ile Ses Değiştirici gibi bir uygulamaya ihtiyacın var. Artık bir robot gibi konuşabilirsin.

8- Belli Etmeden Sesli Mesajları Dinle

Bir mesaj okunduğunda mavi tikle işaretlenir. Aynı şey sesli mesajlar içinde geçerli. Karşı tarafın mesajı dinlediğinden haberi olmasını istemiyorsan mesajı uçak modunda dinle veya bir gruba gönderip burada dinle.

Kimseye çaktırmadan WhatsApp sesli mesaj nasıl dinlenir, makalemizde daha detaylı bilgiler bulabilirsin.

9- Kolayca Ses Kaydı Yap

Sesli mesaj gönderirken sürekli mikrofona basılı tutmak zorunda değilsin. Mikrofon simgesine basılı tut ve kilit çıktığında mikrofonu yukarıya doğru kaydır.

Mikrofon tuşuna basılı tutmadan WhatsApp sesli mesaj kaydetme makalemizi okuyarak daha farklı yöntemler de öğrenebilirsin.

10- Tek Seferde WhatsApp Sesli Mesaj Silme

Tek seferde tüm WhatsApp sesli mesajları silmek istersen bunu bir dosya yöneticisi kullanarak kolayca yapabilirsin. Dosya yöneticin ile WhatsApp > Media > WhatsApp Audio klasörünü bul ve içindeki tüm dosyaları sil. Kimi hallerde WhatsApp Voice Notes klasörüne de bakman gerekebilir.

Gruplarından ve sohbetlerinden WhatsApp medya silme nasıl yapılır makalemize de göz atarak fikir edinebilirsin.

Konuyla ilgili düşüncelerini, varsa sorularını Yorumlar kısmında paylaşabilirsin. AndroidListe‘den uygulama indir, Facebook sayfamızı takip et!

  1. WhatsApp Messenger

    WhatsApp Messenger

    Popüler uygulama WhatsApp Messenger ile dilediğince mesajlaşabilirsin. Hiçbir ekstra ücret ödemeden görüntülü arama yapabilir ve arkadaşlarınla sesli mesajlarvideolar, resimler ve belgeler paylaşabilirsin. Yüzlerce ifade, çıkartma ve GIF de kullanabilirsin.

Facebook Toplu Gönderi Silme Nasıl Yapılır?
Facebook Toplu Gönderi Silme Nasıl Yapılır?

Facebook’ta bazı yaptığın paylaşımları silmek istiyor ancak tek tek de uğraşmak istemiyor musun? Facebook toplu gönderi silme özelliğiyle seni bu dertten kurtaracak. Eski fotoğraf veya videolarından kurtulabilir ve yepyeni bir başlangıç yapabilirsin. Detaylar için hemen oku! …

Instagram Silinen Gönderileri Geri Getirme Nasıl Yapılır?
Instagram Silinen Gönderileri Geri Getirme Nasıl Yapılır?

Bir akış fotoğrafını, hikayeni, Reels veya IGTV videonu yanlışlıkla sildin mi? Boşa üzülme! Instagram silinen gönderileri geri getirme mümkün. Yakınlarda silinenler özelliği ne işe yarar, nasıl kullanılır, tüm detaylarıyla AndroidListe’de. Öğrenmek için hemen okumaya başla! I…

WhatsApp Kaybolan Fotoğraf ve Videolar Nasıl Gönderilir?
WhatsApp Kaybolan Fotoğraf ve Videolar Nasıl Gönderilir?

Gönderdiğin bir fotoğraf ve video bakıldıktan sonra kendi kendini yok etse nasıl olurdu? Nasıl yani der gibisin? WhatsApp kaybolan fotoğraf ve videolar özelliğini duyurdu. Bu yepyeni özellik nasıl kullanılır, ayrıntılarıyla AndroidListe’de. Öğrenmek için hemen okumaya başla! …

TikTok Analiz ve İstatistikleri: Erişim ve Bilgi Alma
TikTok Analiz ve İstatistikleri: Erişim ve Bilgi Alma

Sosyal medyanın en sevilen kısa video paylaşım uygulaması TikTok’u kullanıyor musun? Yoksa bir yayıncı mısın? TikTok analiz ve istatistikleri ile içeriklerinin ne kadar başarılı olduğunu, takipçilerinin özelliklerini ve çok daha fazlasını öğrenmek için hemen okumaya başla! Ti…