Yeni Telegram Güncellemesi: Zamanlanmış Mesajlar, Hatırlatıcılar, İyileştirilmiş Temalar ve Daha Fazlası

telegram-güncelleme-özellikler

Mesajlaşma uygulamaları arasında sağlam bir yer edinen Telegram’ı hala denemedin mi? Yeni Telegram güncellemesi ile yepyeni özelliklere kavuştu. Zamanlanmış mesajlar, hatırlatıcılar, iyileştirilmiş temalar ve çok daha fazlası artık Telegram’da. Güncel özellikleriyle bu şahane uygulamayı yakından tanımak için hemen okumaya başla.

Yeni Telegram Güncellemesi Yepyeni Özellikler

Yaşadığı bağlantı kesintileri nedeniyle iyi bir WhatsApp alternatifi arayanların yeni gözdesi Telegram oldu. Ancak uygulama yeni güncellemeleri ile rakiplerine fark atmaya ve adından söz ettirmeye devam ediyor.

365 milyon kullanıcıya sahip uygulama her geçen gün kullanıcı sayısını artırıyor. Bunda en önemli etmen tabii ki peş peşe duyurduğu özellikler. Telegram Masaüstü’nden sonra yayınlanan güncellemesinde neler var göz atalım.

Yeni Telegram Güncellemesi Neler Getiriyor?

Maddeler halinde bu güncellemelere ve güncellemeleri nasıl kullanabileceğine bakalım.

• Mesaj Zamanlama:

Bu yeni güncelleme zamanlanmış mesajları sunuyor. Mesajın iletileceği saat ve tarihi belirleyebilirsin. Bunu yapmak için Gönder simgesine basılı tut ve açılan menüden Mesajı Zamanla’ya tıkla. Buradan dilediğin tarih ve saati seçebilirsin.

telegram-güncelleme-özellikler

• Hatırlatıcılar:

İstersen zamanlama işlemini Kayıtlı Mesajlar’dan da yapabilirsin. Kayıtlı mesajını bir hatırlatıcı olarak ayarlayabilirsin. Mesajını yaz, Gönder tuşuna basılı tut. Açılan menüden Bir Hatırlatıcı Ayarlayın seçeneğine dokun. Tarihi ve saati belirle.

telegram-güncelleme-özellikler

• İyileştirilmiş Temalar:

Temalarda da iyileştirilmeler yapılmış. Uygulamayla birlikte gelen temalar ile birlikte Mono ve Karanlık temaya uygulayabileceğin renkleri seçebilirsin. Otomatik olarak renkler ayarlanacak.

telegram-güncelleme-özellikler

• Bulut Temalar:

Telegram bulut temaları da tanıttı. Kendi özel temanı oluşturabilir bunu bir bağlantı ile diğerleriyle paylaşabilirsin. Bulut tabanlı olduğu için temanın sahibi olarak herhangi bir güncelleme yaptığında temanı kullanan herkeste aynı anda güncelleme olacak.

telegram-güncelleme-özellikler

Kendi temanı oluşturmak için Ayarlar > Sohbet Ayarları  sayfasında üç noktaya tıklayıp Yeni Tema Oluştur seçeneğine dokun ve talimatları uygula.

• Yeni Gizlilik Ayarları:

Yeni ayarlar eklendi. Tüm kullanıcılardan numaranı gizlemeyi seçtiysen halihazırda senin numara sahip kişilerin numaranı görmesine izin verebilirsin. Numarandan seni bulabilecekleri Kişilerim olarak düzenlediysen rastgele olarak numaranı ekleyenler kişiler profilini göremeyecek.

• Daha Fazla Hareketli Emoji:

Emoji kütüphanesini geliştiren uygulama, klasik pek çok emojiye de hareket ekleyerek konuşmalarının renklenmesini sağlıyor. Yeni çıkartmalar da cabası.

telegram-güncelleme-özellikler

Telegram güncellemeleri ile gündemden düşmeyeceğe benziyor. Telegram’ın diğer yeni özelliklerine de bakmayı ihmal etme. Konuyla ilgili farklı görüşlerin veya önereceklerin varsa Yorumlar kısmına yazabilirsin. Sayfamızdan uygulama indir veya Facebook sayfamızdan bizi takip et!

  1. Telegram

    Telegram

    Telegram kullanımı kolay, gizliliği ve kullanıcı verilerini koruyan bir mesajlaşma uygulaması200.000 kişilik grup oluşturabilir, 1.5 GB’a kadar dosya paylaşabilir, çoklu fotoğraf gönderebilirsin. Vazgeçemeyeceğin uygulamalardan biri olacak.

TikTok favoriler nasıl bulunur ve yönetilir?
TikTok favoriler nasıl bulunur ve yönetilir?

İzlediğin bazı videoları çok beğeniyor ve daha sonra izlemek için kaydediyor musun? Ancak TikTok favoriler nerede deyip bir türlü bulamıyorsan favorilerini nasıl bakabileceğine anlatan harika bir rehber hazırladık. Sevdiğin videoları kolayca yönetmek için hemen okumaya başla!…

Instagram’da canlı yayın nasıl yapılır?
Instagram’da canlı yayın nasıl yapılır?

Takipçilerinle buluşmak ve canlı canlı sohbet etmek mi istiyorsun? Instagram’da canlı yayın nasıl yapılır merak ediyorsan pratik bir rehber hazırladık. Bir an önce kameranın karşısına geçip yayına başlamak ve izleyicilerinden gelen soruları cevaplamak için hemen okumaya başla…

Instagram’da birinin çevrim içi olduğunu nasıl anlarız?
Instagram’da birinin çevrim içi olduğunu nasıl anlarız?

Bazı arkadaşlarının paylaşımlarını anında görmeyi ve ne zaman aktif olduklarını bilmek mi istiyorsun? Instagram’da birinin çevrim içi olduğunu nasıl anlarız diye merak edenlerden biriysen senin için ipuçlarının yer aldığı harika bir rehber hazırladık, hadi hemen okumaya başla…

TikTok verileri ve faaliyet raporu indirme nasıl yapılır?
TikTok verileri ve faaliyet raporu indirme nasıl yapılır?

Sık sık video paylaşıyor, diğer hesaplarla etkileşimde bulunuyor ama uygulama senin hakkında neler toplayıp saklıyor hiç merak ettin mi? Tiktok verileri indirmene ve faaliyet raporunu incelemene imkan tanıyor. Bu bilgilere nasıl göz atacağını öğrenmek için hemen okumaya başla…

TikTok kullanıcı adı nasıl değiştirilir?
TikTok kullanıcı adı nasıl değiştirilir?

Kendi videolarını paylaşıyor ve giderek daha çok izlenir hale mi geliyorsun? Kullanıcı adın seni tam olarak yansıtmıyorsa değiştirebilirsin. TikTok kullanıcı adı nasıl değiştirilir merak edenler için pratik bir kılavuz hazırladık. Nasıl yapacağını keşfetmek için okumaya başla…