Android Telefonunu iPhone X’e Dönüştür

image of android telefonunu iphone x donustur

Android telefonunu bir iPhone X gibi kullanmak ister misin? Evet, yanlış okumuyorsun. Android’in özgürlüğü iPhone X tadında yaşayabilirsin. Android cihazını iPhone X görünümlü hale getirebilirsin ama nasıl? Bu yazımızı okuyarak sen de yapabilirsin.

iPhone X’in önyüzünün tamamen ekrandan oluşması ve çentikli yapısı dikkatleri çekti. Yeni tasarımı beğenenler, özellikle Android sevenler, bunu kendi telefonlarına taşımak istiyorlar. Kişiselleştirmeye oldukça izin veren Android telefonunun iPhone X gibi görünmesini isteyenlerin cevabı burada.

Android telefonumuzu nasıl iPhone X gibi yapacağız birlikte bakalım. Burada bahsedeceğimiz uygulamaları yazımızın altında bulabilir ve indirebilirsin.

Başlatıcı Yükle:

Screenshot_20171218-002656_a

Android telefonunun ayarlarını değiştirmek için yeni bir başlatıcı yüklemelisin. Bu konuda en başarılı uygulamalardan bir tanesi olan Nova Launcher Prime’ı tercih edebilirsin. Eğer ekranındaki simgelerin iPhone X’dekinden biraz daha küçük gözükmesi sorun değilse ücretsiz sürümü işini görecektir. Tam olarak iPhone X’e benzetmek istiyorsan ücretli sürümünü satın almalısın.

Simge Paketi Yükle:

centik_icon_round corner_b

iPhone X tarzını tam olarak yaşaman için iOS tarzı simgelere de sahip olmalısın. Nova Launcher’da etkinleştirebileceğin simge paketi olarak Flui Icon Pack yükleyebilirsin. Simgelerin de artık iPhone X gibi.

Üst Çentiği Ekle:

centik_icon_round corner_c

Yeni iPhone X’i diğerlerden ayıran en önemli özellik ise çerçevesiz ekranıyla birlikte üst kısmında yer alan çentik. Kamera ve sensörlerin bulunduğu bölgeye iPhone X tarzı sanal bir çentik oluşturmak için XOutOf10 uygulamasını kullanabilirsin.

Köşeleri Yuvarlat:

centik_icon_round corner_d

Sıradaki ise ekranın köşelerini yuvarlatmak. Böylece iPhone X havasını iyiden iyiye Android’e taşıyoruz. Rounded Corner ile klasik keskin kenarlı ekran köşelerini yuvarlatılmış hale getiriyoruz.

Duvar Kağıtlarını Ayarla:

Tam bir iPhone görüntüsü elde etmek üzeresin. Şimdi telefonunun duvar kağıtlarının da iOS tarzı olması gerekiyor. İnternetten iPhone X duvar kağıtlarını indirebilirsin.

Kilit Ekranı Bildirimlerini Düzenle:

iPhone-X-Lock-screen-Notification_e

Sırada kilit ekranı bildirimleri var. Eğer iOS tarzı bildirimleri seviyorsan iPhone X’e Android telefonun daha da benzesin istiyorsan Floatify uygulamasını yükleyebilirsin. Uygulamayı yükledikten sonra gerekli izinleri vermeli ve iOS 10 temasını seçmelisin.

Bu konuyla ilgili farklı uygulamalar veya önereceklerin varsa Yorumlar kısmına yazabilirsin.

 1. Nova Launcher Prime

  Nova Launcher Prime

  Prime Nova Launcher ile cihazının arayüzünü orjinal simge ve widgetlarla özelleştirebilirsin. Dokunmatik hareketleri destekler, kullanmadığı uygulamarı gizler, 3 boyutlu animasyonlar ekler, eposta, mesaj ve çağrı bildirimleri gönderir.

 2. Flui icon pack

  Flui icon pack

  Android‘in sana sunduğu simgelerden sıkıldın mı? Farklılık arıyorsan Flui Icon Pack tercih edebileceğin bir simge paketi. Bu havalı simgeler ile telefonuna bir iPhone havası bile katabilir, tarz oluşturabilirsin.

 3. XOutOf10

  XOutOf10

  Android’de iPhone tarzını yaşamak istiyorsan, benim de bir iPhone X tarzı çentiğim olsun diyorsan XoutOf10 tam sana göre bir uygulama. iPhone görünümünü Android‘e kazandırıyor, çentiği sen de dene.

 4. Rounded Corner

  Rounded Corner

  Rounded Corner ekranının o keskin köşelerini yuvarlatmana yarayan bir uygulama. Bu uygulama ile köşeleri yalnızca yuvarlatmaz yeni kenar modelleri de ekleyebilir, tarzını ortaya koyabilirsin. Özelleştirebileceğin bir ekrana sahip olmaya ne dersin?

 5. Floatify Lockscreen

  Floatify Lockscreen

  Klasik Android kilit ekranından ve bildirimlerinden sıkıldıysan sana kişiselleştirilebilir pek çok yeni özellik sunan Floatify ile iOS stilini  Android‘e taşıyabilirsin. Bildirimleri istediğin gibi düzenleyebilir, yeni bir görünüme kavuşursun.

TikTok Ses Efektleri ve Autotune Nasıl Eklenir?
TikTok Ses Efektleri ve Autotune Nasıl Eklenir?

Autotune ile hazırlanmış şarkları seviyor musun? Bu tarz şarkılar söyleyerek video klipler hazırlamak ister misin? TikTok ses efektleri ve autotune ile oldukça eğlenceli klipler çekebilirsin. Nasıl yapacağını ve kullanabileceğin Android uygulamaları keşfetmek için hemen oku! …

Android’de Kullanman Gereken En İyi 5 Autotune Uygulaması
Android’de Kullanman Gereken En İyi 5 Autotune Uygulaması

Şarkı söylemekten keyif alıyor musun? Söyleyişin ve ses tonun ile arkadaşlarını şaşırtmak ister misin? Autotune uygulaması kullanarak bunu yapabilirsin. Android cihazlarında kolayca kullanabileceğin en iyi uygulamalar bugün AndroidListe’de. Keşfetmek için hemen okumaya başla!…

Android’de Kullanman Gereken En İyi Makyaj Uygulamaları
Android’de Kullanman Gereken En İyi Makyaj Uygulamaları

Fotoğraf paylaşacaksın, makyaj yapman lazım ama vaktin mi yok? Bunu senin için yapabilecek Android uygulamalar var. Kullanabileceğin en iyi makyaj uygulamaları bugün AndroidListe’de. Her özçekimde, fotoğrafta ışıl ışıl gözükebilir, herkesi şaşırtabilirsin. Nasıl mı, hemen oku…

Android’de Oynaman Gereken En İyi Point-and-Click Oyunları
Android’de Oynaman Gereken En İyi Point-and-Click Oyunları

Müthiş hikayesiyle seni içine çeken oyunları seviyor musun? Bulmaca, macera ve gizem unsurlarını taşıyan Point-and-Click oyunları tam da aradığın olabilir. Bir döneme damga vuran bu oyun türünü yeniden hatırlayalım. En iyi Android oyunları keşfetmek için hemen okumaya başla! …