İngiliz Dili Günü: English Grammar in Use, Grammarly Gibi İngilizce Dil Bilgisi Öğrenmek İçin En İyi Uygulamalar

ingiliz dili günü grammar in use, grammarly gibi ingilizce dilbilgisi ögrenmek icin en iyi uygulamalar

23 Nisan Dünya İngiliz Dili Günü, bugüne özel İngilizce dil bilgisi öğrenmek isteyenler için en iyi 5 uygulamayı listeledik, listemize bir göz at!

Birleşmiş Milletler tarafından 23 Nisan İngiliz Dili Günü olarak kutlanmaktadır. Dünyada en çok konuşulan ikinci dil İngilizce. Böyle olunca da İngilizce öğrenmek isteyenlerin sayısı giderek artmakta. Sen de İngilizce öğrenmek istiyorsan ve dil bilgisi ile başın dertte ise bu yazımızda bir araya getirdiğimiz İngilizce dil bilgisi uygulamaları çok işine yarayacak.

Listemizdeki uygulamalar ile dil bilgisi becerilerini geliştirebilirsin. Dil bilgisi konularını hem okuyarak hem de videoları izleyerek öğrenebilirsin. Öğrendiklerini yapacağın alıştırmalar ile pekiştirebilirsin. Dil bilgisi kurallarına uygun şekilde yazmana yardımcı olacak uygulama tavsiyemiz de olacak. Burada En iyi 5 İngilizce dil bilgisi uygulamasını bulacaksın.

Bu konuyla ilgili farklı görüşlerin veya önereceklerin varsa Yorumlar kısmına yazabilirsin.

 1. English Grammar in Use

  English Grammar in Use

  Raymond Murphy’nin en çok satan kitabı baz alınarak hazırlanmış olan English Grammar in Use, 145 dil bilgisi konusuyla ilgili etkinlikleri ve dersleri içeriyor. Ücretsiz sürümü sınırlı özelliklere sahip, satın almak gerekiyor.

 2. The Grammarly Keyboard—Write flawlessly everywhere

  The Grammarly Keyboard—Write flawlessly everywhere

  Grammarly aslında bir klavye uygulaması ama yazım ve noktalama hatalarını denetliyor, yanlış kullanılan kelimeleri belirliyor, karıştırılan kelimeler yerine doğrusunu tavsiye ediyor. Uygulama sayesinde kuralara uygun yazmak mümkün.

 3. İngilizce dilbilgisi

  İngilizce dilbilgisi

  İngilizce Dil Bilgisi ile öğrendiğin konular üzerine alıştırmalar yapabilir, eksik yönlerini keşfedebilirsin. Farklı seviyelerde 60 test ve 1200 görev ve basit açıklamalar içermekte. Test sonuçlarını kaydedip gelişimini takip edebilirsin.

 4. Oxford Grammar and Punctuation

  Oxford Grammar and Punctuation

  Adından da anlaşılacağı üzere Oxford Grammar and Punctuation sana dil bilgisi ve noktalama konusunda yardımcı olacak. 250’den fazla kural detaylı bir şekilde açıklanmakta. Ayrıca telefon kamerası ile yeni kelimeleri aratıp öğrenebilirsin.

 5. Online Udemy Kursları

  Online Udemy Kursları

  Udemy çevrimiçi bir öğrenme platformu. Yemek yapmaktan dillere kadar pek çok şeyi buradan öğrenebilirsin. Takip edebileceğin çeşitli dil bilgisi dersleri ile İngilizce gramer konusunda eksik noktalarınında kendini geliştirebilirsin.

Tek telefonda iki WhatsApp hesabı nasıl kullanılır?
Tek telefonda iki WhatsApp hesabı nasıl kullanılır?

Uzun süredir beklenen özellik nihayet geldi. Tek telefonda iki WhatsApp kullanmak artık mümkün. Bu yeni özelliğin olumlu ve olumsuz yönleri mevcut. İki telefon taşıma derdini bir nebze olsun azaltan uygulama neler vadediyor ve nasıl kullanılır keşfetmek için okumaya devam et!…

TikTok’a Instagram ekleme nasıl yapılır?
TikTok’a Instagram ekleme nasıl yapılır?

Sosyal medyada daha fazla insana ulaşmak, kolayca hem TikTok’tan hem de Instagram’dan video paylaşmak ister misin? TikTok’a Instagram ekleme mümkün. Böylelikle iki platformda da kısa videolarını takipçilerinle paylaşabilirsin. Nasıl yapacağını keşfetmek için okumaya devam et!…