WhatsApp Durum Facebook’ta Nasıl Paylaşılır?

whatsapp-durum-facebook-hikaye

WhatApp’ta durum paylaşmayı seviyor musun? Durumlarını anında Facebook hikayelerde de arkadaşlarınla paylaşmak ister misin? Artık WhatsApp durumları Facebook hikayelerde de paylaşılabilecek. Zamanla tüm kullanıcılara sunulacak bu yeni özelliği yakından tanımak ve durum paylaşımlarını nasıl yapacağını öğrenmek için hemen okumaya başla!

WhatsApp Durumları Facebook Hikayelerde Nasıl Paylaşılır?

Facebook, WhatsApp uygulamasıyla giderek entegre oluyor. Son duyurulan WhatsApp özelliği bunu iyice hissettiriyor.

WhatsApp’ta durum paylaşmaktan hoşlanıyorsan yeni bir özellik geldi. Durumlarını, Facebook hikayelerinde de kolayca paylaşabilir hem zamandan tasarruf sağlayabilir hem de Facebook arkadaşlarına da ulaşabilirsin.

Facebook veya Facebook Lite uygulamasının telefonunda yüklü olması ve önceden giriş yapmış olman gerekiyor. WhatsApp bu uygulamalardan birini fark ettiğinde otomatik olarak bu özelliği ekliyor.

WhatsApp Durumu Facebook Hikayede Paylaşma Nasıl Yapılır?

WhatsApp durum paylaşabilmen için elbette öncelikle bir durum oluşturmalı ve sonrada bunu Facebook’a göndermelisin.

Nasıl yapacağına adım adım açıklayalım:

1-WhatsApp’ı aç. Durum sekmesine gir.

2- Bir durum;

a- Sağ alt köşedeki kalem simgesine dokunup yazı, emoji, çıkartma ve renk ekleyerek

whatsapp-durum-facebook-hikaye

b- Sağ en alt köşedeki kamera simgesine dokunup şerit halindeki galerinden bir resim veya video seçerek ya da kameranla yeni bir çekim yaparak

whatsapp-durum-facebook-hikaye

oluştur.

3- Daha sonra istediğin düzenlemeleri yapıp yeşil gönder tuşuna dokun.

whatsapp-durum-facebook-hikaye

4- Durum güncellemesi gerçekleştikten sonra durumunun altında Facebook Hikayesinde Paylaş seçeneğine dokun.

whatsapp-durum-facebook-hikaye

5- Facebook uygulaman otomatik olarak açılacak. Şimdi Paylaş’a dokunarak WhatsApp durumunun Facebook hikayende de paylaşılmasını sağla.

whatsapp-durum-facebook-hikaye

Her şey bu kadar kolay. WhatsApp memoji nasıl kullanılır biliyor musun? Konu ile ilgili farklı görüş veya önerilerin varsa Yorumlar kısmına yazabilirsin. Sayfamızdan uygulama indir veya Facebook sayfamızdan bizi takip et!

  1. Facebook

    Facebook

    Facebook hesabını mobil olarak yönetebilir, profilini güncelleyebilirsin. Resimler ve videolar paylaşabilir, arkadaşlarına göz atabilir, bildirimler alabilirsin. Tüm ağını takip edebilir, beğenebilir, yorum yazabilirsin.

  2. WhatsApp Messenger

    WhatsApp Messenger

    Popüler uygulama WhatsApp Messenger ile dilediğince mesaj atabilirsin. Hiçbir ekstra ücret ödemeden sohbet edebilir ve arkadaşlarına videolar, resimler, sesli mesajlar gönderebilirsin. Yüzlerce ifade kullanabilirsin.

TikTok Analiz ve İstatistikleri: Erişim ve Bilgi Alma
TikTok Analiz ve İstatistikleri: Erişim ve Bilgi Alma

Sosyal medyanın en sevilen kısa video paylaşım uygulaması TikTok’u kullanıyor musun? Yoksa bir yayıncı mısın? TikTok analiz ve istatistikleri ile içeriklerinin ne kadar başarılı olduğunu, takipçilerinin özelliklerini ve çok daha fazlasını öğrenmek için hemen okumaya başla! Ti…

Videodan Fotoğraf Alma Android’de Nasıl Yapılır?
Videodan Fotoğraf Alma Android’de Nasıl Yapılır?

Video çekmeyi seviyorsun ancak bazen keşke fotoğraf da çekseydim dediğin oluyor mu? Üzülme, sonradan bunu yapabilirsin. Videodan fotoğraf alma Android’de mümkün. Bu rehberle nasıl yapacağını ve ihtiyaç duyacağın en iyi Android uygulamaları keşfetmek için hemen okumaya başla! …

En İyi 5 Kilo Verme Uygulaması ile İdeal Ölçüne Ulaş
En İyi 5 Kilo Verme Uygulaması ile İdeal Ölçüne Ulaş

En sevdiğin kıyafete artık sığmıyor musun? Favori takım elbisen üzerinde ilk aldığın gibi durmuyor mu? En iyi 5 kilo verme uygulaması listemize göz at, formuna tekrar kavuş. Sağlıklı kilo vermek için kullanabileceğin en iyi Android uygulamaları listeledik hadi, hemen keşfet! …