Yazılımcılar Günü’ne Özel Kodlama Öğrenme Uygulamaları: SoloLearn, Programming Hub

kodlama-öğrenme-uygulamaları

Bir profesyonel gibi kodlama yapmak, program yazmak, uygulama geliştirmek ister misin? Android’in en iyi kodlama öğrenme uygulamaları ile muhteşem fırsat. Dünya Yazılımcılar Günü’ne özel en iyi 5 Android uygulaması ile yazılımcılığa adım at. Kendi uygulamanı geliştirmek için hemen okumaya başla.

Kodlama Öğrenme Uygulamaları ile Tam Bir Profesyonel Ol!

Yılın 256. günü Yazılımcılar Günü olarak kabul ediyor. Genellikle 13 Eylül’e denk geliyor. Artık yıllarda 12 Eylül’de kutlanıyor. Programcıları desteklemek ve onurlandırmak adına 2007 yılından itibaren çeşitli ülkelerde kutlanmaya başlandı.

Yazılım dünyasına girmek, kodlama yapmak, program geliştirmek isteyenler için Android’den büyük destek var. Programlama ve yazılım alanında eğitim almak isteyenler için birçok uygulama var.

Kodlama Öğrenme Uygulamaları: En İyi 5 Çözüm

Her yerde kodlamayı öğrenmeni sağlayacak uygulamalardan bir liste hazırladık. Bu uygulamalardan verimli bir şekilde faydalanmak için en azından temel İngilizceye hakim olmalısın.

Listemize baktığımızda SoloLearn ile hem içerikleri hem de diğer yazılımcıları takip edebilirsin. Programming Hub ile ilgi duyduğun kurslara katılabilirsin. Enki belirli bir müfredata göre çeşitli yazılım dillerini öğrenmeni sağlayacak. Kendi kendine kodlamayı öğrenmek için Encode’u kullanabilirsin. Mimo ile kendi oyun veya uygulamanı tasarlamaya başlayacaksın.

Kodlama öğrenme uygulamaları ile kendi uygulamanı yapmaya başla. Filmler ve şarkılar ile İngilizce öğrenmek ister misin? Konuyla ilgili farklı görüşlerin veya önereceklerin varsa Yorumlar kısmına yazabilirsin. Sayfamızdan uygulama indir veya Facebook sayfamızdan bizi takip et!

 1. SoloLearn: Coding Community

  SoloLearn: Coding Community

  SoloLearn, birçok programlama dilini kolaydan zora doğru öğreten derslere sahip. Kodlama yeteneklerini geliştirmen için çeşitli zorlu görev seni bekliyor. Diğer yazılımcılarla iletişime geçebilir, destek alabilir, çözüm önerileri bulabilirsin.

 2. Programming Hub, Learn to code

  Programming Hub, Learn to code

  Temel programlama dilleri ile ilgili birçok eğitim sunan Programming Hub seni geliştirecek. Temel ve standart programlama örnekleri içeriyor. İndirip çevrimdışı çalışabileceğin birçok örnek sayesinde kodlama yaparken hızlanacaksın.

 3. Enki

  Enki

  Kullanımı kolay ve sade arayüzü ile acemileri memnun edecek Enki, teknoloji dünyasındaki en son gelişmeleri öğrenmeni sağlıyor. İleri düzey geliştiricileri de ihmal edilmemiş. Bir müfredat dahilinde adım adım öğreten ders içeriklerine sahip.

 4. Encode: Learn To Code

  Encode: Learn To Code

  Encode, giriş seviyesinden başlayarak programlamayı kendi kendine öğrenmeni sağlayacak dersler sunuyor. Phyton, JS, HTML ve CSS dillerinde ustalaşmanı sağlayacak içeriklere sahip. Çeşitli kodlama sorularına çözüm yolu arayarak pratik yapabilirsin.

 5. Mimo: Learn to Code

  Mimo: Learn to Code

  İhtiyaçlarına cevap verebilecek sanal kurslar aracılığıyla Mimo sana programlamayı öğretecek. Python, Kotlin, HTML, SQL, PHP, Java gibi pek çok farklı programlama dilini kullanarak uygulama, oyun ve web sitesi oluşturmayı öğreneceksin.

Android’de WhatsApp’tan nasıl çıkış yapılır?
Android’de WhatsApp’tan nasıl çıkış yapılır?

WhatsApp’ı çok severek kullanıyor ama kısa süreliğine ara vermek ve artık mesaj almak istemiyor musun? Bunun için çıkış yapabilirsin. WhatsApp’tan nasıl çıkış yapılır, Web ve masaüstü sürümünde hangi adımları atman gerekiyor hepsi bu rehberde. Detaylar için okumaya devam et! …

TikTok’ta yorumları favorilere ekleme nasıl yapılır?
TikTok’ta yorumları favorilere ekleme nasıl yapılır?

Onlarca video oluşturup paylaşıyor ve takipçilerinden çok güzel yorumlar alıyorsun. Özellikle bazı yorumlar çok hoşuna gidiyorsa favorilerine ekleyebilirsin. Bu tutorial ile TikTok’ta yorumlar favorilere nasıl eklenir adım adım öğrenebilirsin. Detaylar için okumaya devam et! …

Android’de bilmen gereken en iyi 5 simge oluşturucu
Android’de bilmen gereken en iyi 5 simge oluşturucu

Android’ine daha kişisel bir görümün kazandırmak ister misin? Cevabın evetse uygulama simgelerini değiştirerek işe başlayabilirsin. Bunun için en iyi 5 simge oluşturucu listemizdeki uygulamaları hemen deneyebilirsin. En iyi Android uygulamaları keşfetmek için okumaya devam et…