WhatsApp Business Nedir, WhatsApp’tan Farkı Ne?

whatsapp-business-nedir

WhatsApp Business, bildiğimiz WhatsApp’ın yepyeni bir sürümü. WhatsApp Business nedir? Bu iki sürüm arasındaki farklar neler? Tüm bu sorulara cevap bulmak için hemen oku!

Popüler iletişim uygulaması WhatsApp, işletmeler ve profesyoneller için Ocak 2019’da özel bir çözüm sundu. WhatsApp Business nedir, normal WhatsApp’tan farkları neler, ele alıyoruz.

WhatsApp Business Nedir, WhatsApp’tan Farkları Neler?

Öncellikle WhatsApp Business nedir, sorusuna cevap verelim. Müşterileriyle temasa geçmek isteyen şirketler veya profesyoneller için oluşturulmuş özel WhatsApp sürümüdür. Amaç müşterilere bilgi göndermek, onlarla etkileşime geçmek ve geri bildirimler alabilmek.

Ülkemizde de kullanıma sunulan uygulamadan sadece işletmeler değil bireysel kullanıcılar da yararlanabilir. Çünkü uygulama normal sürüme göre farklılıklar ve avantajlar içermekte. Şimdi bu farklılıkları ele alalım.

Şirket Profili Oluşturma

Müşterilerin ihtiyaç duyacağı açılış saatleri, iletişim için telefon numaraları, adresler, web sitesi bağlantıları gibi bilgilerin yer aldığı bir şirket profili oluşturma WhatsApp Business’ın en büyük avantajlarından biri. Normal sürümde böyle bir profile pek de ihtiyaç duyulmayabilir.

Hızlı Cevaplar Oluşturma

WhatsApp Business oldukça yararlı bir araçla geliyor: Hızlı cevaplar. Sıklıkla gönderdiğin mesajları tekrar tekrar yazmak yerine bir liste oluşturabilir, bu listeden seçerek doğrudan gönderebilir ve zaman kazanabilirsin. Listeden “/” yazmak suretiyle istediğin mesajı seçip gönderebilirsin. Bu özellik normal sürümde bulunmuyor.

Rehberi Etiketlerle Düzenleme

WhatsApp Business’ın sunduğu bir başka kolaylık ise rehber düzenleme ile ilgili. Kişiler listeni etiketler aracılığıyla oluşturabilirsin. İş arkadaşları, akrabalar, arkadaşlar, yönetim gibi çeşitli etiketler oluşturarak rehberini gruplandırabilir ve daha hızlı ulaşım sağlayabilirsin.

Otomatik Mesaj Ayarlama

Hızlı cevaplara benzeyen bir başka özellik de otomatik mesajlar. Belirli şartların oluşması halinde otomatik olarak gönderilecek mesajlar ayarlayabilirsin. Örneğin, an itibariyle müsait olmadığını daha sonra görüşmek istediğine dair otomatik bir mesaj oluşturabilirsin. Mesela, yeni bir sohbete başladığında karşılama mesajı olarak otomatik gönderilecek bir Hoş geldiniz iletisi yapılandırabilirsin.

Mesajlaşma İstatistiklerini Görme

Şirketler için mesajlarının kaç tanesinin gönderildiği, iletildiği ve okunduğu kimi hallerde çok kritik öneme sahip olabilir. Sohbetlerin ile ilgili istatistiki bilgiler görme ihtiyacın doğabilir.

Sohbetleri Etiketleme

Sohbetleri etiketleme yoluyla WhatsApp Business’ta kategorilere ayırabilirsin. Örneğin, WhatsApp’tan satış yapıyorsan sipariş etiketini kullanabilirsin. Her bir mesajı etiketlere göre sıralanmış şekilde farklı renklerde görebilir bu sayede kolayca erişebilirsin.

WhatsApp Business nedir ve normal uygulamadan ne gibi farkları var değindik. WhatsApp sesli mesaj yazıya nasıl çevrilir biliyor musun? Konuyla ilgili farklı görüşlerin veya önereceklerin varsa Yorumlar kısmına yazabilirsin. Sitemizden uygulama indir veya Twitter sayfamızdan bizi takip et!

  1. WhatsApp Business

    WhatsApp Business

    WhatsApp Business, iş dünyasının ihtiyacına cevap verebilecek işletmelere yönelik geliştirilmiş, müşteriler ile şirketlerin iletişimini kolaylaştıran WhatsApp‘ın işletme sürümü. İş dünyasına yönelik birçok kolaylık sunuyor.

Instagram eski hikayelere bakma nasıl yapılır?
Instagram eski hikayelere bakma nasıl yapılır?

Daha önce paylaşmış olduğun hikayelere yeniden bakmak mı istiyorsun? Paylaşmış olduğun Instagram eski hikayelere bakma şansın var ancak başkasının eski hikayelerini görmek pek de kolay değil. Bu rehberimizde geçmiş hikayelere nasıl bakacağını keşfetmek için okumaya devam et! …

Filigransız TikTok videoları nasıl indirilir?
Filigransız TikTok videoları nasıl indirilir?

Başka platformlarda paylaşmak ya da Android cihazına kaydetmek için filigran olmadan TikTok’tan video mu indirmek istiyorsun? Filigransız TikTok videoları nasıl indirilir merak edenler için farklı yöntemlerin yer aldığı bir rehber hazırladık. Detaylar için okumaya devam et! F…