Dünya Radyo Günü, myTuner Radio, TuneIn Radio Gibi En iyi 5 Radyo Uygulaması

image of dunya radyo gunu, mytuner radio, tunein radio gibi en iyi 5 radyo uygulamasi

Dünya Radyo Günü’ne özel Android’in en iyi 5 radyo uygulamasını bir araya getirdik. Biliyoruz ki müziği seviyorsun, radyo dinlemekten keyif alıyorsun, işte göz atman gereken bir yazı.

Müzik tutkunları için şarkılara ulaşmak günümüzde daha kolay. İnternet’in hayatımıza girmesiyle bu daha da kolaylaştı. İndirerek ya da indirmene gerek kalmadan müzik dinleyebileceğin pek çok platform İnternet’te yerini almış durumda. Bunlara ek olarak pek çok başka uygulama da mevcut. Ancak biliyoruz ki radyo dinlemenin keyfi ve kolaylığı başka.

Telif haklarına zarar vermeden ücretsiz bir şekilde müzik dinleyebileceğin radyolar günümüzde de popüler. Sadece müzik dinlemiyor, haber, hava durumu, spor, söyleşi gibi pek çok programı da dinleyebiliyorsun.

Android’in en iyi 5 radyo uygulamasını bir araya getirdiğimiz yazımızda incelediğimiz uygulamalarda, yerel radyolardan tut da, ulusal ve uluslararası yayın yapan pek çok radyo istasyonunu bulabiliyorsun. Sevdiğin türe veya programa göre radyo istasyonu seçebilirsin. Hoş vakit geçirmek ve ücretsiz müzik dinlemek için en iyi 5 radyo uygulamasından oluşan listemize göz atmalısın.

Konu ettiğimiz uygulamaları sayfamızdan indirebilirsin. Bu konuyla ilgili farklı görüşlerin veya önereceklerin varsa Yorumlar kısmına yazabilirsin.

 1. myTuner Radio FM Radyo Türkiye

  myTuner Radio FM Radyo Türkiye

  myTuner Radio ile Türkiye’deki 500’den fazla radyo kanalını, dünyadan ise 200 ülkeden 40.000 radyo kanalını dinleyebilirsin. Arama yapabilir, en sevdiğin radyo istasyonunu alarm olarak kurabilirsin.

 2. TuneIn Radio

  TuneIn Radio

  TuneIn ile sadece İnternet bağlantını kullanarak tüm dünyadan 100.000’in üzerindeki radyo istasyonunu ücretsiz dinleyebilirsin. TuneIn ile spor, haber, sohbet, sanat programlarına erişebilirsin. Android Wear ile de uyumlu.

 3. FM radyo

  FM radyo

  Dünya genelindeki farklı türdeki müzik, komedi, podcast veya haber içeren yerli ve yabancı 30.000’den fazla radyo istasyonunu FM Radyo ile dinleyebilirsin. Ülkeye, isme veya türe göre arama yapabilir, zaman ayarlı kapatabilirsin.

 4. İnternet radyo - PCRADIO

  İnternet radyo – PCRADIO

  Düşük İnternet bağlantısında çevrimiçi radyo dinlemeye imkan veren Internet Radyo 1000’den fazla radyo istasyonunu kapsıyor. Pil tüketiminde tasarruf sağlar ve kulaklık ile kumanda edilebilir. Gelişmiş bir ekolayzıra da sahip.

 5. Simple Radio - Free Live FM AM

  Simple Radio – Free Live FM AM

  40.000’den fazla yerli ve yabancı radyo istasyonuyla oldukça sade ve kullanımı kolay arayüzü ile Simple Radio’da tek dokunuşla favori kanalına ulaşabilirsin. Ülkelere veya türlere göre arama yapabilirsin.

Android’de Oynaman Gereken En İyi Point-and-Click Oyunları
Android’de Oynaman Gereken En İyi Point-and-Click Oyunları

Müthiş hikayesiyle seni içine çeken oyunları seviyor musun? Bulmaca, macera ve gizem unsurlarını taşıyan Point-and-Click oyunları tam da aradığın olabilir. Bir döneme damga vuran bu oyun türünü yeniden hatırlayalım. En iyi Android oyunları keşfetmek için hemen okumaya başla! …