Android Telefonda Bildirim Sesleri Nasıl Değiştirilir?

android telefonda bildirim sesleri nasil degistirilir

Android’inde yüklü bildirim seslerinden sıkıldın mı ya da diğerleri ile karıştırıyor musun? Telefonda bildirim sesleri nasıl değiştirilir, cevabı bu yazıda.

Standart kalıplarla yaşamayı sevmiyor, kişiselleştirmeyi seviyorsan ve artık telefonunun klasik bildirim seslerini arkadaşlarınınki ile karışıyorsa bu yazımız tam sana göre. Bildirim seslerini nasıl özelleştirebileceğimizi burada anlatacağız. Buradaki adımları uygulayarak sen de tarzını ortaya koyabilir, yeni bildirim seslerine sahip olabilirsin.

Android 8.0 Oreo’da Bildirim Sesleri Nasıl Değiştirilir?

android telefonda bildirim sesleri nasil degistirilir

1-Ayarlar’a gir.

2- Daha sonra Ses’i seç ve Varsayılan Zil Sesi’ne gel.

3- Bildirim sesini değiştirmek için Gelişmiş’e ve Ses menüsüne tıkla.

Android 7.0 Nougat’ta Bildirim Sesleri Nasıl Değiştirilir?

Burada anlatacağımız Android Nougat için olsa da daha alt sürümlerdeki işleyiş de benzer.

Screenshot_20180402-225227_abc

1- Ayarlar’a gir.

2- Ses’e tıkla.

3- Varsayılan bildirim zil sesi seçeneğine tıkla.

4-Açılan Varsayılan bildirim zil sesi penceresinden dilediğin sesi seçebilirsin.

Android Bildirimler için Özel Sesler Nasıl Eklenir?

Android bildirim seslerini daha özel hale getirebilirsin. Beğendiğin bir sesi veya parçayı bildirim sesi olarak atayabilirsin. Biz Rihanna’nın Diamond parçasından bir zil sesi oluşturduk, onu ekledik. Şimdi bunu nasıl yaptığımızı anlatalım.

Screenshot_20180402-230112_def

1-Öncelikle bildirim sesi olarak kullanmak istediğin ses dosyasını kopyala.

2-Yerleşik Dosya Yöneticisi’nden veya Astro gibi bir dosya yöneticisi uygulamasından telefonun dahili belleğindeki Notifications dosyasını aç ve buraya yapıştır.

3- Bildirim sesi olarak bu ses dosyasını ayarlamak için Ayarlar > Ses > Varsayılan Bildirim Zil Sesi’ne tıkla. Açılan menüden kopyaladığın müziği seç ve etkin hale getir. Dilersen istediğin uygulamaya da bildirim sesi olarak atayabilirsin.

WhatsApp Bildirim Sesleri Nasıl Değiştirilir?

Çok sık kullandığın WhatsApp uygulamasının bildirim seslerini de değiştirebilirsin.

Screenshot_20180402-225315_ghi

1-Üç noktaya tıkla ve Ayarlar’a git.

2- Bildirimler bölümüne tıkla.

3- Bildirimler penceresinden Bildirim Tonu seçeneklerine tıkla ve açılan pencereden dilediğin bildirim tonunu seç

WhatsApp bildirim seslerinin özelleştirilmesiyle ilgili daha detaylı bilgi için bu yazımıza göz atabilirsin.

Uygulamalar ile Android Bildirim Seslerini Özelleştirme

Telefonunu USB aracılığıyla bilgisayarına bağlayarak daha önce bahsettiğimiz Notifications dosyasına müzikler kopyalayarak daha fazla bildirim sesi seçeneğine sahip olabilirsin. Ancak bunlarla uğraşmak istemiyor, popüler zil ve bildirim seslerini takip etmek, yenilerini keşfetmek istiyorsan En Popüler Zil Sesleri İndir ya da Zedge gibi uygulamaları kullanabilirsin.

Adı geçen uygulamaları sayfamızdan indirebilirsin. Bu konuyla ilgili farklı görüşlerin veya önereceklerin varsa Yorumlar kısmına yazabilirsin.

 1. ASTRO Dosya Yöneticisi

  ASTRO Dosya Yöneticisi

  ASTRO Dosya Yöneticisi ile bulutunu, cihazında bulunan dosya ve içeriğini organize ederek verimliliğini artırabilirsin. Her türlü dosyanı cihazında arayabilir, Dropbox, Google Drive gibi bulut içeriğini yönetebilir ve senkronize edebilirsin.

 2. En Popüler Zil Sesleri Indir

  En Popüler Zil Sesleri Indir

  Telefonundaki halihazırdaki zil ve bildirim seslerinden sıkıldıysan En Popüler Zil Sesleri İndir ile ücretsiz popüler zil seslerine sahip olabilirsin. Komik ve sana özel zil sesleri bulabilir, indirebilir ve bu sayede her yerde farkedilirsin.

 3. ZEDGE™ Ringtones & Wallpapers

  ZEDGE™ Ringtones & Wallpapers

  Zedge telefonun zil sesini değiştirebileceğin gibi duvar kağıtlarını da değiştirebileceğin özel bir uygulama. Zil sesleri, bildirimler, oyunlar indirebilir ve widgetler ekleyebilirsin. WhatsApp bildirim tonlarını değiştirebilirsin.

 4. WhatsApp Messenger

  WhatsApp Messenger

  Popüler uygulama WhatsApp Messenger ile dilediğince mesaj gönderebilirsin. Hiçbir ekstra ücret ödemeden sohbet edebilir ve arkadaşlarına videolar, resimler, sesli mesajlar gönderebilirsin. Yüzlerce ifade kullanabilirsin.

Resim Formatını Değiştirme Android’de Nasıl Yapılır?
Resim Formatını Değiştirme Android’de Nasıl Yapılır?

Çektiğin fotoğrafların ya da galerindeki resimlerin dosya türünü değiştirmek mi istiyorsun? Resim formatını değiştirme Android’de oldukça kolay bir şekilde yapılabiliyor. Tek ihtiyacın olan dosya uzantısını değiştirebilen dönüştürücü uygulamalar. Daha fazlası için hemen oku! …

Sohbette Fark Edilmeden Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?
Sohbette Fark Edilmeden Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Bazı uygulamalar ekran görüntüsü almana izin vermiyor mu? Sohbet esnasında fark edilmeden ekran görüntüsü alabilirsin. Hatta Snapchat’te bildirim gitmeden SS almak mümkün. Nasıl yapacağını, kullanman gereken uygulamayı ve çok daha fazlasını keşfetmek için hemen okumaya başla.…