WhatsApp Çevrimiçi Durumu Nasıl Gizlenir?

Görseller - Parallel Space Light, Meet Hangouts Gibi Mart Ayının En İyi 5 Uygulaması

WhatsApp’ta hep çevrim dışı gözükmek ya da çevrimiçi görünmeden sohbet etmek mi istiyorsun? WhatsApp çevrimiçi gizleme nasıl yapılır işte cevabı!

Çok sık kullandığın WhatsApp seni ele veriyor. Mesajını görmedim ya da İnternet’im kapalıydı deme şansın kalmıyor. Ancak çevrimiçi görünmeden de sohbet edebilir, mesajlarını okuyabilirsin.

WhatsApp çevrimiçi durumunu gizleme yapacağın birkaç ayar ile mümkün. Burada bunun nasıl yapılacağını adım adım bulacaksın. Bu ayarlamaları yaptıktan sonra sohbet ettiğin hiçbir kimse senin son görülme zamanını göremeyecek.

WhatsApp Çevrimiçi Gizleme

Hem bunu nasıl yapacağını hem de durumunu açığa vermeden nasıl sohbet edebileceğini açıklayacağız.

1- Son Görülme Zamanını Gizleme

1- WhatsApp’ı aç, üç noktaya tıkla ve açılan menüden Ayarlar bölümüne gir.

Image 1 WhatsApp Çevrimiçi Durumu Nasıl Gizlenir

2- Hesap bölümüne tıkla.

Image 2 WhatsApp Çevrimiçi Durumu Nasıl Gizlenir

3- WhatsApp son görülme zamanını gizleme seçeneğine ulaşmak için Gizlilik bölümüne dokun.

Image 3 WhatsApp Çevrimiçi Durumu Nasıl Gizlenir

4- Kişisel bilgilerimi kimler görebilir menüsü açılacak. Burada Son görülme seçeneğine tıkla.

Image 4 WhatsApp Çevrimiçi Durumu Nasıl Gizlenir

Burada açılan pencerede üç seçenek var.

  • Herkes: Varsayılan olarak seçilidir, herkes son görülme zamanını görebilir.
  • Kişilerim: Kişilerim olarak seçeceğin kişiler sadece son görülme zamanını görebilir.
  • Hiç Kimse: Son görülme zamanını herkesten gizlemek için kullanılır.

Image 5 WhatsApp Çevrimiçi Durumu Nasıl Gizlenir

Hiç Kimse’yi seçtiğinde WhatsApp son görülme zamanın gizlenmiş oluyor. Ancak sen de diğer kişilerin en son ne zaman çevrimiçi olduklarını göremeyeceksin.

6 – Gizlilik bölümünde Kişisel bilgilerimi kimler görebilir menüsünde Durum seçeneğine tıkla.

image 6 WhatsApp Çevrimiçi Durumu Nasıl Gizlenir

7 – Durum gizlilik ayarları penceresinden Durum güncellemelerinizi kimler görebilir menüsünden Sadece şu kişilerle paylaş seçeneğini işaretle.

image 7 WhatsApp Çevrimiçi Durumu Nasıl Gizlenir

8 – Açılan pencereden hiç kimseyi seçmeden aşağıdaki yeşil onay butonuna bas.

image 8 WhatsApp Çevrimiçi Durumu Nasıl Gizlenir

Böylelikle hiç kimse çevrimiçi olduğunu, onlarla sohbet ekranı açıp mesajlaşmaya başlamadığın sürece çevrimiçi olduğunu göremez. Ayrıca kişisel bilgilerimi kimler görebilir ekranında Profil Fotoğrafı’nı Mevcut Konum bilgilerini, Hakkımda kısmını Hiç Kimse olarak ayarlaman çevrimiçi durumunun görülmesini daha da zor hale getirecektir.

2- Bildirimler Aracılığıyla Sohbet Etme

Çevrimiçi olup olmadığını belli etmeden birisinin sana göndermiş olduğu mesajı okumanın yolu, onları bildirim çubuğundan cevaplaman. Gelen mesajları buradan cevaplaman durumunda karşı taraf durumunu göremez.

image 9 WhatsApp Çevrimiçi Durumu Nasıl Gizlenir

Varsayılan olarak bu özellik etkin hale getirilmiştir ancak değilse buraya sırayla Ayarlar > Bildirimler > Mesaj Bildirimleri > Yüksek öncelikli bildirimleri kullan şeklinde ulaşabilirsin.

