Instagram’da Hikaye Gizleme Kişi Seçerek Nasıl Yapılır?

instagram-da-hikaye-gizleme

Paylaştığın o güzelim hikayeleri herkesin görmesini istemiyor sadece seçeceğin kişi veya kişilerin görmesini mi istiyorsun? Instagram’da hikaye gizleme yöntemlerini öğrenerek hikayelerini sadece istediğin kişilerin görmesini sağlayabilirsin. Bir profesyonel gibi uygulamayı kullanmak, kimin hikayelerini görebileceğine karar vermek için hemen okumaya başla!

Instagram’da Hikaye Gizleme

Hayatına dair 15 saniyelik paylaştığın kısa videoların herkesçe izlenmesini istemeyebilirsin. Sadece belirli kişilere yönelik hikayeler oluşturabilirsin.

Bahsedeceğimiz Instagram’da hikaye gizleme yöntemlerini kullanarak bunu kendin kolayca yapabilirsin.

Instagram’da Hikaye Nasıl Gizlenir?

Bu soruya farklı yöntemler ve yollar kullanarak cevap verilebilir. Ancak her yöntemin kendine göre farklı sonuçları olacak. Hangi yöntem ihtiyaçlarını karşılıyorsa gereken adımları izleyerek yapabilirsin.

1. Yöntem: Hikayeler Menüsü

Instagram’da hikaye gizlemenin en hızlı yöntemlerinden biri bu. Burada Instagram hikayeni herkesten veya sadece bazı kişilerden gizleyebilirsin.

Hikayeni sadece tek bir kişinin izlemesini istiyorsan ve takipçi sayın fazla ise bu yöntem pek de pratik olmayacak, diğer yöntemleri deneyebilirsin.

Instagram hikaye gizleme için:

1. Yol:

1- Uygulamayı aç ve Hikayen’e tıkla (yeni bir hikaye paylaştığın varsayarak).

instagram-da-hikaye-gizleme

2- Sağ alt köşedeki Daha Fazla seçeneğine dokun.

instagram-da-hikaye-gizleme

3- Açılan menüden Hikaye Ayarları’na gir.

instagram-da-hikaye-gizleme

4- Hikayeyi Gizle seçeneğine bak. Buraya daha önce kimseyi eklemediysen 0 Kişi olarak görünecektir. Bunun üzerine tıkla.

instagram-da-hikaye-gizleme

5- Takipçilerinin olduğu bir liste gözükecek. Burada gizlemek istediğin kişi veya kişileri üstteki arama çubuğunu kullanarak veya ekranı aşağıya kaydırarak bulabilirsin. Gizlemek istediğin kişi veya kişilerin yanındaki dairelere dokunup mavi tikli hale getirmelisin.

instagram-da-hikaye-gizleme

Instagram hikayeni herkesten gizlemek için tek tek elle seçim yapmalısın bu da pek pratik gözükmüyor. Herkesi seçip bir kişiyi de bırakabilirsin.

Hikaye Ayarları’nı değiştirene kadar bir dahaki paylaştığın hikayeler bu kişilerden gizlenmiş olacak.

2. Yol:

Bu yöntemi farklı bir yol izleyerek de yapabilirsin. Üstelik bunu hikaye paylaşmadan önce dahi yapabilirsin.

Bunun için Instagram profil sayfandaki sağ üst köşedeki üç çizgili menüye dokun. Ayarlar > Gizlilik > Hikaye > Hikayeyi Gizle yolunu izleyerek de yapabilirsin. Yukarıdaki adımlarla neredeyse aynı.

instagram-da-hikaye-gizleme

3. Yol:

Eğer herkese açık bir profil kullanıyorsan profilini Gizli yaparak takipçilerin dışındaki kimselerin hikayelerine erişmesini engelleyebilirsin.

Bunun için profil sayfana git. Üç çizgili menüye dokun. Ayarlar > Gizlilik > Gizli Hesap seçeneğini aç.

instagram-da-hikaye-gizleme

Bu konu hakkında daha detaylı bilgi almak için Profil Gizleme makalemizi okuyabilirsin.

2.Yöntem: Instagram’da Hikayeyi Bazı Kişilerden Gizleme

Bu yöntemde hikayelerini bazı kişilerden gizleyebilirsin. İlk yöntemde takipçilerinden hikayelerini gizlerken burada seni takip etmeyen kişilerden de hikayeni nasıl gizleyebileceğini göreceksin.

