Dünya Bisiklet Günü: Strava Cycling, SpeedView Gibi En İyi Bisiklet Uygulamaları

image of dunya bisiklet gunu strava cycling speedview gibi en iyi bisiklet uygulamalari

19 Nisan Dünya Bisiklet Günü olarak kutlanmakta. Bugüne özel, bisiklet severler için en iyi 5 Android bisiklet uygulamasını bir araya getirdik.

Giderek kirlenen dünyada çevreyi ve sağlığını düşünen insanlar, fosil yakıt yakan araçları bırakmakta ve bisikletleri tercih etmekte. Bisiklet hem çevre hem de sağlık dostu bir araç. Sağlıklı bir yaşam ve spor amacıyla bisikleti tercih eden pek çok insan var. Bisiklet sürüş keyfini artıracak ve spor yapmanı kolaylaştıracak uygulamaları bu yazımızda ele aldık.

Bisiklet ve bisiklet sürme konusunda pek çok uygulama Play Store’da yerini almış durumda. Biz burada, hızını gösteren, kat ettiğin mesafeyi, yaktığın kaloriyi, takip edeceğin yolu, harita üzerinde sürüş rotanı gösterebilen, bunları kaydedebilen ve daha fazlasını yapabilen en iyi 5 bisiklet uygulamasını bir araya getirdik.

Adı geçen uygulamaları sayfamızdan indirebilirsin. Bu konuyla ilgili farklı görüşlerin veya önereceklerin varsa Yorumlar kısmına yazabilirsin.

 1. Map My Ride GPS Cycling Riding

  Map My Ride GPS Cycling Riding

  GPS kullanarak rotanı takip edip kayıt altına alabileceğin Map My Ride GPS Cycling and Riding ile yaktığın kaloriyi, mesafeyi, hızını, süreyi takip edebilir, arkadaşlarınla grup kurup bunları paylaşabilir ve tatlı bir rekabete başlayabilirsin.

 2. Strava Running and Cycling GPS

  Strava Running and Cycling GPS

  Strava Cycling tüm bisiklet sürüşünü kaydeder ve performansınla ilgili detaylı istatistikler sağlar. Farklı yerlerde bisiklet keyfini yaşaman için seçenekler önerir. Diğer kullanıcılarla temas kurabilir ve yarışabilirsin. Yorum yapabilirsin.

 3. SpeedView: GPS Speedometer

  SpeedView: GPS Speedometer

  SpeedView, hızını ölçmek ve için ideal bir araçtır. Telefonun GPS’inden yararlanarak ortalama ve maksimum hızlarını gösterir. Hız verini görsel grafikler şeklinde belirli aralıklarla gösterir. Rotalar için hız limiti koyabilirsin.

 4. GPS Navigasyon ve Harita Sygic

  GPS Navigasyon ve Harita Sygic

  Sygic: Gps Navigasyon, sesli bir şekilde yol tarifleri yapıyor. Bisiklet sürüşü esnasında, trafik durumu, bulunan cadde ve sokak isimleri gibi bilgileri sesli olarak aktarıyor. Pusula destekli bir yön bulucuya sahip. Kaybolma şansın neredeyse yok.

 5. Endomondo Koşu Bisiklet Fitnes

  Endomondo Koşu Bisiklet Fitnes

  Endomondo yalnızca bisiklet için değil koşu, yürüyüş gibi diğer sporlar için de ideal. Detaylı süre, mesafe, hız kayıtları tutar. Etkileşimlidir, Facebook’ta gelişim durumunu paylaşabilirsin. Bir müzik listesi oluşturup spor yaparken dinleyebilirsin.

TikTok favoriler nasıl bulunur ve yönetilir?
TikTok favoriler nasıl bulunur ve yönetilir?

İzlediğin bazı videoları çok beğeniyor ve daha sonra izlemek için kaydediyor musun? Ancak TikTok favoriler nerede deyip bir türlü bulamıyorsan favorilerini nasıl bakabileceğine anlatan harika bir rehber hazırladık. Sevdiğin videoları kolayca yönetmek için hemen okumaya başla!…

Instagram’da canlı yayın nasıl yapılır?
Instagram’da canlı yayın nasıl yapılır?

Takipçilerinle buluşmak ve canlı canlı sohbet etmek mi istiyorsun? Instagram’da canlı yayın nasıl yapılır merak ediyorsan pratik bir rehber hazırladık. Bir an önce kameranın karşısına geçip yayına başlamak ve izleyicilerinden gelen soruları cevaplamak için hemen okumaya başla…

Instagram’da birinin çevrim içi olduğunu nasıl anlarız?
Instagram’da birinin çevrim içi olduğunu nasıl anlarız?

Bazı arkadaşlarının paylaşımlarını anında görmeyi ve ne zaman aktif olduklarını bilmek mi istiyorsun? Instagram’da birinin çevrim içi olduğunu nasıl anlarız diye merak edenlerden biriysen senin için ipuçlarının yer aldığı harika bir rehber hazırladık, hadi hemen okumaya başla…

TikTok verileri ve faaliyet raporu indirme nasıl yapılır?
TikTok verileri ve faaliyet raporu indirme nasıl yapılır?

Sık sık video paylaşıyor, diğer hesaplarla etkileşimde bulunuyor ama uygulama senin hakkında neler toplayıp saklıyor hiç merak ettin mi? Tiktok verileri indirmene ve faaliyet raporunu incelemene imkan tanıyor. Bu bilgilere nasıl göz atacağını öğrenmek için hemen okumaya başla…