Telegram’da Otomatik Cevaplama Nasıl Yapılır?

otomatik-cevaplama-telegram

Telegram pek çok gelişmiş özelliğe sahip ama şimdilik otomatik cevaplama özelliği bulunmuyor. İstersen bu özelliğe AutoResponder uygulaması ile kavuşabilirsin. Belirli mesajlara otomatik olarak cevaplar verebilir, kesintisiz iletişime devam edebilirsin. Nasıl yapacağını anlamak ve bu uygulamayı tanımak için hemen okumaya başla!

Daha önce WhatsApp otomatik cevap nasıl gönderilir, bahsetmiştik. Bugün ise Telegram‘da bunu nasıl yapacağını ele alacağız.

AutoResponder, Telegram’a otomatik cevaplama özelliği kazandıran ücretsiz üçüncü taraf bir uygulama. Pro sürümü ile daha fazla seçenek sunuyor. Ancak ücretsiz sürümü dahi seni tatmin edecek düzeyde.

Uygulamayı kullanmak için vermen gereken izinlere ve otomatik mesaj için nasıl kural oluşturacağına bakalım.

Otomatik Cevaplama İçin Vermen Gereken İzinler

AutoResponder’ın Telegram ile herhangi bir ortaklığı bulunmuyor. Bu yüzden Telegram’a erişmek yerine mesajlara otomatik cevap verebilmek için cihazına gelen bildirimleri takip ediyor.

otomatik-cevaplama-telegram

İlk kurulumda bildirimlere erişebilmesini için uygulamaya izin vermelisin. Ayrıca bazı cihazlar (Samsung, Xiaomi gibi) pil tasarrufu özelliğine sahip ve arka planda çalışan uygulamaları kapatabiliyor. AutoResponder için bu özelliği devre dışı bırakarak düzenli çalışmasını sağlayabilirsin.

Uygulama, bildirimleri susturulmuş özel sohbetler ve gruplar için de işe yaramaz. Böyle bir durum varsa bildirimleri açmayı unutma!

Otomatik Cevaplama İçin Kural Oluşturma

Gerekli izinleri verdikten sonra otomatik cevaplama için ilk kuralını oluşturmaya başlayabilirsin. Uygulamanın ücretsiz versiyonu belirli bir kelimeyi içeren tüm mesajların için kural oluşturmana imkan tanır.

Telegramda aldığın tüm mesajlara otomatik olarak cevap vermek için:

1- Uygulamayı aç ve gerekli izinleri ver.

2- Sağ alttaki + düğmesine dokun.

otomatik-cevaplama-telegram

3- Açılan pencereden Hepsi’ne tıkla. Cevaplanmalı bölümünde * işareti otomatik eklenecek.

otomatik-cevaplama-telegram

4- Tüm Mesajlara Cevap Ver uyarısını Tamam diyerek onayla.

otomatik-cevaplama-telegram

5- Cevapla Mesaj bölümüne gönderilmesini istediğin mesajı yaz. Aşağıdaki mavi onay işaretine dokunarak işlemi tamamla.

otomatik-cevaplama-telegram

Telegram’da aldığın tüm mesajları değil de belirli mesajları otomotik cevaplamak için:

1- Yukarıdaki 3. adıma geri dön. Belirli bir kelime geçerse otomatik mesaj gönderilmesi için Cevaplanmalı bölümüne bu kelimeyi (nasılsın gibi) yaz.

otomatik-cevaplama-telegram

2- Bu kelime ile tam eşleşme mi yoksa benzerlik eşleşmesi mi olacak karar ver. Sonra diğer adımlara geçebilirsin.

3- Uygulamanın ücretsiz versiyonunda alıcıları seçebilir veya istersen belirli kişilere otomatik mesaj atılmasını veya atılmamasını sağlayabilirsin.

otomatik-cevaplama-telegram

Telegram mesaj veya sohbet sabitleme nasıl yapılır, biliyor musun?

Telegram’da otomatik cevaplama ilgili düşüncelerini, varsa sorularını Yorumlar kısmında paylaşabilirsin. AndroidListe‘den uygulama indir, Facebook sayfamızı takip et!

  1. AutoResponder for Telegram - Otomatik Mesaj

    AutoResponder for Telegram – Otomatik Mesaj

    AutoResponder, belirli Telegram mesajlarına istediğin otomatik cevapları göndermeni sağlayan kullanımı kolay bir uygulama. Benzeşme türünü, alıcıları, gecikme zamanını seçebilirsin. Gereksinimlerine göre özelleştirebilir, daha fazla özellik için Pro sürümüne geçebilirsin.

TikTok Profiline Bakanlar Android’de Nasıl Görülür?
TikTok Profiline Bakanlar Android’de Nasıl Görülür?

Komik videolar paylaşıyor ve çokça izleniyor musun? TikTok profilime kimler baktı diye merak ediyorsan işte cevabı! TikTok profiline bakanlar, uygulama üzerinden kolay bir şekilde görüntülenebiliyor. En hızlı yoldan nasıl yapacağını adım adım öğrenmek için okumaya devam et! T…

Müzikli Slayt Gösterisi Android’de Nasıl Yapılır?
Müzikli Slayt Gösterisi Android’de Nasıl Yapılır?

Birbirinden harika kareler yakalıyor bunları müzik eşliğinde bir slayt gösterisine dönüştürmek mi istiyorsun? Müzikli slayt gösterisi yapmak için ihtiyacın olacak en iyi Android uygulamaları keşfetmek ve kolay yoldan nasıl yapacağını adım adım öğrenmek için hemen okumaya başl…

TikTok’tan Video İndirme: Android İçin 4 Farklı Yöntem
TikTok’tan Video İndirme: Android İçin 4 Farklı Yöntem

Günümüzün popüler uygulaması TikTok’tan video izlemeyi seviyor musun? Peki, beğendiğin bu videoları indirmek ister misin? Bugün, TikTok’tan video indirme yöntemi olarak 4 farklı yoldan bahsedeceğiz. Bu sayede viral olmuş videoları saklayabilirsin. Nasıl mı, okumaya devam et! …

WhatsApp Kaybolan Mesajlar Nasıl Etkinleştirilir?
WhatsApp Kaybolan Mesajlar Nasıl Etkinleştirilir?

Severek kullandığın mesajlaşma uygulamasında gönderdiğin mesajların bir süre sonra kendiliğinden silinmesini ister misin? WhatsApp kaybolan mesajlar, artık kullanımda. Süreli mesajlar ile ilgili bilmen gerekenlere ve nasıl etkinleştireceğine dair tüm detaylar için hemen oku! …

Parmak İzi Okuyucu Çalışmıyor İse Nasıl Düzeltilir?
Parmak İzi Okuyucu Çalışmıyor İse Nasıl Düzeltilir?

Telefonunda gizliliğini ve güvenliğini korumak için kullandığın parmak izi okuyucu çalışmıyor mu? Panik yapmana hiç gerek yok! Bahsedeceğimiz sorunlar ve çözüm yollarını kendin deneyerek parmak izi okuyucunu hayata döndürebilirsin. Detayları öğrenmek için hemen okumaya başla!…