Ekranı Kırık Telefondan Veri Kurtarma Gözünü Korkutmasın!

ekranı-kırık-telefondan-veri-kurtarma

Telefon düştü, ekran tuz buz! Panik yok! Hasarlı telefondan veri kurtarma hayal değil. Ekranı kırık telefondan veri kurtarma nasıl yapılır, yazımızı oku, kafan rahatlasın!

Akıllı telefonların en büyük sorunu dayanıklılık. Düşürdüğünde ekranı buz gibi çatlayabilir veya başka hasar verebilirsin. Tüm verilerinde gidebilir. Ama hemen pes etme, ekranı kırık telefondan veri kurtarma yollarını detaylarıyla anlatıyoruz.

Hasarlı veya Ekranı Kırık Telefondan Veri Kurtarma Nasıl Yapılır?

Öncelikle beklenmedik kazalarda veri kaybını en aza indirmenin yolu tedbir almak. Bunun için telefonundaki önemli verileri düzenli olarak yedeklemelisin.

Şimdi ekranı kırık telefondan veri kurtarma yollarına, sık karşılaşılan durumlarla birlikte değinelim, okumaya devam et.

Bilgisayar ile Android Veri Kurtarma Nasıl Yapılır?

Bozulan telefondan veri kurtarma, bilgisayar yardımıyla yapılabiliyor. Bunun için USB hata ayıklama özelliğini kullanacağız. Bu özelliğin cihazında etkin olması ve bilgisayarının Android cihazını tanımış olması gerekiyor.

Akıllı telefonunu USB ile bilgisayarına bağlayarak dosyalar arasında arama yapabilir ve bilgisayarına aktarabilirsin. Bu sayede video ve resimleri kolayca kurtarabilirsin.

USB Hata Ayıklama Etkin Değil ve Bilgisayar Telefonunu Görmüyor

USB hata ayıklama etkin değil, bilgisayar telefonu görmüyor veya ekran çalışmıyorsa Samsung telefonu olanlar şunu deneyebilir. Samsung’un Find My Mobile sitesinden Unlock My Screen (Ekranımı Aç) özelliğini kullanarak cihazını açabilir, bilgisayarın telefonu tanımasını sağlayabilirsin. Veri transferi için Kies uygulamasını kullanabilirsin.

Başka markalı bir telefon kullanıyorsan cihazını Recovery Mode’a (Kurtarma Modu) girip Fastboost ile özel bir kurtarma yaparak dosyalarını alabilirsin. Bu ileri düzey kullanıcılar için daha uygun bir yöntem.

Gösteren ama Ekranı Bozulan Telefondan Veri Kurtarma 

Göstermesine rağmen dokunmatik ekran çalışmıyor mu? Ekranı bozulan telefondan veri kurtarmak için USB OTG kablosu ile fare kullanacaksın. Telefonun mini USB girişinden OTG kablosu ile fareyi bağlayacaksın. Tıklama işlemlerini fare ile yapacaksın.

Telefonun kilidini açabilir, USB ile erişime açabilir, Micro SD karta bir dosya yöneticisi sayesinde kurtarmak istediğin dosyaları kopyalayabilirsin.

Ekranı Çalışmayan Telefondan Veri Kurtarma

Ekranı çalışmayan telefondan veri kurtarmanın bir yolu da Android arayüzünü bilgisayara taşıyabilen VNC uygulamalarını kullanabilirsin.

Bu tür yazılımları kullanabilmek için hem telefonuna hem de bilgisayarına yüklemelisin. Önceden böyle bir uygulama yüklü değilse ekran kırıldıktan sonra yüklemek biraz zorlayıcı olabilir.

Android Veri Kurtarma Uygulamaları Kullanmak

Ekranı kırılan telefondan veri kurtarmak için çeşitli uygulamalar kullanabilirsin. Wondershare MobileGo uygulamasını veri kurtarmak, AirDroid ve Vysor uygulamaları ile bilgisayardan mobil cihazını yönetmek için kullanabilirsin. USB bağlantı ve OTG ile fare bağlayarak kırık ekrana rağmen bu uygulamaları yükleyebilir ve kurtarma işlemlerini yapabilirsin.

