Android’de Instagram Karanlık Mod (Koyu Tema) Nasıl Açılır?

instagram-karanlık-mod-nasıl-açılır

Instagram’da koyu tema artık mümkün. Instagram karanlık mod nasıl açılır soruna, cevap Android 9 ile geliyor. Ancak dark mode, Android 9 veya 10 olmayan telefonlarda bile kullanılabiliyor. Çözüm ise Dark Mode uygulaması ile geliyor. Daha fazlasını öğrenmek için hemen oku!

Instagram Karanlık Mod Nasıl Açılır?

Dark mode, yani karanlık mod, koyu tema veya gece modu olarak adlandırılan bu özellik, YouTube, Twitter, Facebook Messenger derken şimdi de Instagram’da!

Geceleri rahatsız eden parlaklığın kısılması, gözlerinin dinlenmesi ve batarya tasarrufu için geliştirilen bu modu sen de kullan.

Uygulamada koyu tema tüm kullanıcılara henüz açık değil. Android 9.0 ve üzeri bir telefona sahipsen kullanma şansın var. Ancak telefonun bu sürümlerle uyumlu olmasa bile koyu temaya geçiş sağlayabilirsin. Nasıl kullanacağına bakalım.

Instagram Karanlık Mod Android Sürümüne Göre Nasıl Açılır?

Öncelikle telefonun özelliklerini kullanarak koyu temayı etkinleştirebilirsin. Android sürümlerine göre karanlık modu açmak için aşağıdaki adımları uygula.

Android 10:

instagram-karanlık-mod-nasıl-açılır

Android 10 bir telefonun varsa

1-Ayarlar’ı aç.

2-Ekran bölümüne gir.

3- Ekran ayarlarından Koyu Tema’yı seç.

Android 9:

instagram-karanlık-mod-nasıl-açılır

Android 9 bir telefonun varsa

1-Ayarlar’ı aç.

2- Erişebilirlilik bölümüne gir.

3- Ekran bölümünde Koyu Tema’yı veya Rengi Tersine Çevir’i aç.

Bonus: Android 9 ve Üzeri

Android 9 ve üzeri bir telefonun varsa telefonunun durum çubuğundan Gece Modu’nu açarak telefonunu ve Instagram’ı koyu temada kullanabilirsin. İstersen Ayarlar bölümünde Gece Modu diye arama yapıp da bulabilirsin. Bu ayar telefon üreticilerine göre değişebilir.

Instagram’da Karanlık Mod Nasıl Açılır?

Instagram uygulamasını kullanarak da karanlık modu açabilirsin. Beta kullanıcısı olmalısın ve telefonun Android Pie 9.0 ve üzeri ise aşağıdaki adımları izle:

1- Uygulamayı aç.

2- Ayarlar’a git.

3- Temalar’a dokun.

4- Koyu temayı seç.

Uygulama Yardımıyla Instagram Koyu Tema Nasıl Açılır?

Cihazın yukarıda saydığımız özellikleri desteklemiyorsa yine de Instagram’ı koyu tema ile kullanma şansın var. Dark Mode uygulaması ile kolayca yapabilirsin.

Dark Mode uygulamasını nasıl kullanacağına bakalım:

instagram-karanlık-mod-nasıl-açılır

1-Uygulamayı sitemizden indirip telefonuna kur.

2- Uygulamayı aç.

3- Ana ekranda Day (Gündüz), Night (Gece) ve Auto (Otomatik) olmak üzere üç tane seçenek göreceksin. Karanlık modu açmak için Night Mode seçeneğine dokun. Telefonunla birlikte Instagram’da koyu temaya geçecek.

instagram-karanlık-mod-nasıl-açılır

Instagram karanlık mod nasıl açılır soruna pratik cevaplar sunduk. Hiç WhatsApp karanlık modu denedin mi? Konu ile ilgili farklı görüş veya önerilerin varsa Yorumlar kısmına yazabilirsin. Sayfamızdan uygulama indir veya Facebook sayfamızdan bizi takip et!

  1. Dark Mode

    Dark Mode

    Android’inde karanlık modu yani koyu temayı kullanmak isteyenler için Dark Mode pratik çözüm sunuyor. Pek çok telefonla uyumlu çalışıyor. Karanlık moda geçişi ve bu moddan çıkışı birkaç basit tıklamayla yapabilirsin.

TikTok Analiz ve İstatistikleri: Erişim ve Bilgi Alma
TikTok Analiz ve İstatistikleri: Erişim ve Bilgi Alma

Sosyal medyanın en sevilen kısa video paylaşım uygulaması TikTok’u kullanıyor musun? Yoksa bir yayıncı mısın? TikTok analiz ve istatistikleri ile içeriklerinin ne kadar başarılı olduğunu, takipçilerinin özelliklerini ve çok daha fazlasını öğrenmek için hemen okumaya başla! Ti…

Videodan Fotoğraf Alma Android’de Nasıl Yapılır?
Videodan Fotoğraf Alma Android’de Nasıl Yapılır?

Video çekmeyi seviyorsun ancak bazen keşke fotoğraf da çekseydim dediğin oluyor mu? Üzülme, sonradan bunu yapabilirsin. Videodan fotoğraf alma Android’de mümkün. Bu rehberle nasıl yapacağını ve ihtiyaç duyacağın en iyi Android uygulamaları keşfetmek için hemen okumaya başla! …

En İyi 5 Kilo Verme Uygulaması ile İdeal Ölçüne Ulaş
En İyi 5 Kilo Verme Uygulaması ile İdeal Ölçüne Ulaş

En sevdiğin kıyafete artık sığmıyor musun? Favori takım elbisen üzerinde ilk aldığın gibi durmuyor mu? En iyi 5 kilo verme uygulaması listemize göz at, formuna tekrar kavuş. Sağlıklı kilo vermek için kullanabileceğin en iyi Android uygulamaları listeledik hadi, hemen keşfet! …