Uluslararası Dünya Çocuk Günü: TRT Çocuk Mobil, YouTube Kids Gibi Çocuklar İçin En İyi Uygulamalar

image of uluslararasi dunya cocuk gunu trt cocuk mobil, youtube kids gibi cocuklar icin en iyi uygulamalar

1 Haziran pek çok ülkede Uluslararası Dünya Çocuk Günü olarak kutlanıyor, bugüne özel çocuklar için en iyi uygulamaları sıraladık, incele!

Çeşitli ülkelerde farklı günlerde kutlansa da 1 Haziran pek çok ülkede Uluslararası Dünya Çocuk Günü olarak kabul ediliyor. 1925 yılında İsviçre’nin Cenevre kentinde “Çocukların Refahı İçin Dünya Konferansı” toplanmış ve çocukların korunmasına dair bir bildirge kabul edilmiştir. Bugünün anısına 49 ülkede kutlanmaktadır.

Ülkeler arasında farklı günlerde Çocuk Günü kutlamaları yapılmaktadır. Dünyada resmi olarak ilk çocuk bayramı ilanı ve kutlaması ulu önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından 1929’da Türkiye’de gerçekleştirilmiş ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak kabul edilmiştir. Ülkemizde uluslararası katılım ile 23 Nisan Çocuk Bayramı olarak kutlanmaktadır.

En değerli varlığımız çocuklarımızın gelişimine katkı sunacak, dijital dünyada daha korunaklı ve bilinçli olmalarını sağlayacak, eğlenirken öğrenecekleri uygulamalardan bir liste hazırladık, şimdi bu listeye göz atalım.

Bahsedeceğimiz uygulamaları sayfamızdan indirebilirsin. Bu konuyla ilgili farklı görüşlerin veya önereceklerin varsa Yorumlar kısmına yazabilirsin.

 1. YouTube Kids

  YouTube Kids

  YouTube Kids, Google tarafından çocukların çevrimiçi güvenli bir şekilde eğitici, eğlenceli ve yaşlarına uygun videolar izlemeleri için tasarlandı. Ebeveyn denetimini etkin hale getiriyor ve zararlı içeriklerin çocuklara gösterilmesini engelliyor.

 2. TRT Çocuk Mobil

  TRT Çocuk Mobil

  TRT Çocuk Mobil ile TRT Çocuk’un sevilen çizgi film ve programları güvenli bir şekilde izlenilebilir. Reklam içermez, pedagoglarca hazırlanan kazanımlar sunulmakta. Süre ve erişim kısıtlaması yapılabilir, çevrimdışı çalışabilmektedir.

 3. Okul Öncesi Eğitici Oyun Seti

  Okul Öncesi Eğitici Oyun Seti

  Eğitici Oyun Seti okul öncesi miniklere temel becerileri kazandırmak amacıyla hazırlanmış eğitici ve eğlenceli oyunları içermekte. Tüm mobil cihazlarla uyumlu. Nokta birleştirme, hafıza, hayvanlar ve boyama gibi pek çok oyuna sahip.

 4. Kids Doodle - Color & Draw

  Kids Doodle – Color & Draw

  Kids Doodle ile sevimli küçüğün ile birlikte çizimler ve resimler yapabilirsin. Pek çok fırçasıyla yapılan resimlere neon renkler, parlatıcılar, havai fişekler ekleyebilir, daha çarpıcı hale getirebilirsin. Fotoğraflar üzerine de çizim yapabilirsin.

 5. Çocuklar için oyun KIDOZ

  Çocuklar için oyun KIDOZ

  Kidoz, mobil cihazları çocuklara özel hale getiren ve ebeveyn denetimi ile kullanım kolaylığı sağlıyor. Çocuklara uygun birçok oyuna erişim ve güvenli bir şekilde İnternet’te gezinme imkanı sunuyor. Yaşlarına uygun içerikler bulabilirler.

Instagram son izlenen Reels nasıl görülür?
Instagram son izlenen Reels nasıl görülür?

Büyük keyifle izlediğin Reels videosunu çok beğendin ve arkadaşlarınla paylaşmak istiyorsun. Ama Instagram son izlenen Reels videosunu nasıl bulacağını bilmiyorsan bu rehberimizdeki yöntemleri deneyebilirsin. İşini kolaylaştıracak bu yöntemleri keşfetmek için okumaya devam et…

TikTok çalışmıyor ise nasıl düzeltilir?
TikTok çalışmıyor ise nasıl düzeltilir?

TikTok uygulamasını bir türlü açamıyor, severek izlediğin videolara erişemiyor hatta hesabını göremiyor musun? Tiktok çalışmıyor ise işte düzeltmenin yolları. Uygulamayı eski haline getirmeni sağlayacak çözüm yollarını bu rehberde listeledik. Detaylar için okumaya devam et! T…

Instagram bağlantı geçmişi nasıl kapatılır?
Instagram bağlantı geçmişi nasıl kapatılır?

Tıkladığın bağlantıların, ziyaret ettiğin linklerin, Instagram’da belirli bir süre saklandığını biliyor musun? Dilersen Instagram bağlantı geçmişini kapatabilirsin. Bir nebze olsun takip edilmekten kurtulabilirsin. Nasıl yapılır öğrenmek ve daha fazlası için okumaya devam et!…

TikTok tekrar paylaşılanları silme nasıl yapılır?
TikTok tekrar paylaşılanları silme nasıl yapılır?

Beğenmediğin bir videoyu yanlışlıkla tekrar mı paylaştın ya da artık tekrar paylaşılanlar arasında görmek istemiyor musun? TikTok tekrar paylaşılanları silme seçeneğine sahip. Böyle bir durumda kendin bunu kolayca yapabilirsin. Nasıl yapacağını öğrenmek için okumaya devam et!…