En iyi 5 Kamera Çeviri Uygulaması: Fotoğraf Çekerek Çeviri Yapmak

kamera-çeviri-uygulaması

Yurt dışına seyahat etmeyi seviyor musun? Gezdiğin yerlerde dil problemi yaşıyor musun? Kamera çeviri uygulaması ile Android telefonunu bir mütercime dönüştür. Herhangi bir metnin fotoğrafını çekerek çevirisini anında yap. Nasıl yapacağını ve en iyi Android uygulamalarını öğrenmek için hemen oku!

En iyi 5 Kamera Çeviri Uygulaması ile Fotoğraf Çekerek Çeviri Yap

Seyahat ederken veya ithal ürün alırken yabancı dil problemi yaşayabilirsin. Günümüz teknolojisi bu problemini çözebilecek kamera çeviri uygulaması sunuyor.

Marketteki bir üründeki veya bir uyarı levhasındaki kelimeleri tek tek sözlükten aramak veya yazmak yerine fotoğraf çekerek çeviri yapmak daha kolay ve hızlı.

Üstelik bu uygulamalar kamera ile İngilizce Türkçe çeviri dışında diğer pek çok dilde de anlık tercüme yapabiliyor.

Google Kamera Çeviri Nasıl Kullanılır?

Şimdi Android uygulamaları kullanarak kamera ile çeviri nasıl yapılır değinelim. Örnek olarak Google kamera çeviri nasıl kullanılıyor bakalım.

1- Öncelikle Google Çeviri’yi sitemizden indir ve telefonuna yükle.

2- Uygulamayı aç ve Kamera simgesine dokun. Dili Algıla seçili olursa dili otomatik olarak tanıyacak.

kamera-çeviri-uygulaması

3- Sol alt köşedeki Anında seçili olduğundan “Kamerayı metne doğrultun” uyarısını göreceksin. Kameranı metne tuttuğunda ekranında anlık çevirisini göreceksin.

kamera-çeviri-uygulaması

4- Ortadaki Tara’ya dokunduğunda çekim düğmesine tıkladığında metin anında taranacak. Algılanan kelimeler kare içine alınacak.

kamera-çeviri-uygulaması

a- İster bu kelimelere tek tek dokunarak anlamlarını görebilirsin.

kamera-çeviri-uygulaması

b- Tümünü Seç dediğinde yukarıda mavi bir çeviri ekranı gelecek, tamamını okumak için oka tıkla ve bütün metnin çevirisini oku.

c- Sağ alttaki İçe Aktar seçeneği ile daha önce fotoğrafını çektiğin bir metni Galeri’nden seç. Kelimeleri tek tek, metnin tamamının veya dilediğin kısmını çevirebilirsin.

kamera-çeviri-uygulaması

En iyi 5 Kamera Çeviri Uygulaması Listesi

Google Çeviri dışında kullanabileceğin diğer kamera çeviri uygulaması listemiz aşağıda. Anlık dil çevirisi WhatsApp ve Facebook Messenger‘da yapabilir misin?

Konuyla ilgili farklı görüşlerin veya önereceklerin varsa Yorumlar kısmına yazabilirsin. Sayfamızdan uygulama indir veya Facebook sayfamızdan bizi takip et!

 1. Google Çeviri

  Google Çeviri

  Kamera ile çeviri konusunda öncü olan Google Çeviri her an kullanabileceğin bir uygulama. 38 dilde kamera ile anlık çeviri yapabiliyor. 37 dilde fotoğraf çekerek çeviri yapabiliyor. Anlık çeviri dışında ister kelimelerin istersen tüm metnin çevirisi alabilirsin.

 2. Microsoft Translator

  Microsoft Translator

  Resim çekerek çeviri yapabilen Microsoft Çevirmen iddialı bir uygulama. 60’a yakın dilde çeviri yapabiliyor. Kamera ile çevrilen dil sayısını daha az. Ekran görüntülerini kolayca çeviriyor. Ses tanıma, çevrimdışı çalışabilme, okunuşu söyleme gibi özellikleri var.

 3. Yandex.Çeviri

  Yandex.Çeviri

  Yandex.Çeviri, fotoğraf çekerek İngilizce Türkçe çeviri yapmanın dışında 80 dilde çevrimiçi, 12 dilde çevrimdışı destek sunuyor. Kameralı çeviri konusunda başarılı olan uygulama hem sözlük olarak hem de dil öğrenmek için kullanılabilir.

 4. iTranslate - Language Translator & Dictionary

  iTranslate – Language Translator & Dictionary

  Sözlük ve çeviri uygulaması iTranslate, kameralı çeviri yapabiliyor. 100’den fazla dil desteği sunuyor. Çevirileri dinleyebilirsin. Görsel bir sözlük var. Mesajlaşma uygulamalarında da kullanılabiliyor. Pro sürümü sınırsız ve daha fazla özelliğe sahip.

 5. U-Dictionary: Translate & Learn English

  U-Dictionary: Translate & Learn English

  Kapsamlı bir İngilizce-Türkçe sözlük sunan U-Dictionary, kameralı kelime ve cümle çevirisi yapabiliyor. Kamera ile çeviride rakiplerine göre biraz yavaş. Oxford destekli kapsamlı sözlüğü, arayüzü Türkçe olmasa da, İngilizce öğrenmek için ideal.

Android’de Oynaman Gereken En İyi Point-and-Click Oyunları
Android’de Oynaman Gereken En İyi Point-and-Click Oyunları

Müthiş hikayesiyle seni içine çeken oyunları seviyor musun? Bulmaca, macera ve gizem unsurlarını taşıyan Point-and-Click oyunları tam da aradığın olabilir. Bir döneme damga vuran bu oyun türünü yeniden hatırlayalım. En iyi Android oyunları keşfetmek için hemen okumaya başla! …