3- Okundu Bilgisini Gizleme

image of WhatsApp Çevrimiçi Durumu Nasıl Gizlenir

WhatsApp’ta sohbet esnasında çevrimiçi gözüksen dahi gelen mesajları okuyup okumadığının belli olmaması için Okundu Bilgisi’ni kapatmalısın. Yani şu meşhur ikili mavi tık var ya ondan bahsediyoruz. Bunu kapattığın zaman sen de diğer insanlar senin mesajlarını okumuş mu bilemeyeceksin. Ancak gizliliğini korumaya devam edeceksin. Gönderilen herhangi bir mesajı okuyup okumadığın belli olmayacak. Mesajların yanındaki tikler maviye dönmeyecek.

Artık çevrimiçi görünmeden WhatsApp kullanabilirsin. Bu konuyla ilgili farklı görüşlerin veya önereceklerin varsa Yorumlar kısmına yazabilirsin.

  1. WhatsApp Messenger

    WhatsApp Messenger

    Popüler uygulama WhatsApp Messenger ile dilediğince mesaj gönderebilirsin. Hiçbir ekstra ücret ödemeden sohbet edebilir ve arkadaşlarına videolar, resimler, sesli mesajlar gönderebilirsin. Yüzlerce ifade kullanabilirsin.

TikTok Profiline Bakanlar Android’de Nasıl Görülür?
TikTok Profiline Bakanlar Android’de Nasıl Görülür?

Komik videolar paylaşıyor ve çokça izleniyor musun? TikTok profilime kimler baktı diye merak ediyorsan işte cevabı! TikTok profiline bakanlar, uygulama üzerinden kolay bir şekilde görüntülenebiliyor. En hızlı yoldan nasıl yapacağını adım adım öğrenmek için okumaya devam et! T…

Müzikli Slayt Gösterisi Android’de Nasıl Yapılır?
Müzikli Slayt Gösterisi Android’de Nasıl Yapılır?

Birbirinden harika kareler yakalıyor bunları müzik eşliğinde bir slayt gösterisine dönüştürmek mi istiyorsun? Müzikli slayt gösterisi yapmak için ihtiyacın olacak en iyi Android uygulamaları keşfetmek ve kolay yoldan nasıl yapacağını adım adım öğrenmek için hemen okumaya başl…

TikTok’tan Video İndirme: Android İçin 4 Farklı Yöntem
TikTok’tan Video İndirme: Android İçin 4 Farklı Yöntem

Günümüzün popüler uygulaması TikTok’tan video izlemeyi seviyor musun? Peki, beğendiğin bu videoları indirmek ister misin? Bugün, TikTok’tan video indirme yöntemi olarak 4 farklı yoldan bahsedeceğiz. Bu sayede viral olmuş videoları saklayabilirsin. Nasıl mı, okumaya devam et! …

WhatsApp Kaybolan Mesajlar Nasıl Etkinleştirilir?
WhatsApp Kaybolan Mesajlar Nasıl Etkinleştirilir?

Severek kullandığın mesajlaşma uygulamasında gönderdiğin mesajların bir süre sonra kendiliğinden silinmesini ister misin? WhatsApp kaybolan mesajlar, artık kullanımda. Süreli mesajlar ile ilgili bilmen gerekenlere ve nasıl etkinleştireceğine dair tüm detaylar için hemen oku! …

Parmak İzi Okuyucu Çalışmıyor İse Nasıl Düzeltilir?
Parmak İzi Okuyucu Çalışmıyor İse Nasıl Düzeltilir?

Telefonunda gizliliğini ve güvenliğini korumak için kullandığın parmak izi okuyucu çalışmıyor mu? Panik yapmana hiç gerek yok! Bahsedeceğimiz sorunlar ve çözüm yollarını kendin deneyerek parmak izi okuyucunu hayata döndürebilirsin. Detayları öğrenmek için hemen okumaya başla!…