Android Yazı Tipi Değiştirme Rootsuz Cihazlarda Nasıl Yapılır?

android-yazı-tipi-değiştirme rootsuz

Android telefonunun ya da tabletinin yazı tipinden sıkıldın mı? Metinlerinin daha çarpıcı görünmesini istiyorsan Android yazı tipi değiştirme rootsuz cihazlarda nasıl yapılır detaylarıyla birlikte bu yazımızda ele alacağız. Tüm ihtiyacın olan yardımcı uygulamalar da burada olacak. Okumaya devam ederek yazı tipi değiştirmeyi kendin kolayca yapabilirsin!

3 Yolla Android Yazı Tipi Değiştirme Rootsuz Cihazlarda Nasıl Yapılır?

Android’in sunmuş olduğu kişiselleştirme seçenekleri en önemli tercih sebeplerinden biri. Android’in özgür dünyasını yaşamak adına cihazını dilediğin gibi özelleştirebilirsin.

Bildirim sesi değiştirme ne kadar kolay ise Android yazı tipi değiştirme rootsuz cihazlarda da o kadar kolay. Yapman Gereken sadece bahsedeceğimiz yollardan birini seçip uygulamak. Şimdi bunlara göz atalım.

1. Yol: Mevcut Ayarlar Yardımıyla Android Yazı Tipi Değiştirme

Üreticiden üreticiye farklılık göstermekle birlikte günümüzde birçok telefonda yerleşik olarak yazı tipi değiştirme seçeneği mevcut.

Öncelikle telefonunda böyle bir seçenek olup olmadığını Ayarlar kısmına girerek kontrol et. Samsung bir telefonun varsa işin daha kolay. Ayarlar > Cihaz > Yazı > Yazı Tipi sekmesine giderek istediğin yazı tipini seçebilirsin. Bazı modellerde Ayarlar > Cihazlarım > Görünüm > Yazı Tipi menüsüne bakabilirsin. Kimi modellerde Ayarlar > Erişebilirlilik menüsünde de olabilir.

Cihazın Samsung olmasa bile bu seçenekler var mı yok mu kontrol edebilirsin. Bunlar yoksa üzülmene gerek yok, 2. Yola geçebilirsin

2. Yol: Bir Başlatıcı Kullanmak

Android yazı tipi değiştirme rootsuz cihazlarda bir başlatıcı kullanmak suretiyle kolayca yapılabilir. En iyi Android başlatıcılar koleksiyonumuzdan dilediğin bir tanesi indirerek yapabilirsin. Burada Go Başlatıcı ile nasıl yapabilirsin, kısaca değinelim.

1- Dilediğin bir TTF yazı tipi dosyasını Android cihazına kopyala.

2- Go Başlatıcı’yı aç.

3- Araçlar uygulamasını bul ve tıkla.

4- Tercihler simgesine dokun.

5- Aşağıya doğru in ve Kişiselleştirme’yi seç.

6- Yazı Tipi’ne tıkla.

7- Yazı Tipini Seç’e tıklayarak kopyaladığın yazı tipini seç.

Böylece Android yazı tipi değiştirme başarıyla tamamlanmış olur.

3. Yol: Android Yazı Tipi Uygulaması Kullanmak

Anroid yazı tipi için geliştirilmiş HiFont gibi bir uygulama kullanarak yazı tipini değiştirebilirsin. Yine Android yazı tipleri koleksiyonumuza göz atarak dilediğin uygulamayı indirebilirsin. Ancak bu uygulamalar, her telefon modelinde root yapılmadan çalışmaz. Uygulamanın telefonunun marka ve modelini rootsuz olarak destekleyip desteklemediğine dikkat etmelisin.

Temel olarak baktığımızda yazı tipini bu tür bir uygulamanın kütüphanesinden ya da kendi seçeceğin bir yazı tipini kütüphaneye ekleyerek değiştirebilirsin. Ön izleme sayesinden daha net karar verebilirsin.

Android yazı tipi değiştirme rootsuz cihazlarda da yapılabildiğini aktardık. 2018 yılının en iyi başlatıcılarını görmek ister misin? Konuyla ilgili farklı görüşlerin veya önereceklerin varsa Yorumlar kısmına yazabilirsin. Sayfamızdan uygulama indir veya Facebook sayfamızdan bizi takip et!

  1. GO Başlatıcı EX:Tema&D.Kağıdı

    GO Başlatıcı EX:Tema&D.Kağıdı

    Go Launcher EX ile mobil cihazının görünümünü tamamen özelleştirebilirsin. Güncel ve yüksek çözünürlüklü temalar, ikonlar, yazı tipleri sunar. Jest desteğinin yanı sıra widget ve el hareketleri seçenekleri oldukça fazla.

  2. HiFont Flipfont Free

    HiFont Flipfont Free

    Alışık olduğun yazı tipleri yerine daha havalı, karizmatik olanlarını ister misin? HiFontyazı tipleri sayesinden Android’in sıkıcı metinlerini canlandıracak. Geniş özelleştirme seçenekleri ile sistem yazı tipini kolayca değiştirebilirsin.

TikTok Analiz ve İstatistikleri: Erişim ve Bilgi Alma
TikTok Analiz ve İstatistikleri: Erişim ve Bilgi Alma

Sosyal medyanın en sevilen kısa video paylaşım uygulaması TikTok’u kullanıyor musun? Yoksa bir yayıncı mısın? TikTok analiz ve istatistikleri ile içeriklerinin ne kadar başarılı olduğunu, takipçilerinin özelliklerini ve çok daha fazlasını öğrenmek için hemen okumaya başla! Ti…

Videodan Fotoğraf Alma Android’de Nasıl Yapılır?
Videodan Fotoğraf Alma Android’de Nasıl Yapılır?

Video çekmeyi seviyorsun ancak bazen keşke fotoğraf da çekseydim dediğin oluyor mu? Üzülme, sonradan bunu yapabilirsin. Videodan fotoğraf alma Android’de mümkün. Bu rehberle nasıl yapacağını ve ihtiyaç duyacağın en iyi Android uygulamaları keşfetmek için hemen okumaya başla! …

En İyi 5 Kilo Verme Uygulaması ile İdeal Ölçüne Ulaş
En İyi 5 Kilo Verme Uygulaması ile İdeal Ölçüne Ulaş

En sevdiğin kıyafete artık sığmıyor musun? Favori takım elbisen üzerinde ilk aldığın gibi durmuyor mu? En iyi 5 kilo verme uygulaması listemize göz at, formuna tekrar kavuş. Sağlıklı kilo vermek için kullanabileceğin en iyi Android uygulamaları listeledik hadi, hemen keşfet! …