5 Stok Android Uygulamayı En İyi Alternatifleri ile Değiştirme Zamanı

stok-android-uygulama-alternatif

Android’in özgür dünyasını seviyor musun? Telefonuna öncenden yüklenen uygulamalardan sıkıldın mı? Cihazına ön yüklü olarak gelen stok Android uygulamalar yerine kullanabileceğin muhteşem alternatifler var. Hazır yüklü gelen bu uygulamalar yerine tercih edebileceğin en iyi uygulamaları görmek için hemen okumaya başla!

5 Stok Android Uygulama İçin Değişim Vakti

Android telefon ve tabletler önceden yüklenmiş, hazır uygulamalarla geliyor. Bunlardan bir kısmı üreticiler tarafından cihazlara yüklenen bloatware yani gereksiz uygulamalar.

Android’de önceden yüklenmiş uygulamalar (bloatware) nasıl kaldırılır, bahsetmiştik. Bugün ise stok Android uygulamalara alternatifler arayacağız.

Stok Android uygulamalar da telefonuna ön yüklü olarak geliyor. Bunlar Android için gerekli uygulamalar ancak daha işlevsel, kullanıcı dostu alternatifleri de yok değil.

Stok Android Uygulamalar İçin En İyi 5 Alternatif

Günlük hayatında çok sık kullandığın stok Android uygulamalar yerine harika alternatif tavsiyelerimiz olacak. Buradaki en iyi alternatifler, performans ve kullanılabilirlik açısından daha iyi sonuçlar almanı sağlayacak.

Web tarayıcı olarak Chrome yerine Brave Browser’ı kullanabilirsin.

Dahili medya oynatıcın yerine her türlü videoyu ve sesi oynatabilen VLC Player’ı düşünebilirsin.

Galeri uygulaması olarak Google Fotoğraflar yerine Piktures’i tercih edebilirsin.

Dosya Yöneticisi uygulaması, dosyalarına göz atmanı sağlayan bir başka alternatif.

Yol tarifi almak için kullandığın Google Haritalar’a en iyi alternatif Yandex Haritalar.

Stok Android uygulamalara en iyi 5 alternatifi aşağıda bulabilirsin. uygulamaları aşağıda seni bekliyor. Google Asistan ile telefon kilitleme nasıl yapılır biliyor musun?

Konu ile ilgili farklı görüş veya önerilerin varsa Yorumlar kısmına yazabilirsin. AndroidListe‘den uygulama indir, yepyeni oyunlar keşfetmek için Android Hikayeler‘e göz at. Facebook sayfamızdan bizi takip et.

 1. Brave Browser: Fast AdBlock

  Brave Browser: Fast AdBlock

  Brave Browser, İnternet’te güvenli bir şekilde reklamsız olarak gezinmeyi vadediyor. Tarayıcı pop-up reklamları, üçüncü taraf çerezleri ve izlenmeni engelliyor. Pil tasarrufu ve kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma sağlıyor. Daha fazla gizlilik seçeneği sunuyor.

 2. VLC for Android

  VLC for Android

  Farklı platformlardan tanıdığın açık kaynak kodlu ve ücretsiz medya oynatıcı VLC for Android uygulaması oldukça kullanışlı. Tüm video ve ses formatlarını kolaylıkla oynatabilirsin. Resim içinde resim, alt yazı ve İnternet’ten canlı yayın izleme desteği de var.

 3. Piktures - Beautiful Gallery

  Piktures – Beautiful Gallery

  Alternatif galeri uygulaması Piktures, fotoğraflarına bakmanı kolaylaştırıyor. Takvim görünümü sayesinde fotoğrafları tarih ve saate göre sıralıyor. Galeriyi kilitleme, fotoğraf gizleme, buluta yedekleme, resim düzenleme, video oynatma ve belgeler için OCR desteğiyle öne çıkıyor.

 4. Dosya Yöneticisi

  Dosya Yöneticisi

  Ücretsiz olan Dosya Yöneticisi uygulamasıyla Android dosya ve klasörlerine göz atabilirsin. Basit, kullanımı kolay arayüzü ve bulut desteğiyle ihtiyaçlarına cevap verecek. SD karta erişim sağlayabilir, kes-kopyala-yapıştır özelliklerini kullanabilir, yeni dosya oluşturabilirsin.

 5. Yandex.Maps

  Yandex.Maps

  Yandex Haritalar, özellikle büyük şehirlerde İnternet’e ihtiyaç duymadan dilediğin adresi gösteriyor. Trafik durumunu, en kısa mesafeyi gösteriyor. Yakın çevrende bulunan işletmeler ve mekanlar hakkında detaylı bilgiler sunuyor. Gideceğin yere kolaylıkla gitmen için yol tarifi yapıyor.

Instagram’da birini nasıl bulurum?
Instagram’da birini nasıl bulurum?

Yeni tanıştığın birinin, bir arkadaşının veya yakınının Instagram hesabı var mı diye merak ediyorsan bulmak imkansız değil. Instagam’da birini bulmak için deneyebileceğin bazı yöntemler söz konusu. Neler yapabileceğini bu rehberimizde açıkladık, detaylar için okumaya devam et…

TikTok filtre kaldırma nasıl yapılır?
TikTok filtre kaldırma nasıl yapılır?

Takipçilerinle paylaşmak için özenerek bir video hazırladın ama kullandığın filtreler biraz abartılı mı geldi? Üzülme, TikTok filtre kaldırma sandığın kadar zor değil. Birkaç adımda daha gerçekçi bir görünüm elde edebilirsin. Nasıl yapacağını öğrenmek için okumaya devam et! G…

Instagram şifresi nasıl değiştirilir?
Instagram şifresi nasıl değiştirilir?

Hesabının şifresini uzun bir süredir değiştirmedin mi? Esasen güvenliğin için ihmal etmemen gereken konuların başında geliyor. Android’de Instagram şifresi nasıl değiştirilir merak ediyorsan işte sana pratik bir rehber. Parola yenileme adımlarını öğrenmek için okumaya başla. …

TikTok canlı yayın nasıl yapılır?
TikTok canlı yayın nasıl yapılır?

Takipçilerinle sohbet etmek, yeni insanlara ulaşmak ve yeteneklerini herkese göstermek mi istiyorsun? TikTok canlı yayın ile çok daha fazlasını yapabilirsin. TikTok canlı yayın nasıl açılır, şartları nelerdir ve çok daha fazlası bu rehberimizde. Detaylar için okumaya devam et…

Instagram Carousel (kaydırmalı post) nasıl yapılır?
Instagram Carousel (kaydırmalı post) nasıl yapılır?

Çok keyifli bir gezi veya enfes bir yemek mi yaptın? Yeni aldığın kıyafetin farklı kombinlerini göstermek mi istiyorsun? Instagram Carousel ile en önemli anları tek bir gönderide paylaşabilir ve takipçilerine alternatif fikirler sunabilirsin. Detaylar için hemen okumaya başla…