1. Yol:

Hikayelerini bazı takipçilerinin görmesini engelleyebilirsin. Seni takip etmeyen ancak bir şekilde hikayene (özellikle etiketler, keşfet veya profile bakma yolu ile) ulaşan kişilerden de hikayeni gizleyebilirsin. Bunun için

1- Paylaştığın hikayeyi aç ve yukarıya doğru çek.

2- Hikayeni Görüntüleyenler listelenecek. Burada hikayeni gizlemek istediğin kişinin solundaki üç noktaya tıkla.

instagram-da-hikaye-gizleme

3- Açılan menüden Hikayeni Gizle seçeneğine dokun. Artık bu kişi hikayeni göremeyecek.

instagram-da-hikaye-gizleme

2. Yol:

Bu yolu kullanarak da Instagram’da hikayeni bazı kişilerden gizleme yapılabilir. Seni takip etmeyenlerden de bu şekilde hikayelerini gizleyebilirsin.

1- Hikayeni gizlemek istediğin kişinin profilini aç. Sağ üst köşedeki üç noktaya tıkla.

instagram-da-hikaye-gizleme

2- Hikayeni Gizle seçeneğine dokun.

instagram-da-hikaye-gizleme

3- Gizle seçeneğine dokunarak mesajı onayla ve gizleme işlemini tamamla.

instagram-da-hikaye-gizleme

3. Yöntem: Yakın Arkadaşlar ile Instagram’da Hikaye Gizleme

Aslında bu yöntem ile gizleme yerine hikayelerini kimlerin görebileceğini seçiyorsun. Bu sayede paylaştığın bir hikayeyi yakın arkadaşların görebilirken diğer takipçilerin göremez.

Halihazırda bir Yakın Arkadaşlar listen var ama sadece belirli bir kişiye veya kişilere hikayeni göstermek istiyorsan listeni yeniden düzenlemelisin.

Hiç yokmuş gibi varsayarak yeni bir liste oluşturmak için profil sayfana git. Üç çizgili menü simgesine dokun ve Yakın Arkadaşlar seçeneğine dokun. Ekle düğmesine dokunarak istediğin kişileri seç.

instagram-da-hikaye-gizleme

Nasıl yapacağını daha detaylı öğrenmek için Yakın Arkadaş Ekleme makalemizi okuyabilirsin.

Listeni oluşturduğuna göre artık hikayeni sadece yakın arkadaşlarınla paylaşabilirsin. Bildiğin hikaye paylaşmaktan farksız. Sadece hikayeni paylaşmak için Gönder düğmesine basmak yerine yeşil daire içindeki yıldız simgesine (Yakın Arkadaşlar düğmesi) basmalısın.

instagram-da-hikaye-gizleme

Instagram’da hikaye gizleme ile ilgili düşüncelerini, varsa sorularını Yorumlar kısmında paylaşabilirsin. AndroidListe‘den uygulama indir, Facebook sayfamızı takip et!

  1. Instagram

    Instagram

    Instagram, hem diğer insanları takip edebileceğin hem de resim ve video paylaşabileceğin bir sosyal ağ. Arkadaşlarının fotoğraflarına, hikayelerine bakabilir, yorum bırakabilirsin. Filtreler, özel efektler ve çerçeveler de kullanabilir, direkt mesajlaşabilirsin.

Uygulama indirmeden TikTok nasıl kullanılır?
Uygulama indirmeden TikTok nasıl kullanılır?

Video izleyerek zaman geçirmekten keyif alıyor ama bunun için herhangi bir uygulama yüklemek istemiyor musun? Uygulama indirmeden TikTok nasıl kullanılır biliyor musun? İşine çok yarayacak ipuçları paylaşıyoruz. Popüler ağda nasıl yapacağını keşfetmek için hemen okumaya başla…

Instagram haritalar nedir ve nasıl kullanılır?
Instagram haritalar nedir ve nasıl kullanılır?

Sosyal ağında popüler mekanları daha kolay keşfetmek ister misin? Instagram haritalar güncellendi ve daha fonksiyonel hale geldi. Yenilenen Instagram maps nedir, neler getiriyor ve nasıl kullanılır gibi merak edilen sorulara cevaplar bulabileceğin yazımızı hemen okumaya başla…

Android’de WhatsApp simge değiştirme nasıl yapılır?
Android’de WhatsApp simge değiştirme nasıl yapılır?

Android’in özgür dünyasının sunduğu sınırsız özelleştirme seçeneklerinden yararlanmak ister misin? WhatsApp simge değiştirme dahi mümkün. Mesajlaşma uygulamasının ikonunu kendi istediğin gibi düzenleyebilirsin. Gereken uygulamalar, nasıl yapılır öğrenmek için okumaya devam et…