Engellenmiş Herhangi Bir Web Sitesine Android Üzerinden Nasıl Erişilir?

image of engellenmis herhangi bir web sitesine android uzerinden nasıl erisilir

İnternet’in özgür dünyası bazen kısıtlanıyor. Engellenmiş bir web sitesine Android cihazın üzerinden nasıl erişebileceğini merak ediyorsan yazımızı oku!

Her ne kadar İnternet sınırları kaldırdı desek de kimi zaman bu özgürlük, bir web sitesi, forum, blog veya platfrom için kısıtlanabiliyor. Bazen hükümetler tarafından bazen de sunucu veya bölgesel sorunlardan dolayı erişim hakkı engellenebiliyor. Bu tür engellemeler insanları vaz geçirmiyor ve yeni çözüm yolları bulmaya itiyor.

Engellenmiş bir web sitesine Android’den nasıl bağlanılır, burada bulacaksın. Bahsedeceğimiz araçlar yardımı ile özgür dünyadaki tüm engellemelerin üstesinden gelebilirsin.

Tor Tarayıcılar Kullanarak Engellenmiş Sitelere Erişim

Tor, kimliğini, nereden bağlandığını maskeleyerek gizliliğini ve anonimliğini sağlayan, gönüllülerce yürütülen bir hizmettir. Tor ağında yer alırken diğer tor kullanıcılarına karşı da anonimliğin korunur. İnternet’e kolay ve hızlı bir şekilde bağlanmanı sağlar. Tor sana ait İnternet verilerini gizleyerek engellenmiş web sitelerine bağlanmanı, meraklı gözlerden uzak e-posta göndermeni ve mesajlaşmanı sağlar. Tavsiye edeceğimiz Tor uygulamalarını aşağıda bulabilirsin.

VPN Kullanarak Engellenmiş Sitelere Erişim

VPN, sanal özel ağ teriminin İngilizce kısaltmasıdır. VPN, İnternet üzerinde kurulmuş bilgisayar ağına başka bir IP üzerinden bağlanmanı sağlar. Bunu yaparken de tüm verilerini kendisi şifreler ve gizler. Meraklı gözlere karşı seni korur. Konum, şifre gibi bilgilerine başkası tarafından erişilemez. Yasaklı tüm sitelerin kapılarını sana açar. Anonim olarak İnternet’te gezebilirsin. Hızda zaman zaman yavaşlamalar olabilir. Android cihazında kullanabileceğin en iyi VPN uygulamalarını aşağıda bulabilirsin.

Bu konuyla ilgili farklı görüşlerin veya önereceklerin varsa Yorumlar kısmına yazabilirsin.

 1. Orbot Tor Proxy

  Orbot Tor Proxy

  Android telefonlarda ve tabletlerde, engellenen web sitelerine erişimde az bilinen ama çok etkili, ücretsiz proxy uygulaması Orbot, İnternet verilerini şifreler böylece tüm web sitelerine, gözetilmeden mesajlarına ve e-postalarına erişebilirsin.

 2. Orfox: Tor Browser for Android

  Orfox: Tor Browser for Android

  Orfox, Orbot tarayıcı ile Firefox’u birleştirmeyi Android için en uygun hale getirmeyi amaçlamış açık kaynak kodlu bir uygulamadır. Sürekli güncellenir, çerez ve geçmiş yönetiminde daha başarılıdır.

 3. OpenVPN Connect

  OpenVPN Connect

  Ücretsiz açık kaynak kodu olan OpenVPN ile İnternet’te özgürce ve güvenle gezebilirsin. Öğrenme yeteneğine sahip. Profiller oluşturabilir, gelişmiş ayarlar yapabilirsin. Güvenlik adına önemli olan PolarSSL kullanmakta.

 4. Turbo VPN – Unlimited Free VPN

  Turbo VPN – Unlimited Free VPN

  Daha güvenli gezebileceğin ve tüm web sitelerinin içeriklerine sınırsız bir şekilde erişebileceğin bir uygulama olan Turbo VPN, hızlı ve sabit bir bağlantı sunmanın yanı sıra, Wi-Fi, LTE, 3G vb. destekler. Ayrıca, OpenVPN protokolleri ile verilerini şifreler.

 5. Unlimited Free VPN by VIT

  Unlimited Free VPN by VIT

  En iyi VPN uygulamalarından biri olan Free VPN, tek tuşla çalışabilen bir arayüze sahip. Reklam göstererek ücretsiz hizmet sunuyor. Web sitelerine erişim gibi temel özelliklerinin yanı sıra ekstra ücretli hizmetler de sunuyor.

Android’de Oynaman Gereken En İyi Point-and-Click Oyunları
Android’de Oynaman Gereken En İyi Point-and-Click Oyunları

Müthiş hikayesiyle seni içine çeken oyunları seviyor musun? Bulmaca, macera ve gizem unsurlarını taşıyan Point-and-Click oyunları tam da aradığın olabilir. Bir döneme damga vuran bu oyun türünü yeniden hatırlayalım. En iyi Android oyunları keşfetmek için hemen okumaya başla! …