5 Stok Android Uygulamayı En İyi Alternatifleri ile Değiştirme Zamanı

stok-android-uygulama-alternatif

Android’in özgür dünyasını seviyor musun? Telefonuna öncenden yüklenen uygulamalardan sıkıldın mı? Cihazına ön yüklü olarak gelen stok Android uygulamalar yerine kullanabileceğin muhteşem alternatifler var. Hazır yüklü gelen bu uygulamalar yerine tercih edebileceğin en iyi uygulamaları görmek için hemen okumaya başla!

5 Stok Android Uygulama İçin Değişim Vakti

Android telefon ve tabletler önceden yüklenmiş, hazır uygulamalarla geliyor. Bunlardan bir kısmı üreticiler tarafından cihazlara yüklenen bloatware yani gereksiz uygulamalar.

Android’de önceden yüklenmiş uygulamalar (bloatware) nasıl kaldırılır, bahsetmiştik. Bugün ise stok Android uygulamalara alternatifler arayacağız.

Stok Android uygulamalar da telefonuna ön yüklü olarak geliyor. Bunlar Android için gerekli uygulamalar ancak daha işlevsel, kullanıcı dostu alternatifleri de yok değil.

Stok Android Uygulamalar İçin En İyi 5 Alternatif

Günlük hayatında çok sık kullandığın stok Android uygulamalar yerine harika alternatif tavsiyelerimiz olacak. Buradaki en iyi alternatifler, performans ve kullanılabilirlik açısından daha iyi sonuçlar almanı sağlayacak.

Web tarayıcı olarak Chrome yerine Brave Browser’ı kullanabilirsin.

Dahili medya oynatıcın yerine her türlü videoyu ve sesi oynatabilen VLC Player’ı düşünebilirsin.

Galeri uygulaması olarak Google Fotoğraflar yerine Piktures’i tercih edebilirsin.

Dosya Yöneticisi uygulaması, dosyalarına göz atmanı sağlayan bir başka alternatif.

Yol tarifi almak için kullandığın Google Haritalar’a en iyi alternatif Yandex Haritalar.

Stok Android uygulamalara en iyi 5 alternatifi aşağıda bulabilirsin. uygulamaları aşağıda seni bekliyor. Google Asistan ile telefon kilitleme nasıl yapılır biliyor musun?

Konu ile ilgili farklı görüş veya önerilerin varsa Yorumlar kısmına yazabilirsin. AndroidListe‘den uygulama indir, yepyeni oyunlar keşfetmek için Android Hikayeler‘e göz at. Facebook sayfamızdan bizi takip et.

 1. Brave Browser: Fast AdBlock

  Brave Browser: Fast AdBlock

  Brave Browser, İnternet’te güvenli bir şekilde reklamsız olarak gezinmeyi vadediyor. Tarayıcı pop-up reklamları, üçüncü taraf çerezleri ve izlenmeni engelliyor. Pil tasarrufu ve kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma sağlıyor. Daha fazla gizlilik seçeneği sunuyor.

 2. VLC for Android

  VLC for Android

  Farklı platformlardan tanıdığın açık kaynak kodlu ve ücretsiz medya oynatıcı VLC for Android uygulaması oldukça kullanışlı. Tüm video ve ses formatlarını kolaylıkla oynatabilirsin. Resim içinde resim, alt yazı ve İnternet’ten canlı yayın izleme desteği de var.

 3. Piktures - Beautiful Gallery

  Piktures – Beautiful Gallery

  Alternatif galeri uygulaması Piktures, fotoğraflarına bakmanı kolaylaştırıyor. Takvim görünümü sayesinde fotoğrafları tarih ve saate göre sıralıyor. Galeriyi kilitleme, fotoğraf gizleme, buluta yedekleme, resim düzenleme, video oynatma ve belgeler için OCR desteğiyle öne çıkıyor.

 4. Dosya Yöneticisi

  Dosya Yöneticisi

  Ücretsiz olan Dosya Yöneticisi uygulamasıyla Android dosya ve klasörlerine göz atabilirsin. Basit, kullanımı kolay arayüzü ve bulut desteğiyle ihtiyaçlarına cevap verecek. SD karta erişim sağlayabilir, kes-kopyala-yapıştır özelliklerini kullanabilir, yeni dosya oluşturabilirsin.

 5. Yandex.Maps

  Yandex.Maps

  Yandex Haritalar, özellikle büyük şehirlerde İnternet’e ihtiyaç duymadan dilediğin adresi gösteriyor. Trafik durumunu, en kısa mesafeyi gösteriyor. Yakın çevrende bulunan işletmeler ve mekanlar hakkında detaylı bilgiler sunuyor. Gideceğin yere kolaylıkla gitmen için yol tarifi yapıyor.

Tek telefonda iki WhatsApp hesabı nasıl kullanılır?
Tek telefonda iki WhatsApp hesabı nasıl kullanılır?

Uzun süredir beklenen özellik nihayet geldi. Tek telefonda iki WhatsApp kullanmak artık mümkün. Bu yeni özelliğin olumlu ve olumsuz yönleri mevcut. İki telefon taşıma derdini bir nebze olsun azaltan uygulama neler vadediyor ve nasıl kullanılır keşfetmek için okumaya devam et!…

TikTok’a Instagram ekleme nasıl yapılır?
TikTok’a Instagram ekleme nasıl yapılır?

Sosyal medyada daha fazla insana ulaşmak, kolayca hem TikTok’tan hem de Instagram’dan video paylaşmak ister misin? TikTok’a Instagram ekleme mümkün. Böylelikle iki platformda da kısa videolarını takipçilerinle paylaşabilirsin. Nasıl yapacağını keşfetmek için okumaya devam et!…