WhatsApp Hileleri: Android’de Tersten Yazma Nasıl Yapılır?

ters yazı, whatsapp ters yazma

Ters yazı yazarak WhatsApp’ta arkadaşlarını şaşırtmak ister misin? Android’de ters yazı yazma nasıl yapılır öğrenmek için yazımızı oku!

Klasik bir Android kullanıcısı olmak istemeyenler, WhatApp hileleri ile mesajlarını daha renkli hale getirebiliyor. Bugünkü yazımızda mesajlarının görünümünü oldukça değiştirecek olan WhatsApp ters yazmadan bahsedeceğiz.

WhatsApp’ta Tersten Yazma Nasıl Yapılır?

Ters yazı, klasik bir metin görümünden kurtulmak için harfleri baş aşağı yazmak. Bunu yapmak için ihtiyacımız olan şey ters yazı yazma programı. Buradaki anlatımımızda, aşağıda indirme linkini bulabileceğin, Upside Down (Flip Text) uygulamasını kullanacağız.

Öncelikle bu uygulamayı ya da aşağıda belirteceğimiz uygulamalardan birini telefonuna ya da tabletine yüklemelisin.

1. Upside Down uygulamasını aç.

2. Göndermek istediğin metni yaz.

ters yazı

3. Metni “Copy” butonunu kullanarak kopyala.

tersten yazma

4. WhatsApp’ı aç.

5. Göndermek istediğin kişiyi seç.

6. Mesaj yazdığın alan uzunca basarak “YAPIŞTIR” çıkmasını bekle ve dokun.

ters yazı yazma

7. Mesaj yazdığın alana ters yazının yapıştırıldığını göreceksin.

8.Gönder tuşuna basarak arkadaşının mesajı almasını sağla.

image4 whatsapp hileleri android tersten yazma nasıl yapilir

Hepsi bu kadar. Temel olarak uygulamalar yukarıda anlattığımız mantıkla çalışıyor. Ancak bazı uygulamalar farklı yazı stilleri ile birlikte yazılan metni doğrudan WhatsApp’ta paylaşma imkanı sunuyor.

Tersten yazma ile ilgili uygulamaları sayfamızdan indirebilirsin. Konuyla ilgili farklı görüşlerin veya önereceklerin varsa Yorumlar kısmına yazabilirsin.

  1. Upside Down (Flip Text)

    Upside Down (Flip Text)

    Upside Down, bir ters yazı yazma uygulaması. Yazacağın metinleri ters yazı haline dönüştürüyor, bunları kopyala yapıştır yaparak metin yazdığın uygulamalarında paylaşabilirsin. Metinlerine biraz eğlence kat.

  2. Flip Text - Upside Down

    Flip Text – Upside Down

    Flip Text, normal bir şekilde yazılmış bir yazıyı, ters yazı olarak değiştiriyor. Tersten yazmayı kolay ve eğlenceli hale getiriyor. Tüm bu metinleri anlık mesajlaşma uygulamalarında paylaşmana izin veriyor. Ters yazı yazma artık mümkün.

  3. Stylish Text

    Stylish Text

    Stylish, ters yazı da dahil olmak üzere pek çok yazı stilini barındırıyor. Farklı fonlarda yazma imkanı sunan Stylish, ters yazının yanı sıra 50’den fazla yazı stiline sahip. Vurgulama, altını çizme, yuvarlak için alma gibi birçok özellik sunuyor.

WhatsApp Ekran Görüntüsü Alınca Bildirim Gidiyor mu?
WhatsApp Ekran Görüntüsü Alınca Bildirim Gidiyor mu?

Son zamanların en çok sorulan sorularından birine cevap arıyoruz: WhatsApp ekran görüntüsü alınca bildirim gidiyor mu? Ekran görüntüsü aldığında karşı tarafının haberi oluyor mu? Bu gerçekten mümkün mü yoksa bir şehir efsanesinden mi ibaret? Detaylar için hemen okumaya başla.…

Telefonda Gizlenen Uygulamalar Nasıl Bulunur?
Telefonda Gizlenen Uygulamalar Nasıl Bulunur?

Telefonuna bilgin dışında uygulama yüklenmiş olabilir mi? Çocukların cihazlarında herhangi bir uygulamayı gizliyor mu? Telefonda gizlenen uygulamalar nasıl bulunur diye merak ediyorsan işte, soruna cevap verebilecek çözümler. Nasıl bulacağını öğrenmek için hemen okumaya başla…

TikTok Video Yavaşlatma ve Hızlandırma Nasıl Yapılır?
TikTok Video Yavaşlatma ve Hızlandırma Nasıl Yapılır?

Tiktok’ta video izlemeyi ve paylaşmayı seviyor musun? Daha ilginç hale getirmek için videolarının hızını değiştirebilirsin. TikTok video yavaşlatma ve hızlandırma, kayıt sırasında ve sonrasında mümkün. İstersen uygulama kullanarak da yapabilirsin. Daha fazlası için hemen oku.…

WhatsApp Sesli Mesajlarda Ses Nasıl Değiştirilir?
WhatsApp Sesli Mesajlarda Ses Nasıl Değiştirilir?

Yazışmak yerine sesli mesaj göndermeyi tercih ettiğin oluyor mu? Sesli mesajlarını daha eğlenceli hale getirmek ister misin? Sesini değiştirmek suretiyle WhatsApp sesli mesaj atabilirsin. Daha keyifli bir sohbet deneyimi yaşamanı sağlayacak bu ipucunu keşfetmek için hemen oku…

TikTok Konum veya Bölge Değiştirme Nasıl Yapılır?
TikTok Konum veya Bölge Değiştirme Nasıl Yapılır?

TikTok’ta farklı ülkelerden, bölgelerden içerikler görmek, videolar izlemek istiyorsun ama bu pek mümkün olmuyor mu? TikTok konum veya bölge değiştirme konusunda her ne kadar sıkı olsa da deneyebileceğin çözümler de bulunuyor. Neler yapabileceğini görmek için okumaya devam et…