OFFTIME, Flipd Gibi Sosyal Ağ Bağımlılığını Durduran En İyi Uygulamalar

offtime, flipd gibi sosyal ag bagimliliğini durduran en iyi uygulamalar

Sabah uyanır uyanmaz eline telefonu mu alıyorsun? Sosyal ağ bağımlılığını durdurmak için en iyi Android uygulamalarını derledik, artık bu bağımlılığına son ver.

Cep telefonlarının hayatımıza girmesi pek çok alışkanlığımızı değiştirdi. Özellikle akıllı telefonlar sonrası İnternet’e erişimin kolaylaşmasıyla yaşam tarzımız çok değişti. Sosyal ağların giderek yaygınlaşması ise yeni bir bağımlılığı ortaya çıkardı: sosyal ağ bağımlılığı

Gerçekten bir bağımlı mısın? Sabah kalkar kalmaz sosyal ağlarını kontrol ediyorsan, çok önemli bir iş yaparken dahi aklın sosyal ağlarda ne paylaşıldığı ise, banyoya dahi giderken elinden bırakamıyor, gittiğin kafede İnternet olmadığı zaman hayal kırıklığı yaşıyor ve keyfin kaçıyorsa, yatana kadar telefonunu hiç bırakmıyorsan ve sürekli çevrimiçi isen senin için de tehlike çanları çalıyor demektir.

Bu tür sosyal ağ bağımlılıklarını en aza indirmek için yine çare Android uygulamalarından geliyor. Sana sosyal ağ bağımlılığından kurtulmak için yardımcı olabilecek en iyi uygulamalardan 5 tanesini sıraladık, göz atmayı unutma!

Adı geçen uygulamaları sayfamızdan indirebilirsin. Bu konuyla ilgili farklı görüşlerin veya önereceklerin varsa Yorumlar kısmına yazabilirsin.

 1. ( OFFTIME ) - Dijital Detoks+

  ( OFFTIME ) – Dijital Detoks+

  Kendini dijital dünyadan kurtarmak, gerçek hayatın tadına varmak için OFFTIME ile kendine özel profiller oluşturabilir, mesajları, çağrıları bildirimleri engelleyebilirsin. Sosyal ağlarına bağlı değilken otomatik cevaplar oluşturabilir, dilediğin zaman tüm etkinlik kayıtlarını kontrol edebilirsin.

 2. Flipd: Distraction blocker

  Flipd: Distraction blocker

  Sosyal ağ bağımlılığını azaltmak için sıkı bir uygulama arıyorsan, işte Flipd. Belirli bir süre telefonun kapalı kalmasını sağlıyor, telefonu tekrar başlatmak dahi mümkün olmuyor. Sosyal ağlara girmek için hile yapma şansın kalmıyor. Grup motivasyonunu destekliyor, uzaktan da kapalı moda geçilebiliyor.

 3. QualityTime - My Digital Diet

  QualityTime – My Digital Diet

  QualityTime, herhangi bir uygulamayı ne kadar sık kullandığına, İnternet’te veya sosyal ağlarda ne kadar vakit harcadığına dair istatistikler tutabiliyor. Belirli bir süre için alarm koyabilir hatta uygulamayı bloke etme ya da durdurma seçenekleri ile telefon kullanımını kontrol etmeni sağlar.

 4. Forest: Stay focused

  Forest: Stay focused

  Pomodoro tekniği ile telefon kullanımının sorumluluğunu almanı ve zaman yönetimini kontrol altında tutmanı sağlayan Forest, 25 + 5 dakikalık düzen ile çalışıyor. Cep telefonuna bakmadığında ormana bir ağaç dikiliyor ve başarılı olursan ağaç büyüyor ve orman gelişiyor. Odaklanmanı sağlıyor.

 5. BreakFree Telefon Bağımlılığı

  BreakFree Telefon Bağımlılığı

  Vazgeçilmezin haline gelen telefonun ekranını ne kadar uzun süre kapalı tutabildiğine dair istatistik tutan Breakfree, daha sonra sana bir puan veriyor. Başarılı geçen her süre sonunda aldığın puanları kontrol edebilirsin. Dengeli bir kullanım sunmaya çalışıyor. Unutma, puanım kaç bağımlısı da olma!

Android’de WhatsApp’tan nasıl çıkış yapılır?
Android’de WhatsApp’tan nasıl çıkış yapılır?

WhatsApp’ı çok severek kullanıyor ama kısa süreliğine ara vermek ve artık mesaj almak istemiyor musun? Bunun için çıkış yapabilirsin. WhatsApp’tan nasıl çıkış yapılır, Web ve masaüstü sürümünde hangi adımları atman gerekiyor hepsi bu rehberde. Detaylar için okumaya devam et! …

TikTok’ta yorumları favorilere ekleme nasıl yapılır?
TikTok’ta yorumları favorilere ekleme nasıl yapılır?

Onlarca video oluşturup paylaşıyor ve takipçilerinden çok güzel yorumlar alıyorsun. Özellikle bazı yorumlar çok hoşuna gidiyorsa favorilerine ekleyebilirsin. Bu tutorial ile TikTok’ta yorumlar favorilere nasıl eklenir adım adım öğrenebilirsin. Detaylar için okumaya devam et! …

Android’de bilmen gereken en iyi 5 simge oluşturucu
Android’de bilmen gereken en iyi 5 simge oluşturucu

Android’ine daha kişisel bir görümün kazandırmak ister misin? Cevabın evetse uygulama simgelerini değiştirerek işe başlayabilirsin. Bunun için en iyi 5 simge oluşturucu listemizdeki uygulamaları hemen deneyebilirsin. En iyi Android uygulamaları keşfetmek için okumaya devam et…