Android’de Bildirimler Nasıl Kapatılır?

image of android de bildirimler nasil kapatilir

Sürekli bildirim almak sıkıcı bir hale dönüşebilir. Android’de bildirimler nasıl kapatılır sorusunun cevabını bu yazıda bulabilirsin.

Android’in güçlü yanlarından biri de bildirim sistemi. Maalesef bazı uygulama geliştiricileri, promosyon mesajları, uygulamaları açman için cazip teklifleri, eski ve gereksiz güncellemeler ilekullanıcılarını bildirim sağanağına tuttuklarından bunu kötüye kullanıyorlar. Açıkçası bazen tek çare yazılımı kaldırmak ama eğer bir uygulama sevdiğiniz bir oyun ya da kullandığınız bir araç ise ne yapacaksın? Başka bir yol var mı? Birlikte bakalım.

Google her yeni Android sistemi ile bildirimlerde ince ayarlar yapmaya devam ediyor. Kimi cihaz üreticileri de kendileri bildirimlere yönelik düzenlemeler yapıyorlar. Android bildirimleri nasıl kapatılıyor farklı sürümlerde ele alacağız.

Android 8.0 Oreo’da Bildirimler Nasıl Kapatılır?

image of android 8.0 oreo bildirimler nasil kapatilir

Android 8.0 Oreo’da bildirimler önceki sürümlere göre daha ince ayarlara sahip. Bildirimin üstüne tıklamak o uygulamayı açarken sağdan sola doğru hızla çekerek de kapatabilirsin.

Sağdan sola doğru bir kısmını kaydırırsanız iki tane simge belirecek. Dişli simge oyunun veya uygulamanın bildirimlerini engelleme seçeneği sunar. Uygulamanın bildirimlerini kapatmak için basit bir değiştirme anahtarı görebilirsin. Daha Fazla Ayarlar seçeneğine tıklayarak uygulamanın bildirimler sayfasına gidebilirsin. Bütün Kategoriler kısmına tıklayarak istediğin uygulamaların veya hizmetlerin bildirimlerini tek tek kapatabilirsin. Saat simgesi ise bildirimleri ertelemen için süre ayarlamanı sağlar.

Gözden geçirmek ve tüm uygulamaların bildirimlerini istediğin gibi ayarlamak için Ayarlar > Uygulamalar & Bildirimler > Bildirimler > Uygulama Bildirimleri, sonra tek tek uygulamalara dokun ve hangi uygulamaların bildirim göndermesini istediğine karar ver.

Tüm kilit ekranı bildirimlerini Ayarlar > Uygulamalar & Bildirimler > Bildirimler > Kilit Ekranında Göster ve daha sonra ise Hiçbir Bildirimi Göstermeyi seçerek kapatabilirsin.

Android 7.0 Nougat’ta Bildirimler Nasıl Kapatılır?

Android 7.0 Nougat’ta gösterilen bildirimin üstüne tıklamak o uygulamayı açarken sağdan sola doğru hızla çekerek de kapatabilirsin.

Screenshot_20180306-004025_ab

1-Sağdan sola doğru hafifce kaydırırsan sağda dişli bir çark simgesi belirecek.

2- Bu simgeye hafifçe dokunduğunda bildirimleri susturma veya engelleme seçeneğini bulacaksın.

3- Ayrıca uygulamanın bildirim sayfasına atlamak ve daha fazla değişiklikler yapmak için alttaki Diğer Ayarlar’a dokunabilirsin.

Screenshot_20180306-003934_c

4- Bildirimleri tek seferde düzenlemek istiyorsan Ayarlar> Bildirimler bölümüne git.

Screenshot_20180306-004019_de

5- Açılır menüden Tüm Uygulamaları seç.

6- Bildirim ayarlarına erişmek için istediğin uygulamaya dokun.

Bildirim seslerinden sıkıldıysan sana aşağıda bir de sürpriz uygulamamız var. Bu konuyla ilgili farklı görüşlerin veya önereceklerin varsa Yorumlar kısmına yazabilirsin.

  1. ZEDGE™ Ringtones & Wallpapers

    ZEDGE™ Ringtones & Wallpapers

    Zedge telefonunun zil sesini değiştirebileceğin gibi duvar kağıtlarını da değiştirebileceğin özel bir uygulama. Zil sesleri sayesinde bildirim seslerini kişiselleştirebilir, ayrı bir hava katabilir, tarzını ortaya koyabilirsin.

Instagram Paylaşılan Hikayeyi Düzenleme Nasıl Yapılır?
Instagram Paylaşılan Hikayeyi Düzenleme Nasıl Yapılır?

Bolca hikaye paylaşmayı sevenlerden misin? Paylaşırken unuttuğun düzenlemeler mi oldu? Üzülme, Instagram paylaşılan hikayeyi düzenleme seçeneklerine de sahip. Bir hikayeyi paylaştıktan sonra neleri düzenleyebileceğini görmek ve nasıl yapacağını anlamak için okumaya devam et! …

Slack Nedir, Android’de Nasıl Kullanılır?
Slack Nedir, Android’de Nasıl Kullanılır?

Çalışma arkadaşlarınla daima iletişimde kalabileceğin bir uygulama arıyorsan Slack ideal bir çözüm olabilir. Slack nedir, nasıl kullanılır bilmiyorsan bu yazımızda temel bilgileri bulabilir, kullanmaya başlayabilirsin. Android özelinde fikir edinmek için hemen okumaya başla! …