Alkolü Bırakmak En İyi Android Uygulamaları ile Mümkün!

alkolü bırakmak en iyi android uygulamaları

Alkol bağımlılığından kurtulmak ya da daha kontrollü içmek isteyenlere teknolojik yardım. İşte, alkolü bırakmak isteyenler için en iyi Android uygulamaları!

Dünya genelinde alkol tüketimi giderek artmakta. Doğal olarak bu da alkol bağımlılığını tetiklemekte. Pek çok ülke ve sivil toplum kuruluşu alkol tüketiminin bir bağımlılığa dönüşmemesi için toplumu bilinçlendirmeye, daha sağlıklı nesiller yetiştirmeye ve alkolü bırakmak isteyenlere yardımcı olacak çalışmalar yapıyor.

En İyi Android Uygulamaları ile Alkolü Bırakmak

Alkolü bırakmak için teknolojiden de bir destek geliyor. Android’de alkol bağımlılığından kurtulmak ya da alkol tüketimini daha bilinçli ve kontrollü yapmak isteyenler için çeşitli uygulamalar geliştirilmiş durumda.

Pek çok insan sosyal içici olduğunu belirtse de sürekli kullanımı sonucu alkol bir bağımlılığa dönüşebilir. Alkol kullanımının bağımlılık haline gelmeden kontrol altına alınması daha pratik bir çözüm olacaktır.

Alkolü bırakmak ya da daha bilinçli tüketmek isteyenler için mobil cihazları en büyük yardımcıları olabilir. Bu konuda en iyi Android uygulamalarını listeledik.

Alkolü Bırakmak İçin En İyi Android Uygulamaları Arasında Neler Var?

Alkolü bırakmak için bahsedeceğimiz en iyi Android uygulamaları sayfamızdan indirebilirsin. Bu uygulamalara göz attığımızda neler bulacaksın?

Ne kadar süredir alkol kullanmadığını I am Sober ile takip edebilirsin. İçme sıklığını görmek için AlcoDroid ideal. Alkol bağımlılığı da dahil olmak tüm bağımlılıklarından kurtulman için Quitzilla seni motive edecek. Alkolü bırakırken dikkatinin dağılmasını Flipd ile önleyebilirsin. Yavaş yavaş alkol bağımlılığından kurtulmanı ve başarılarını paylaşmanı sağlayan Sobriety Counter son olarak değineceğimiz uygulama.

Alkolü bırakmak için en iyi Android uygulamaları daha yakından tanıyalım. Sigarayı bırakmak için en iyi Android uygulamalarını inceleyerek bu bağımlılığından da kurtulabilirsin. Konuyla ilgili farklı görüşlerin veya önereceklerin varsa Yorumlar kısmına yazabilirsin.

 1. I Am Sober

  I Am Sober

  I am Sober, ayık olduğun, alkolsüz geçirdiğin günleri izlemeni sağlayan bir motivasyon aracı. Günlük bildirimler, kilometre taşları ile motivasyonunu artırır. Başarılarını kaydedip paylaşabilirsin. İlham verici küçük parçalar bulabilirsin.

 2. AlcoDroid Alcohol Tracker

  AlcoDroid Alcohol Tracker

  AlcoDroid, alkol tüketimini izler. İçtiklerini kaydedebilir ve ne sıklıkla içtiğini kolayca görebilirsin. Uygulama tahmini olarak kanındaki alkol miktarını da verir. Alkollü içeceklere ne kadar harcadığını da takip edebilirsin.

 3. Bağımlılıktan Kurtulun

  Bağımlılıktan Kurtulun

  Quitzilla, herhangi bir bağımlılığı bırakmaya yardımcı bir araç. Basit bir kullanıma sahip. Neden alkolü bırakmak istediğini sana hatırlatır ve motivasyonunu artırır. İlerleme durumun hakkında detaylı istatistikler sunar. Ödüller ile seni motive eder.

 4. Flipd: Distraction blocker

  Flipd: Distraction blocker

  Flipd, özellikle bağımlılıktan kurtulmak için üretkenliğe odaklanmanı sağlayan bir uygulama. Önceliklerini belirleyerek bu hedeflere ulaşman için gerekeni yapmanı ve bunları ertelememeni hatırlatır.

 5. Sobriety Counter-Stop Drinking

  Sobriety Counter-Stop Drinking

  Sobriety Counter, alkolü bırakmak için eğlenceli bir yardımcı. Keyifli bir tasarıma sahip. Hedefler, bunlara ne kadar ulaşıldığı, yapılan para tasarrufu, kandaki alkol miktarı, hücrelerin durumu gibi özelliklerle sana yardımcı olur.

Android’de WhatsApp’tan nasıl çıkış yapılır?
Android’de WhatsApp’tan nasıl çıkış yapılır?

WhatsApp’ı çok severek kullanıyor ama kısa süreliğine ara vermek ve artık mesaj almak istemiyor musun? Bunun için çıkış yapabilirsin. WhatsApp’tan nasıl çıkış yapılır, Web ve masaüstü sürümünde hangi adımları atman gerekiyor hepsi bu rehberde. Detaylar için okumaya devam et! …

TikTok’ta yorumları favorilere ekleme nasıl yapılır?
TikTok’ta yorumları favorilere ekleme nasıl yapılır?

Onlarca video oluşturup paylaşıyor ve takipçilerinden çok güzel yorumlar alıyorsun. Özellikle bazı yorumlar çok hoşuna gidiyorsa favorilerine ekleyebilirsin. Bu tutorial ile TikTok’ta yorumlar favorilere nasıl eklenir adım adım öğrenebilirsin. Detaylar için okumaya devam et! …

Android’de bilmen gereken en iyi 5 simge oluşturucu
Android’de bilmen gereken en iyi 5 simge oluşturucu

Android’ine daha kişisel bir görümün kazandırmak ister misin? Cevabın evetse uygulama simgelerini değiştirerek işe başlayabilirsin. Bunun için en iyi 5 simge oluşturucu listemizdeki uygulamaları hemen deneyebilirsin. En iyi Android uygulamaları keşfetmek için okumaya devam et…