Dünya Müzik Günü: Android için En İyi 3 Müzik Dinleme Uygulaması

en-iyi-müzik-uygulaması

21 Haziran Cuma, Dünya Müzik Günü. Kesintisiz eğlence için müzik dinleme uygulamaları hakkında konuşacağız. 3 en iyi müzik uygulaması için muhteşem ipuçları burada olacak. Müzik senin için vazgeçilmezlerdense bu yazıda işine yarayacak ipuçları ve püf noktaları bulacaksın, tek yapman gereken hemen okumaya başlamak.

En İyi 3 Müzik Dinleme Uygulaması ile Ruhun Doyacak!

Dünya Müzik Günü ilk defa 21 Haziran 1981 Fransa’da kutlanmaya başlandı ve yıllar içinde tüm dünyaya yayıldı. Ülkemizde ise 2005 yılından itibaren çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

Müzik dinleme uygulamaları sayesinde dünyanın bu evrensel dili herkese ulaşıyor. Bu uygulamaları daha iyi kullanmanı sağlayacak muhteşem ipuçlarını da paylaşalım.

En İyi Müzik Dinleme Uygulaması ve Püf Noktası

Ülkemizde hizmet veren Android müzik platformlarından 3 tane en iyi müzik uygulaması ve kullanım kolaylığı sağlayacak ipuçları neler, bakalım.

1- Spotify: Diğer Cihazlardan Dinle

Popüler uygulama Spotify, mevcut çalan şarkıyı başka cihazlarından SpotifyConnect ile dinleyebilmeni sağlıyor. Mesela telefonunda uygulama açıkken televizyonundan veya bilgisayarından müzik dinleyebilir, telefonun bir kumandaya dönüştürebilirsin.

Uygulamayı destekleyen bir hoparlör kullanabilirsin. Tek yapman gereken her iki cihazı da Wi-Fi ağına bağlamak ve Spotify’da oturum açmak.

2- Deezer: Bulamadığın Şarkı Kalmasın

En iyi müzik dinleme uygulamalarından biri de Deezer. Uygulamanın SongCatcher yani şarkı yakalayıcısı ile ismini bir türlü hatırlayamadığın şarkıyı kolayca bulabilirsin.

Kafede güzel bir şarkı çalıyor ama adını hatırlayamıyorsan SongCatcher yanınıda. Bunun için, uygulamayı açıp Arama ekranına gel. Arama çubuğunun altında SongCathcer butonuna dokun. Hemen şarkıyı dinlemeye başlayacak ve sana kısa sürede o şarkının adını, şarkıcıyı bulacak, dilersen müzik listene de ekleyebilirsin.

3- Fizy: Çevrimdışı Her Yerde Müzik Dinle

Yerli müzik dinleme uygulaması Fizy çevrimdışı müzik dinlemene de olanak sağlıyor. Premium üyeliğe geçmen gerekebilir. İnternetsiz müzik dinlemek için:

Çalma listesi seçeceksen Çevrimdışı Dinle butonunu aktif hale getir. Çevrimdışına alınan şarkılar üzerinde turuncu bir simge belirecek.

Bir şarkıyı/videoyu seçeceksen sağ taraftaki üç noktaya tıkla, listelerine ekle ve çevrimdışına al.

Mobil verilerini kullanmadan, İnternetsiz şarkı dinleyebilirsin.

Android’deki en iyi müzik uygulaması sence ne? Android’de rap müzik yapmak ister misin? Konuyla ilgili farklı görüşlerin veya önereceklerin varsa Yorumlar kısmına yazabilirsin. Sayfamızdan uygulama indir veya Twitter sayfamızdan bizi takip et!

 1. Spotify Music

  Spotify Music

  Spotify ile cihazından binlerce müziği hem ücretsiz online hem de çevrimdışı olarak da dinleyebilirsin. Cüzi ücretle Premium abonelik ile şarkıları İnternetsiz, reklamsız dinleme ve indirmefırsatı bulacaksın. İyi ses kalitesi de cabası.

 2. Deezer Music

  Deezer Music

  Deezer ile devasa bir müzik arşivine bedava ulaşabilirsin. Dilediğin müziği ya da kanalları dinleyebilirsin. Abonelik ile birlikte şarkı indirebilir ve çevrimdışı dinleyebilir, listeler oluşturabilirsin. Var olan müziklerini oynatabilirsin.

 3. fizy – Music & Video

  fizy – Music & Video

  Turkcell’in sunduğu Fizy, hem Türkçe hem de yabancı müzik arşivine sahip. İçinde milyonlarca şarkı, binlerce albüm ve sanatçı barındırıyor. Radyo kanalları mevcut. İnternetsiz müzik dinleme imkanı da sunuyor.

Android’de WhatsApp’tan nasıl çıkış yapılır?
Android’de WhatsApp’tan nasıl çıkış yapılır?

WhatsApp’ı çok severek kullanıyor ama kısa süreliğine ara vermek ve artık mesaj almak istemiyor musun? Bunun için çıkış yapabilirsin. WhatsApp’tan nasıl çıkış yapılır, Web ve masaüstü sürümünde hangi adımları atman gerekiyor hepsi bu rehberde. Detaylar için okumaya devam et! …

TikTok’ta yorumları favorilere ekleme nasıl yapılır?
TikTok’ta yorumları favorilere ekleme nasıl yapılır?

Onlarca video oluşturup paylaşıyor ve takipçilerinden çok güzel yorumlar alıyorsun. Özellikle bazı yorumlar çok hoşuna gidiyorsa favorilerine ekleyebilirsin. Bu tutorial ile TikTok’ta yorumlar favorilere nasıl eklenir adım adım öğrenebilirsin. Detaylar için okumaya devam et! …

Android’de bilmen gereken en iyi 5 simge oluşturucu
Android’de bilmen gereken en iyi 5 simge oluşturucu

Android’ine daha kişisel bir görümün kazandırmak ister misin? Cevabın evetse uygulama simgelerini değiştirerek işe başlayabilirsin. Bunun için en iyi 5 simge oluşturucu listemizdeki uygulamaları hemen deneyebilirsin. En iyi Android uygulamaları keşfetmek için okumaya devam et…