Drops, Mondly Gibi Rusça Öğrenmek İçin En İyi Uygulamalar

drops, mondly gibi rusca ogrenmek icin en iyi uygulamalar

2018 Dünya Kupası yaklaşırken hem maçları yerinde izlemek hem de biraz Rusça konuşmak istiyorsan işte sana Rusça öğrenmek için en iyi uygulamalar.

Bu yıl Rusya’ da düzenlenecek 2018 Dünya Kupası’na sayılı günler kala Rusça popülerliğini artırdı. 200 milyondan fazla konuşan sayısı ile dünyadaki en çok konuşulan diller arasında. Her ne kadar alfabesi alışık olmadığın tarzda olsa da kolayca öğrenebilirsin.

Doğu Avrupa’da ve Orta Asya’da sıkça kullanılan diller arasında. Özellikle Türki Cumhuriyetler’de de yaygın olarak kullanılıyor. Doğu Avrupa’ya olsun, Orta Asya’ya olsun yapacağın gezilerde Rusça bilmek çok faydalı olacaktır. Yabancı dil öğrenmeyi seviyorsan Dünya Kupası da sana pratik yapman için bir fırsat olacak. Maçları izlemek için gittiğinde öğrendiklerini uygulayabilir, gerçek Rusçayı duyabilirsin.

Şimdi en iyi Rusça öğrenme uygulamalarına göz atalım. Eminiz ki bu uygulamalar dil yeteneğini geliştirmen için sana çok yardımcı olacak.

Bahsettiğimiz uygulamaları sayfamızdan indirebilirsin. Bu konuyla ilgili farklı görüşlerin veya önereceklerin varsa Yorumlar kısmına yazabilirsin.

 1. Drops: Rus dilini ve kril alfabesini öğren

  Drops: Rus dilini ve kril alfabesini öğren

  Rusça öğrenmek için Drops yeni ama etkili bir uygulama. Konuşmaya dayalı kısa süreli dersler içerir. Dil bilgisi odaklı olmasa da bir kuralların öğrenilmesini sağlıyor. 100’denfazla kategoride, 1700’den fazla kelime görsellerle birlikte sunuluyor.

 2. Ücretsiz Rusça öğrenin

  Ücretsiz Rusça öğrenin

  Mondly Ücretsiz Rusça Öğren ile, temel dilbilgisini, en çok kullanılan kelime ve ifadeleri öğrenebilir, konuşma içerikli günlük ücretsiz dersleri takip edebilirsin. Öğrenme hızına göre planlama yapabilir, diğer kullanıcılarla sohbet edebilirsin.

 3. Kolay Rusça Öğrenme

  Kolay Rusça Öğrenme

  Kolay Rusça Öğrenme ile temel olan 30 kategoriden 400’den fazla kelimeyi öğrenebilirsin. Kolay kullanımı ile flaş kartlar, ses kayıtları ve testler ile destekler. Seyahat edenlerin ihtiyaçlarını karşılar, temel Rusça bilgisi sağlar.

 4. Rusça Öğren

  Rusça Öğren

  Rusça Öğren ile 800’den fazla temel kelime ve ifadeyi öğrenebilirsin. Konuşma ve dinleme becerilerini otantik telaffuzlar ile geliştirebilirsin. Telaffuzunu kaydedip karşılaştırabilirsin. Çevrim dışı çalışma özelliği ile her an kullanabilirsin.

 5. HelloTalk Dil Değişimi

  HelloTalk Dil Değişimi

  Hello Talk bir nevi sosyal ağ gibi. Bu özelliğini kullanarak anadili Rusça olanlardan dersler alabilirsin. Sen de kendi dilini öğretebilirsin. Günlük hayatta kullanılan pek çok ifadeyi öğrenebilirsin. Rusça için birincil kaynak olmasa da pratik için ideal.

Android’de Oynaman Gereken En İyi Point-and-Click Oyunları
Android’de Oynaman Gereken En İyi Point-and-Click Oyunları

Müthiş hikayesiyle seni içine çeken oyunları seviyor musun? Bulmaca, macera ve gizem unsurlarını taşıyan Point-and-Click oyunları tam da aradığın olabilir. Bir döneme damga vuran bu oyun türünü yeniden hatırlayalım. En iyi Android oyunları keşfetmek için hemen okumaya başla! …