Dünya Emoji Günü: Tambu Klavye, Emoji Keyboard Gibi En İyi Emoji Uygulamaları

image of dunya emoji gunu tambu klavye, emoji keyboard gibi en iyi emoji uygulamalari

Kendini ifade ederken kullandığın emojilerine yeni bir soluk getirmek ister misin? İşte yepyeni emojiler bulabileceğin harika uygulamalar, hemen dene!

Bugün 17 Temmuz Dünya Emoji Günü. Hani şu renkli küçük resimler var ya onlar olmasa duygularımızı zor ifade ederdik. Biz de bugüne özel sana bir sürpriz hazırladık.

Önceden, yazışmalarımız sadece metinlerden oluşuyordu ama bugün sadece kelimeler değil, emojiler de sohbetlerimizin ayrılmaz bir parçası haline geldi.

Birkaç yıl öncesine kadar mutlu, üzgün, gülen, ağlayan, kızgın vb. gibi temel ifadeleri kapsayan az sayıda emoji varken bugün ise neredeyse her şey için bir emoji var. Sadece ifadeler değil, nesneler için de emojilerimiz var. Artık emojiler her yerde. O kadar popüler oldular ki animasyon filmi dahi yapıldı.

Google Play Store’da artık bulabileceğin pek çok emoji uygulaması var. Bu uygulamalardan en iyi 5 tanesini senin için seçtik. Farklı emojiler, yeni ifade ediş biçimleri ya da nesneler arıyorsan mutlaka bu uygulamaları denemelisin.

WhatsApp için kendi emojilerini nasıl yapacağını merak ediyorsan bu yazımızdan öğrenebilirsin.

Adı geçen uygulamaları sayfamızdan indirebilirsin. Konuyla ilgili farklı görüşlerin veya önereceklerin varsa Yorumlar kısmına yazabilirsin.

 1. Bitmoji

  Bitmoji

  Kendi avatarını oluşturup mesajlarından ve sosyal ağ hesaplarında kullanabileceğin Bitmoji zengin bir emoji kütüphanesine de sahip. Bu avatarına ekleyeceğin aksesuarlar ile kişiselleştirerek bir emoji gibi kullanabilirsin.

 2. Emoji Keyboard-color,emoticons

  Emoji Keyboard-color,emoticons

  E-posta ve mesajlarını çok daha renkli hale getirecek binlerce ifadeye sahip Kika Emoji Keyboard’da otomatik düzeltme, kelime tahmini ve sözlük var. Etiketler ve GIF’lerde cabası. Ayrıca klavye görünümünü ve temasını da özelleştirebilirsin.

 3. Tambu Klavye

  Tambu Klavye

  Simitten, ince belliği bardağa kadar Türkçeye ve Türk kültürüne uygun yüzlerce çıkartma, etiket, GIF ve emoji bulabileceğin Tambu Klavye farklı temalara da sahip. Klavyeni özelleştirerek otomatik öneriler ile hızlıca kullanabilirsin.

 4. Flash Keyboard - Emoji & Theme

  Flash Keyboard – Emoji & Theme

  Gruplara ayrılmış yüzlerce emojiyi bulabileceğin Flash Keyboard yeni emojiler vadediyor. Kendi özel etiket ve çıkartmalarını oluşturabilirsin. Dil desteği ve temalar ile klavyene de renk katacaksın. Fotoğraflarından çıkartma yapabilirsin.

 5. Facemoji Emoji Keyboard:GIF, Emoji, Keyboard Theme

  Facemoji Emoji Keyboard:GIF, Emoji, Keyboard Theme

  Emoji, ifadeler ve çıkartmalarla dolu bir klavye sunan Facemoji 3,500‘den fazla emojiye, GIF ve çıkartmaya sahip. Farklı emojilerden kombinasyonlar oluşturabilir, arayüzünü farklı temalarla özelleştirebilirsin.

TikTok Analiz ve İstatistikleri: Erişim ve Bilgi Alma
TikTok Analiz ve İstatistikleri: Erişim ve Bilgi Alma

Sosyal medyanın en sevilen kısa video paylaşım uygulaması TikTok’u kullanıyor musun? Yoksa bir yayıncı mısın? TikTok analiz ve istatistikleri ile içeriklerinin ne kadar başarılı olduğunu, takipçilerinin özelliklerini ve çok daha fazlasını öğrenmek için hemen okumaya başla! Ti…

Videodan Fotoğraf Alma Android’de Nasıl Yapılır?
Videodan Fotoğraf Alma Android’de Nasıl Yapılır?

Video çekmeyi seviyorsun ancak bazen keşke fotoğraf da çekseydim dediğin oluyor mu? Üzülme, sonradan bunu yapabilirsin. Videodan fotoğraf alma Android’de mümkün. Bu rehberle nasıl yapacağını ve ihtiyaç duyacağın en iyi Android uygulamaları keşfetmek için hemen okumaya başla! …

En İyi 5 Kilo Verme Uygulaması ile İdeal Ölçüne Ulaş
En İyi 5 Kilo Verme Uygulaması ile İdeal Ölçüne Ulaş

En sevdiğin kıyafete artık sığmıyor musun? Favori takım elbisen üzerinde ilk aldığın gibi durmuyor mu? En iyi 5 kilo verme uygulaması listemize göz at, formuna tekrar kavuş. Sağlıklı kilo vermek için kullanabileceğin en iyi Android uygulamaları listeledik hadi, hemen keşfet! …