WhatsApp, Instagram Gibi Tüm Zamanların En iyi Android Uygulamaları

image of whatsapp, instagram gibi tüm zamanlarin en iyi android uygulamalari

Gelmiş geçmiş en iyi Android uygulamalarını öğrenmek ister misin? Popüler olan, rekorları kıran tüm zamanların en iyi uygulamalarını keşfet!

Android, ilk defa 23 Eylül 2008 yılında hayatımıza giriyor ve bir ay sonra şimdiki adıyla Google Play doğuyor. Uygulamaların serüveni de böylece başlamış oluyor. Telefonlar giderek daha akıllı hale ve gelişmiş özelliklere sahip olurken uygulamalar da gelişiyor.

Pek çok uygulama Android mağazada yerini alırken kimi uzun soluklu olamazken kimisi ise telefonlarla adeta özdeşleşiyor, neredeyse indirmeyen, kullanmayan kalmıyor.

Günümüze kadar popülerliğini koruyan, sektöre yön veren uygulamalardan bir seçki hazırladık. Tüm zamanların en iyi uygulamalarından 5 tanesini seçtik ve biliyoruz ki daha ismini bahsedemediğimiz pek çok uygulama var. Ancak listemizi incelediğinde gelmiş geçmiş en iyi uygulamalar olduklarına sen de katılacaksın.

Şimdi bu uygulamları tanıyalım. Bu uygulamaları sayfamızdan indirebilirsin. Konuyla ilgili farklı görüşlerin veya önereceklerin varsa Yorumlar kısmına yazabilirsin.

 1. WhatsApp Messenger

  WhatsApp Messenger

  WhatsApp Messenger, akıllı telefonlar için tasarlanmış ücretsiz bir iletişim aracı. İnternet aracılığıyla görüntülü, sesli ve yazılı mesajlar göndermeyi sağlıyor. Özelleştirme imkanı, kolay kullanımı ve yaygınlığı ile öne çıkıyor.

 2. Instagram

  Instagram

  Instagram, mobil cihazlardan resim paylaşmak için gelişmiş bir sosyal medya uygulaması. Diğer sosyal ağlar ile de paylaşım yapabiliyorsun. Başkalarını takip edebilir, fotoğraflarını, videolarını görüntüleyebilir ve beğenebilirsin.

 3. Shazam - Müziği Keşfet

  Shazam – Müziği Keşfet

  Müzik dinlemeyi seven herkes için gerekli olan Shazam, şarkıların isimlerini veya kimin söylediğini bulabiliyorsun. Gelişmiş ses tanıma özellikleriyle sesleri saniyeler içinde kaydedip şarkı ve sanatçı ismini doğru şekilde sana bildiriyor.

 4. Microsoft Word

  Microsoft Word

  Android’inde belge oluşturmak isteyenler için Microsoft Word harika bir fırsat sunuyor. Belge görüntüleme, düzenleme ve biçimlendirme çok kolay. Görseller, tablolar, SmartArt, dipnotlar ve denklemleri de kolayca belgene ekleyebilirsin.

 5. Google Çeviri

  Google Çeviri

  Google Çeviri, seyahat edenler, dil öğrenenler, yabancı dildeki siteleri gezenler ve bu sitelerden alışveriş yapanlar için gerekli dil desteğini sağlıyor. Kelimeleri ve cümleleri Çince’de dahil olmak 65’in üzerinde dilde çevirebiliyorsun.

Instagram son izlenen Reels nasıl görülür?
Instagram son izlenen Reels nasıl görülür?

Büyük keyifle izlediğin Reels videosunu çok beğendin ve arkadaşlarınla paylaşmak istiyorsun. Ama Instagram son izlenen Reels videosunu nasıl bulacağını bilmiyorsan bu rehberimizdeki yöntemleri deneyebilirsin. İşini kolaylaştıracak bu yöntemleri keşfetmek için okumaya devam et…

TikTok çalışmıyor ise nasıl düzeltilir?
TikTok çalışmıyor ise nasıl düzeltilir?

TikTok uygulamasını bir türlü açamıyor, severek izlediğin videolara erişemiyor hatta hesabını göremiyor musun? Tiktok çalışmıyor ise işte düzeltmenin yolları. Uygulamayı eski haline getirmeni sağlayacak çözüm yollarını bu rehberde listeledik. Detaylar için okumaya devam et! T…

Instagram bağlantı geçmişi nasıl kapatılır?
Instagram bağlantı geçmişi nasıl kapatılır?

Tıkladığın bağlantıların, ziyaret ettiğin linklerin, Instagram’da belirli bir süre saklandığını biliyor musun? Dilersen Instagram bağlantı geçmişini kapatabilirsin. Bir nebze olsun takip edilmekten kurtulabilirsin. Nasıl yapılır öğrenmek ve daha fazlası için okumaya devam et!…

TikTok tekrar paylaşılanları silme nasıl yapılır?
TikTok tekrar paylaşılanları silme nasıl yapılır?

Beğenmediğin bir videoyu yanlışlıkla tekrar mı paylaştın ya da artık tekrar paylaşılanlar arasında görmek istemiyor musun? TikTok tekrar paylaşılanları silme seçeneğine sahip. Böyle bir durumda kendin bunu kolayca yapabilirsin. Nasıl yapacağını öğrenmek için okumaya devam et!…