Ekranı kırık telefondan veri kurtarma adına bu yöntemleri dene. Ekran kilidi şifresini kilidini unuttum, diyorsan sana önerilerimiz var. Konuyla ilgili farklı görüşlerin veya önereceklerin varsa Yorumlar kısmına yazabilirsin. Sitemizden uygulama indir veya Twitter sayfamızdan bizi takip et!

 1. AirDroid - Android on Computer

  AirDroid – Android on Computer

  AirDroid, bilgisayarından Android telefonuna veya tabletine erişmeni sağlıyor. Dosya transferi yapabilir, Android uygulamaları bilgisayarından kullanabilirsin. Uzaktan kameranı kontrol edebilir, SMS yollayabilir ve arama yapabilirsin.

 2. Vysor - Android control on PC

  Vysor – Android control on PC

  Vysor, Android cihazlarını bilgisayarından yönetmene olanak sağlıyor. Andorid uygulamaları kullanabilir ve oyun oynayabilirsin. Fare ile arayüzünü kullanabilir, erkanını diğerleri ile paylaşabilirsin. Kablosuz erişim ve yansıtma için ideal.

 3. Wondershare MobileGo

  Wondershare MobileGo

  Wondershare MobileGo, veri yönetimini kolaylaştırıyor. Mobil cihazların ile bilgisayarın arasında veri transferi yapabilir, veri kurtarmada kullanabilirsin. APK dosyalarını yönetebilirsin. Pil tasarrufuna da yardımcın.

TikTok Profiline Bakanlar Android’de Nasıl Görülür?
TikTok Profiline Bakanlar Android’de Nasıl Görülür?

Komik videolar paylaşıyor ve çokça izleniyor musun? TikTok profilime kimler baktı diye merak ediyorsan işte cevabı! TikTok profiline bakanlar, uygulama üzerinden kolay bir şekilde görüntülenebiliyor. En hızlı yoldan nasıl yapacağını adım adım öğrenmek için okumaya devam et! T…

Müzikli Slayt Gösterisi Android’de Nasıl Yapılır?
Müzikli Slayt Gösterisi Android’de Nasıl Yapılır?

Birbirinden harika kareler yakalıyor bunları müzik eşliğinde bir slayt gösterisine dönüştürmek mi istiyorsun? Müzikli slayt gösterisi yapmak için ihtiyacın olacak en iyi Android uygulamaları keşfetmek ve kolay yoldan nasıl yapacağını adım adım öğrenmek için hemen okumaya başl…

TikTok’tan Video İndirme: Android İçin 4 Farklı Yöntem
TikTok’tan Video İndirme: Android İçin 4 Farklı Yöntem

Günümüzün popüler uygulaması TikTok’tan video izlemeyi seviyor musun? Peki, beğendiğin bu videoları indirmek ister misin? Bugün, TikTok’tan video indirme yöntemi olarak 4 farklı yoldan bahsedeceğiz. Bu sayede viral olmuş videoları saklayabilirsin. Nasıl mı, okumaya devam et! …

WhatsApp Kaybolan Mesajlar Nasıl Etkinleştirilir?
WhatsApp Kaybolan Mesajlar Nasıl Etkinleştirilir?

Severek kullandığın mesajlaşma uygulamasında gönderdiğin mesajların bir süre sonra kendiliğinden silinmesini ister misin? WhatsApp kaybolan mesajlar, artık kullanımda. Süreli mesajlar ile ilgili bilmen gerekenlere ve nasıl etkinleştireceğine dair tüm detaylar için hemen oku! …

Parmak İzi Okuyucu Çalışmıyor İse Nasıl Düzeltilir?
Parmak İzi Okuyucu Çalışmıyor İse Nasıl Düzeltilir?

Telefonunda gizliliğini ve güvenliğini korumak için kullandığın parmak izi okuyucu çalışmıyor mu? Panik yapmana hiç gerek yok! Bahsedeceğimiz sorunlar ve çözüm yollarını kendin deneyerek parmak izi okuyucunu hayata döndürebilirsin. Detayları öğrenmek için hemen okumaya başla!…