İngiliz Dili Günü: English Grammar in Use, Grammarly Gibi İngilizce Dil Bilgisi Öğrenmek İçin En İyi Uygulamalar

ingiliz dili günü grammar in use, grammarly gibi ingilizce dilbilgisi ögrenmek icin en iyi uygulamalar

23 Nisan Dünya İngiliz Dili Günü, bugüne özel İngilizce dil bilgisi öğrenmek isteyenler için en iyi 5 uygulamayı listeledik, listemize bir göz at!

Birleşmiş Milletler tarafından 23 Nisan İngiliz Dili Günü olarak kutlanmaktadır. Dünyada en çok konuşulan ikinci dil İngilizce. Böyle olunca da İngilizce öğrenmek isteyenlerin sayısı giderek artmakta. Sen de İngilizce öğrenmek istiyorsan ve dil bilgisi ile başın dertte ise bu yazımızda bir araya getirdiğimiz İngilizce dil bilgisi uygulamaları çok işine yarayacak.

Listemizdeki uygulamalar ile dil bilgisi becerilerini geliştirebilirsin. Dil bilgisi konularını hem okuyarak hem de videoları izleyerek öğrenebilirsin. Öğrendiklerini yapacağın alıştırmalar ile pekiştirebilirsin. Dil bilgisi kurallarına uygun şekilde yazmana yardımcı olacak uygulama tavsiyemiz de olacak. Burada En iyi 5 İngilizce dil bilgisi uygulamasını bulacaksın.

Bu konuyla ilgili farklı görüşlerin veya önereceklerin varsa Yorumlar kısmına yazabilirsin.

 1. English Grammar in Use

  English Grammar in Use

  Raymond Murphy’nin en çok satan kitabı baz alınarak hazırlanmış olan English Grammar in Use, 145 dil bilgisi konusuyla ilgili etkinlikleri ve dersleri içeriyor. Ücretsiz sürümü sınırlı özelliklere sahip, satın almak gerekiyor.

 2. The Grammarly Keyboard—Write flawlessly everywhere

  The Grammarly Keyboard—Write flawlessly everywhere

  Grammarly aslında bir klavye uygulaması ama yazım ve noktalama hatalarını denetliyor, yanlış kullanılan kelimeleri belirliyor, karıştırılan kelimeler yerine doğrusunu tavsiye ediyor. Uygulama sayesinde kuralara uygun yazmak mümkün.

 3. İngilizce dilbilgisi

  İngilizce dilbilgisi

  İngilizce Dil Bilgisi ile öğrendiğin konular üzerine alıştırmalar yapabilir, eksik yönlerini keşfedebilirsin. Farklı seviyelerde 60 test ve 1200 görev ve basit açıklamalar içermekte. Test sonuçlarını kaydedip gelişimini takip edebilirsin.

 4. Oxford Grammar and Punctuation

  Oxford Grammar and Punctuation

  Adından da anlaşılacağı üzere Oxford Grammar and Punctuation sana dil bilgisi ve noktalama konusunda yardımcı olacak. 250’den fazla kural detaylı bir şekilde açıklanmakta. Ayrıca telefon kamerası ile yeni kelimeleri aratıp öğrenebilirsin.

 5. Online Udemy Kursları

  Online Udemy Kursları

  Udemy çevrimiçi bir öğrenme platformu. Yemek yapmaktan dillere kadar pek çok şeyi buradan öğrenebilirsin. Takip edebileceğin çeşitli dil bilgisi dersleri ile İngilizce gramer konusunda eksik noktalarınında kendini geliştirebilirsin.

TikTok favoriler nasıl bulunur ve yönetilir?
TikTok favoriler nasıl bulunur ve yönetilir?

İzlediğin bazı videoları çok beğeniyor ve daha sonra izlemek için kaydediyor musun? Ancak TikTok favoriler nerede deyip bir türlü bulamıyorsan favorilerini nasıl bakabileceğine anlatan harika bir rehber hazırladık. Sevdiğin videoları kolayca yönetmek için hemen okumaya başla!…

Instagram’da canlı yayın nasıl yapılır?
Instagram’da canlı yayın nasıl yapılır?

Takipçilerinle buluşmak ve canlı canlı sohbet etmek mi istiyorsun? Instagram’da canlı yayın nasıl yapılır merak ediyorsan pratik bir rehber hazırladık. Bir an önce kameranın karşısına geçip yayına başlamak ve izleyicilerinden gelen soruları cevaplamak için hemen okumaya başla…

Instagram’da birinin çevrim içi olduğunu nasıl anlarız?
Instagram’da birinin çevrim içi olduğunu nasıl anlarız?

Bazı arkadaşlarının paylaşımlarını anında görmeyi ve ne zaman aktif olduklarını bilmek mi istiyorsun? Instagram’da birinin çevrim içi olduğunu nasıl anlarız diye merak edenlerden biriysen senin için ipuçlarının yer aldığı harika bir rehber hazırladık, hadi hemen okumaya başla…

TikTok verileri ve faaliyet raporu indirme nasıl yapılır?
TikTok verileri ve faaliyet raporu indirme nasıl yapılır?

Sık sık video paylaşıyor, diğer hesaplarla etkileşimde bulunuyor ama uygulama senin hakkında neler toplayıp saklıyor hiç merak ettin mi? Tiktok verileri indirmene ve faaliyet raporunu incelemene imkan tanıyor. Bu bilgilere nasıl göz atacağını öğrenmek için hemen okumaya başla…