Telegram Mesaj veya Sohbet Sabitleme Nasıl Yapılır?

telegram-mesaj-sabitleme

Telegram kullanıyor musun? Popüler mesajlaşma uygulamasının özellikleri saymakla bitmiyor. Telegram mesaj sabitleme bunlardan bir tanesi. Dilersen sohbetlerini de sabitleyebilirsin. Mesajlarını veya sohbetlerini öne çıkarmanı sağlayan bu özellik oldukça işlevsel. Tam olarak nasıl kullanacağını adım adım öğrenmek için hemen okumaya başla!

WhatsApp’a alternatif en iyi mesajlaşma uygulamarından biri olan Telegram gelişmiş özelliklere sahip. Hatta öyle ki kolaylıkla WhatsApp’tan Telegram’a geçiş yapabilirsin.

Telegram’ın özelliklerini keşfetmeye devam edelim.

Telegram Mesaj Sabitleme Nedir?

Pin veya pinlemek gibi tabirler İnternet’in sık kullanılan tabirlerinden ve sabitlemek anlamına geliyor. Peki, Telegram’da bir mesajın veya sohbetin sabitlenmesi ne demek?

Bir grupta onca mesajın arasından hoşuna giden veya önemli gördüğün bir mesajı, sohbet ekranın en üstünde tutmaya, sabitleme deniyor. Başka mesajlar alsan bile sabitlediğin mesaj en üstte durmaya devam ediyor.

Bu sohbet içinde geçerli. Sabitlenmiş bir sohbet, sohbetlerinin en üstünde gösteriliyor.

Telegram Mesaj Sabitleme Nasıl Yapılır?

Telegram mesaj sabitleme, oldukça kolay bir işlem aslında. Herhangi bir mesajını sabitlemek için aşağıdaki adımları izle.

1- Uygulamayı aç ve bir sohbetine gir.

2- Sabitlemek istediğin mesaja bir kez dokun.

telegram-mesaj-sabitleme

3- Açılan pencereden raptiye simgeli Sabitle seçeneğine dokun.

telegram-mesaj-sabitleme

4- Uyarı mesajını Tamam diyerek onayla.

telegram-mesaj-sabitleme

Mesajın sohbet ekranın en üstünde duracak.

Sabitlemeyi kaldırmak için yukarıdaki işlemleri takip edip 3. adımda Sabitlemeyi Kaldır seçeneğine dokunabilir

telegram-mesaj-sabitleme

veya ekranın üstünde sabitlenmiş mesajın yanındaki çarpı x simgesine tıklayarak da sabitlemeyi kaldırabilirsin.

telegram-mesaj-sabitleme

Herkese açık olan bir grupta mesaj sabitleme işini sadece grup yöneticileri yapabilirken özel bir grupta herkes yapabilir.

Bireysel sohbetlerde şimdilik mesaj sabitleme özelliği bulunmuyor.

Telegram Sohbet Sabitleme Nasıl Yapılır?

Telegram sohbet sabitlemeyi, bireysel sohbetlerin, kanalların ve grupların için rahatlıkla yapabilirsin. Ancak en fazla 5 sohbetini sabitleyebilirsin. Sabitlediğin sohbetlerin en üstte yer alacak. Bunun için:

1- Uygulamayı aç. Sabitlemek istediğin sohbetine basılı tut.

telegram-mesaj-sabitleme

2- Üstte açılan menü seçeneklerinden raptiye simgesine dokunarak sohbetini sabitleyebilirsin.

telegram-mesaj-sabitleme

Sabitlemeyi kaldırmak için sabitlediğin sohbetin üzerine basılı tut ve üstü çizgili raptiye simgesine dokun.

telegram-mesaj-sabitleme

Kullanmaktan vazgeçtiğinde Telegram hesabı nasıl silinir, biliyor musun?

Telegram mesaj sabitleme ile ilgili düşüncelerini, varsa sorularını Yorumlar kısmında paylaşabilirsin. AndroidListe‘den uygulama indir, Facebook sayfamızı takip et!

  1. Telegram

    Telegram

    Telegram kullanımı kolay, gizliliği ve kullanıcı verilerini koruyan bir mesajlaşma uygulaması. 200.000 kişilik grup oluşturabilir, 1.5 GB’a kadar dosya paylaşabilir, çoklu fotoğraf gönderebilirsin. Vazgeçemeyeceğin uygulamalardan biri olacak!

TikTok Profiline Bakanlar Android’de Nasıl Görülür?
TikTok Profiline Bakanlar Android’de Nasıl Görülür?

Komik videolar paylaşıyor ve çokça izleniyor musun? TikTok profilime kimler baktı diye merak ediyorsan işte cevabı! TikTok profiline bakanlar, uygulama üzerinden kolay bir şekilde görüntülenebiliyor. En hızlı yoldan nasıl yapacağını adım adım öğrenmek için okumaya devam et! T…

Müzikli Slayt Gösterisi Android’de Nasıl Yapılır?
Müzikli Slayt Gösterisi Android’de Nasıl Yapılır?

Birbirinden harika kareler yakalıyor bunları müzik eşliğinde bir slayt gösterisine dönüştürmek mi istiyorsun? Müzikli slayt gösterisi yapmak için ihtiyacın olacak en iyi Android uygulamaları keşfetmek ve kolay yoldan nasıl yapacağını adım adım öğrenmek için hemen okumaya başl…

TikTok’tan Video İndirme: Android İçin 4 Farklı Yöntem
TikTok’tan Video İndirme: Android İçin 4 Farklı Yöntem

Günümüzün popüler uygulaması TikTok’tan video izlemeyi seviyor musun? Peki, beğendiğin bu videoları indirmek ister misin? Bugün, TikTok’tan video indirme yöntemi olarak 4 farklı yoldan bahsedeceğiz. Bu sayede viral olmuş videoları saklayabilirsin. Nasıl mı, okumaya devam et! …

WhatsApp Kaybolan Mesajlar Nasıl Etkinleştirilir?
WhatsApp Kaybolan Mesajlar Nasıl Etkinleştirilir?

Severek kullandığın mesajlaşma uygulamasında gönderdiğin mesajların bir süre sonra kendiliğinden silinmesini ister misin? WhatsApp kaybolan mesajlar, artık kullanımda. Süreli mesajlar ile ilgili bilmen gerekenlere ve nasıl etkinleştireceğine dair tüm detaylar için hemen oku! …

Parmak İzi Okuyucu Çalışmıyor İse Nasıl Düzeltilir?
Parmak İzi Okuyucu Çalışmıyor İse Nasıl Düzeltilir?

Telefonunda gizliliğini ve güvenliğini korumak için kullandığın parmak izi okuyucu çalışmıyor mu? Panik yapmana hiç gerek yok! Bahsedeceğimiz sorunlar ve çözüm yollarını kendin deneyerek parmak izi okuyucunu hayata döndürebilirsin. Detayları öğrenmek için hemen okumaya başla!…