Videoya Alt Yazı Ekleme Android Cihazlarda Nasıl Yapılır?

videoya-alt-yazı-ekleme

Merakla beklediğin dizinin hala Türkçe dublajı çıkmadı mı? Günlerce beklemek yerine alt yazılı izlemek ister misin? Videoya alt yazı ekleme Android cihazlarda oldukça kolay. Alt yazı bulabileceğin en iyi Android uygulamaları ve bunları nasıl çalıştıracağını keşfetmek için hemen okumaya başla!

Popüler bir dizinin Türkçe dublajını beklemek yerine pek çok kişi diziyi indirip alt yazılı olarak izlemeyi tercih ediyor. Bilgisayarda alt yazılı izlemek kolay, peki ya Android video oynatıcılarda durum nasıl?

Videoya alt yazı ekleme Android telefonda ve tablette de oldukça kolay. Mobil cihazların için alt yazı nasıl bulunur ve eklenir öğrenmek için okumaya devam et!

Videoya Alt Yazı Ekleme Android’de Nasıl Yapılır?

Öncelikle bir videoya alt yazı nasıl eklenir, ele alalım. Popüler medya oynatıcılardan VLC for Android üzerinden nasıl yapacağına bakalım. Bütün uygulamalarda benzer şekilde yapabilirsin, mantık aynı.

İlk olarak alt yazı dosyasını cihazına indirmelisin. Alt yazı dosyaları genellikle SRT uzantılı olmakta. Bir ZIP dosyası şeklinde sıkıştırılmış olarak indirdiysen açıp içindeki alt yazı dosyasını çıkar.

Alt yazı dosyası ile video dosyasının aynı isimde (uzantıları farklı) ve aynı klasörde olması işini kolaylaştıracak. Değilse dosya yöneticini kullanarak gerekli düzenlemeleri yap. Bu sayede oynatıcılar alt yazı dosyasını otomatik olarak algılar ve kolayca çalıştırır.

Eğer alt yazı dosyası otomatik olarak çalışmazsa, aynı klasörde değilse veya kendin doğrudan alt yazı dosyasının konumunu uygulamaya göstermek istersen aşağıdaki adımları izle.

1- VLC oynatıcıyı aç ve videoyu oynat.

2- Alt yazı otomatik olarak başlamazsa videoya dokun ve oynatıcının altta menüsünün açılmasını sağla. Sol altta ikinci sıradaki alt yazı simgesine dokun.

videoya-alt-yazı-ekleme

3- Açılan menüden Alt Yazı Dosyasını Seçin’e tıkla.

videoya-alt-yazı-ekleme

4- Burada alt yazının bulunduğunu konumu ev simgesine tıklayarak bul.

videoya-alt-yazı-ekleme

5- Artık VLC oynatıcı videoyu alt yazılı olarak göstermeye devam edecek.

Videoya Alt Yazı Ekleme Android Uygulamalarla Daha Kolay

Günümüz medya oynatıcıları alt yazı bulman konusunda da yardımcı oluyor. VLC, alt yazı arama ve indirme seçeneğine sahip. Ancak aradığını bulamazsan daha geniş bir arşive kolayca ulaşmanı sağlayacak Android uygulamalar var.

Subloader, GetSubtitle ve GMT Subtitles en iyi alt yazı indirme uygulamaları arasında yer alıyor. Bu uygulamalar hakkında detaylı bilgileri aşağıda bulabilirsin.

Android eğlence uygulamaları ile stresini azaltmayı dene!

Videoya alt yazı ekleme Android cihazlarda nasıl yapılır, paylaştık. Konuyla ilgili düşüncelerini, varsa sorularını Yorumlar kısmında paylaşabilirsin. AndroidListe‘den uygulama indir, Facebook sayfamızı takip et!

 1. SubLoader

  SubLoader

  Subloader’ı yalnızca bir alt yazı indirme uygulaması olarak değil bir oynatıcı olarak da kullanabilirsin. Opensubtitles, Subsence gibi farklı kaynaklardan alt yazı aramanı ve indirmeni sağlar. Birçok video formatını destekliyor. Klasörlerin arasında arama yapmana da imkan tanır.

 2. Găsește subtitrări

  Găsește subtitrări

  GetSubtitle, cihazındaki video ve film dosyalarını otomatik olarak tanır, eşleşen herhangi bir alt yazı dosyası var mı hızlıca arar. Farklı güvenilir kaynaklardan alt yazı indirmeni sağlar. 170’den fazla dil desteği sunuyor. Dahili bir video oynatıcıya da sahip.

 3. GMT Subtitles

  GMT Subtitles

  GMT Subtitles, İnternet’ten ve ağa bağlı cihazlarından kolayca alt yazı dosyalarını indirmeni sağlayan bir araç. Android cihazındaki videoları otomatik olarak algılar ve listeler. Farklı kaynaklardan elle alt yazı aramana ve bunları bluetooth, e-posta ile paylaşmana imkan tanır.

 4. VLC for Android

  VLC for Android

  Farklı platformlardan tanıdığın açık kaynak kodlu ve ücretsiz medya oynatıcı VLC for Android uygulaması oldukça kullanışlı. Tüm video ve ses formatlarını kolaylıkla oynatabilirsin. Resim içinde resim, alt yazı ve İnternet’ten canlı yayın izleme desteği de var.

Müzikli Slayt Gösterisi Android’de Nasıl Yapılır?
Müzikli Slayt Gösterisi Android’de Nasıl Yapılır?

Birbirinden harika kareler yakalıyor bunları müzik eşliğinde bir slayt gösterisine dönüştürmek mi istiyorsun? Müzikli slayt gösterisi yapmak için ihtiyacın olacak en iyi Android uygulamaları keşfetmek ve kolay yoldan nasıl yapacağını adım adım öğrenmek için hemen okumaya başl…