Koronavirüs Salgınında Akıl ve Ruh Sağlığı Uygulamaları ile Stresle Baş Et!

akıl-ve-ruh-sağlığı-uygulamaları

Koronavirüs salgını nedeniyle evde kalıyor, karantina hali mi yaşıyorsun? Sosyal izolasyon günlerinde akıl ve ruh sağlığı uygulamaları ile stresle baş et, sağlığını koru. Akıl ve ruh sağlığını korumak için en iyi Android uygulamalardan oluşan bir liste hazırladık, hemen okumaya başla!

En İyi Android Akıl ve Ruh Sağlığı Uygulamaları ile Rahatla

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de insanlar evde kalıyor. Haliyle dışarı çıkamamak, sosyal ilişkileri azaltmak stresi arttırıyor ve ruh sağlığını olumsuz etkiliyor.

Evde egzersiz yapmak ve dengeli beslenmek, beden sağlığını korumana yardımcı olacak. Ayrıca depresyon, kaygı ve stres belirtilerini azaltmana ve endorfin salımını arttırarak mutlu olmanı sağlayacak.

En İyi 5 Android Akıl ve Ruh Sağlığı Uygulaması

Evde kaldığın bu zorlu günlerde beden sağlığını koruduğun kadar akıl ve ruh sağlığına da dikkat etmelisin. Bu konuda sana yardımcı olabilecek Android uygulamalar mevcut.

Buradaki uygulamalar akıl ve ruh sağlığını koruman için meditasyon, hipnoz, bilişsel davranışçı terapi gibi yöntemleri kullanıyor ve İnternet üzerinden destek sunuyor.

Akıl ve ruh sağlığı uygulamaları aşağıda seni bekliyor. bu kadar kolay. Bu dönemde faydalı günlük rutinler edinmek ister misin?

Konuyla ilgili düşüncelerini Yorumlar kısmında paylaşabilirsin. Android Hikayeler‘i izle hem muhteşem oyun ve uygulamalar keşfet hem de öğreticiler ile nasıl yapılır öğren. AndroidListe‘den uygulama indir, Facebook sayfamızı takip et.

 1. Calm - Meditate, Sleep, Relax

  Calm – Meditate, Sleep, Relax

  Calm, kaygını azaltmak, uykunu iyileştirmen ve daha mutlu hissetmen için tasarlanmış bir araç. Stresle mücadele etmen ve yaşam kaliteni artırman için meditasyon programları, nefes ve rahatlama egzersizleri sunuyor. Daha kaliteli ve derin uyuyabilmeni sağlayacak öyküler ve sesler içeriyor.

 2. Headspace: Guided Meditation & Mindfulness

  Headspace: Guided Meditation & Mindfulness

  Headspace, mutlu ve huzurlu bir yaşam için kişisel rehberin olacak. Meditasyon tekniklerini, doğru nefes almayı ve stresle nasıl baş edeceğini öğreneceksin. Dikkat ve odaklanma becerilerini geliştirecek, takıntılarından kurtulacak ve daha iyi bir uyku düzenine sahip olacaksın.

 3. Moodpath App - Depression, Burnout & Stress Test

  Moodpath App – Depression, Burnout & Stress Test

  Moodpath, duygusal olarak zorlu ve sıkıntılı günler yaşıyorsan akıl ve ruh sağlığını daha iyi hale getirmen için sana rehberlik edecek. Günlük olarak ruh halini not etmene, ne gibi olumsuzluklara sahip olduğunu görmeni sağlıyor. Bunların nedenleri anlamanı sağlıyor ve yol gösteriyor.

 4. Pacifica - Stress & Anxiety

  Pacifica – Stress & Anxiety

  Sanvello, günlük stres ve kaygı ile baş edebilmen için bir dizi araç sunuyor. Sana hiçbir faydası olmayan ve seni olumsuz etkileyen duygu ve düşüncelerinden kurtulmana yardım ediyor. Stresle baş etmen için sesli dersler, aktiviteler, kanıtlanmış teknikler içeriyor.

 5. 7 Cups - Anksiyete ve stres

  7 Cups – Anksiyete ve stres

  Kendini, yalnız, kaygılı, mutsuz ve stresli hissediyorsan 7 Cups’ı deneyebilirsin. Depresyon, kaygı ve stres için çevrimiçi terapi ve duygusal destek sunuyor. Binlerce eğitimli terapist ve dinleyici 7/24 çevrimiçi olarak hazır. Sorununa ve uzmanlık alanına göre dinleyici arayabilirsin.

Instagram bağlantı geçmişi nasıl kapatılır?
Instagram bağlantı geçmişi nasıl kapatılır?

Tıkladığın bağlantıların, ziyaret ettiğin linklerin, Instagram’da belirli bir süre saklandığını biliyor musun? Dilersen Instagram bağlantı geçmişini kapatabilirsin. Bir nebze olsun takip edilmekten kurtulabilirsin. Nasıl yapılır öğrenmek ve daha fazlası için okumaya devam et!…

TikTok tekrar paylaşılanları silme nasıl yapılır?
TikTok tekrar paylaşılanları silme nasıl yapılır?

Beğenmediğin bir videoyu yanlışlıkla tekrar mı paylaştın ya da artık tekrar paylaşılanlar arasında görmek istemiyor musun? TikTok tekrar paylaşılanları silme seçeneğine sahip. Böyle bir durumda kendin bunu kolayca yapabilirsin. Nasıl yapacağını öğrenmek için okumaya devam et!…

WhatsApp doğrulama kodu e-postayla nasıl alınır?
WhatsApp doğrulama kodu e-postayla nasıl alınır?

Ünlü anlık mesajlaşma uygulaması hesabını daha güvende tutmak ve daha kolay bağlanabilmen için yeni alternatif yöntemler deniyor. WhatsApp doğrulama kodu artık e-posta ile de alınabilecek. Henüz test aşamasında olan bu özellik nasıl kullanılır keşfetmek için okumaya devam et!…