Telegram’da Otomatik Cevaplama Nasıl Yapılır?

otomatik-cevaplama-telegram

Telegram pek çok gelişmiş özelliğe sahip ama şimdilik otomatik cevaplama özelliği bulunmuyor. İstersen bu özelliğe AutoResponder uygulaması ile kavuşabilirsin. Belirli mesajlara otomatik olarak cevaplar verebilir, kesintisiz iletişime devam edebilirsin. Nasıl yapacağını anlamak ve bu uygulamayı tanımak için hemen okumaya başla!

Daha önce WhatsApp otomatik cevap nasıl gönderilir, bahsetmiştik. Bugün ise Telegram‘da bunu nasıl yapacağını ele alacağız.

AutoResponder, Telegram’a otomatik cevaplama özelliği kazandıran ücretsiz üçüncü taraf bir uygulama. Pro sürümü ile daha fazla seçenek sunuyor. Ancak ücretsiz sürümü dahi seni tatmin edecek düzeyde.

Uygulamayı kullanmak için vermen gereken izinlere ve otomatik mesaj için nasıl kural oluşturacağına bakalım.

Otomatik Cevaplama İçin Vermen Gereken İzinler

AutoResponder’ın Telegram ile herhangi bir ortaklığı bulunmuyor. Bu yüzden Telegram’a erişmek yerine mesajlara otomatik cevap verebilmek için cihazına gelen bildirimleri takip ediyor.

otomatik-cevaplama-telegram

İlk kurulumda bildirimlere erişebilmesini için uygulamaya izin vermelisin. Ayrıca bazı cihazlar (Samsung, Xiaomi gibi) pil tasarrufu özelliğine sahip ve arka planda çalışan uygulamaları kapatabiliyor. AutoResponder için bu özelliği devre dışı bırakarak düzenli çalışmasını sağlayabilirsin.

Uygulama, bildirimleri susturulmuş özel sohbetler ve gruplar için de işe yaramaz. Böyle bir durum varsa bildirimleri açmayı unutma!

Otomatik Cevaplama İçin Kural Oluşturma

Gerekli izinleri verdikten sonra otomatik cevaplama için ilk kuralını oluşturmaya başlayabilirsin. Uygulamanın ücretsiz versiyonu belirli bir kelimeyi içeren tüm mesajların için kural oluşturmana imkan tanır.

Telegramda aldığın tüm mesajlara otomatik olarak cevap vermek için:

1- Uygulamayı aç ve gerekli izinleri ver.

2- Sağ alttaki + düğmesine dokun.

otomatik-cevaplama-telegram

3- Açılan pencereden Hepsi’ne tıkla. Cevaplanmalı bölümünde * işareti otomatik eklenecek.

otomatik-cevaplama-telegram

4- Tüm Mesajlara Cevap Ver uyarısını Tamam diyerek onayla.

otomatik-cevaplama-telegram

5- Cevapla Mesaj bölümüne gönderilmesini istediğin mesajı yaz. Aşağıdaki mavi onay işaretine dokunarak işlemi tamamla.

otomatik-cevaplama-telegram

Telegram’da aldığın tüm mesajları değil de belirli mesajları otomotik cevaplamak için:

1- Yukarıdaki 3. adıma geri dön. Belirli bir kelime geçerse otomatik mesaj gönderilmesi için Cevaplanmalı bölümüne bu kelimeyi (nasılsın gibi) yaz.

otomatik-cevaplama-telegram

2- Bu kelime ile tam eşleşme mi yoksa benzerlik eşleşmesi mi olacak karar ver. Sonra diğer adımlara geçebilirsin.

3- Uygulamanın ücretsiz versiyonunda alıcıları seçebilir veya istersen belirli kişilere otomatik mesaj atılmasını veya atılmamasını sağlayabilirsin.

otomatik-cevaplama-telegram

Telegram mesaj veya sohbet sabitleme nasıl yapılır, biliyor musun?

Telegram’da otomatik cevaplama ilgili düşüncelerini, varsa sorularını Yorumlar kısmında paylaşabilirsin. AndroidListe‘den uygulama indir, Facebook sayfamızı takip et!

  1. AutoResponder for Telegram - Otomatik Mesaj

    AutoResponder for Telegram – Otomatik Mesaj

    AutoResponder, belirli Telegram mesajlarına istediğin otomatik cevapları göndermeni sağlayan kullanımı kolay bir uygulama. Benzeşme türünü, alıcıları, gecikme zamanını seçebilirsin. Gereksinimlerine göre özelleştirebilir, daha fazla özellik için Pro sürümüne geçebilirsin.

Facebook Toplu Gönderi Silme Nasıl Yapılır?
Facebook Toplu Gönderi Silme Nasıl Yapılır?

Facebook’ta bazı yaptığın paylaşımları silmek istiyor ancak tek tek de uğraşmak istemiyor musun? Facebook toplu gönderi silme özelliğiyle seni bu dertten kurtaracak. Eski fotoğraf veya videolarından kurtulabilir ve yepyeni bir başlangıç yapabilirsin. Detaylar için hemen oku! …

Instagram Silinen Gönderileri Geri Getirme Nasıl Yapılır?
Instagram Silinen Gönderileri Geri Getirme Nasıl Yapılır?

Bir akış fotoğrafını, hikayeni, Reels veya IGTV videonu yanlışlıkla sildin mi? Boşa üzülme! Instagram silinen gönderileri geri getirme mümkün. Yakınlarda silinenler özelliği ne işe yarar, nasıl kullanılır, tüm detaylarıyla AndroidListe’de. Öğrenmek için hemen okumaya başla! I…

WhatsApp Kaybolan Fotoğraf ve Videolar Nasıl Gönderilir?
WhatsApp Kaybolan Fotoğraf ve Videolar Nasıl Gönderilir?

Gönderdiğin bir fotoğraf ve video bakıldıktan sonra kendi kendini yok etse nasıl olurdu? Nasıl yani der gibisin? WhatsApp kaybolan fotoğraf ve videolar özelliğini duyurdu. Bu yepyeni özellik nasıl kullanılır, ayrıntılarıyla AndroidListe’de. Öğrenmek için hemen okumaya başla! …

TikTok Analiz ve İstatistikleri: Erişim ve Bilgi Alma
TikTok Analiz ve İstatistikleri: Erişim ve Bilgi Alma

Sosyal medyanın en sevilen kısa video paylaşım uygulaması TikTok’u kullanıyor musun? Yoksa bir yayıncı mısın? TikTok analiz ve istatistikleri ile içeriklerinin ne kadar başarılı olduğunu, takipçilerinin özelliklerini ve çok daha fazlasını öğrenmek için hemen okumaya başla! Ti…