Neredeyse Herşeyi Kontrol Edebileceğin SureMote, Chromecast Gibi En İyi 5 Universal Uzaktan Kumanda Uygulaması

remote

Elektronik cihazlar vazgeçilmezlerimiz. Evimizdeki en önemli yardımcılarımız ve eğlence dostlarımız. Aralarında televizyonumuzdan tutun da klimamıza kadar hepsini saymak lazım. Ancak hepsini ayrı ayrı kontrol etmek de bir o kadar zor. Sizin de eviniz bizimki gibi kumandalarla mı dolu? O zaman sıkı durun!. Bu yazımız sizi o kumandalardan kurtarmak için yazılıyor.

Android telefonlarımız haber takip etmek ya da oyun oynamaktan ötesini yapabiliyor. Evet, telefonlarımız aynı zamanda akıllı birer uzaktan kumandaya dönüşebiliyor. Bunu sen de denemek istiyorsan yazımızı mutlaka okumalısın. Sana büyük faydası olacağını düşünüyoruz.

>Senin de aklına yeni başka uygulamalar gelirse lütfen bize Yorumlar kısmından yazmayı unutma.

 1. SureMote - Universal Remote

  SureMote – Universal Remote

  Listemizdeki ilk uygulamamız SureMote – Universal Remote. Tam bir yardım uzmanı. Uygulama sayesinde televizyonunu hatta klimanı bile uzaktan kontrol edebilirsin. Ayrıca ekrana telefonundaki fotoğraf ve videoları da atmanı sağlıyor. Bir dene deriz.

 2. AnyMote Universal Remote + WiFi Smart Home Control

  AnyMote Universal Remote + WiFi Smart Home Control

  Bir diğer uygulamamızsa AnyMote Universal Remote + WiFi Smart Home Control. Neredeyse uzaktan kumanda edemediği araç yok desek doğrudur. Televizyonun, kliman, DVD sürücün hatta uydu antenine kadar herşey kontrol altında!

 3. Unified Remote

  Unified Remote

  Unified Remote uygulaması da Android telefonlar ve tabletler için geliştirilmiş bir uzaktan kumanda uygulaması. Cihazlara bağlanmak için kablosuz ağları veya Bluetooth’u kullanıyor. Bu sayede cihaz yelpazesi oldukça geniş. Hatta bilgisayarını bile uzaktan kontrol edebilirsin.

 4. Yatse: Kodi Uzaktan kumanda

  Yatse: Kodi Uzaktan kumanda

  Yatse: Kodi Uzaktan kumanda uygulamasının içinde bir de sürpriz var: Sesle kumanda! Evet uygulama sayesinde bağlandığın cihazlarını dilersen sesle dahi kumanda edebiliyorsun. Ayrıca kendi içinde barındırdığı kütüphanesinden biz oldukça etkilendik.

 5. Chromecast

  Chromecast

  Kumanda denir de Google unutulur mu? Bir Google uygulaması olan Chromecast Android telefon ve tabletlerinden video ve fotoğrafları televizyona aktarmaya yarıyor. Bir çok TV platformu ve uygulamayla da uyumlu olan Chromecast sayesinde tek yapman gereken koltuğa yayılıp eğlencenin keyfine varmak.

Instagram son izlenen Reels nasıl görülür?
Instagram son izlenen Reels nasıl görülür?

Büyük keyifle izlediğin Reels videosunu çok beğendin ve arkadaşlarınla paylaşmak istiyorsun. Ama Instagram son izlenen Reels videosunu nasıl bulacağını bilmiyorsan bu rehberimizdeki yöntemleri deneyebilirsin. İşini kolaylaştıracak bu yöntemleri keşfetmek için okumaya devam et…

TikTok çalışmıyor ise nasıl düzeltilir?
TikTok çalışmıyor ise nasıl düzeltilir?

TikTok uygulamasını bir türlü açamıyor, severek izlediğin videolara erişemiyor hatta hesabını göremiyor musun? Tiktok çalışmıyor ise işte düzeltmenin yolları. Uygulamayı eski haline getirmeni sağlayacak çözüm yollarını bu rehberde listeledik. Detaylar için okumaya devam et! T…

Instagram bağlantı geçmişi nasıl kapatılır?
Instagram bağlantı geçmişi nasıl kapatılır?

Tıkladığın bağlantıların, ziyaret ettiğin linklerin, Instagram’da belirli bir süre saklandığını biliyor musun? Dilersen Instagram bağlantı geçmişini kapatabilirsin. Bir nebze olsun takip edilmekten kurtulabilirsin. Nasıl yapılır öğrenmek ve daha fazlası için okumaya devam et!…

TikTok tekrar paylaşılanları silme nasıl yapılır?
TikTok tekrar paylaşılanları silme nasıl yapılır?

Beğenmediğin bir videoyu yanlışlıkla tekrar mı paylaştın ya da artık tekrar paylaşılanlar arasında görmek istemiyor musun? TikTok tekrar paylaşılanları silme seçeneğine sahip. Böyle bir durumda kendin bunu kolayca yapabilirsin. Nasıl yapacağını öğrenmek için okumaya devam et!…