APK Dosyası Nedir ve AndroidListe’den Nasıl İndirilir?

andrd

Eğer Adroid cihaz sahibiysen etrafta mutlaka APK dosyası indirip kullanmaktan bahsedildiğini duymuşsundur. Elbette oyun ve uygulamalarını Google Play’den indirebilirsin ancak bir başka alternatif yol olan APK indirip kurmayı da öğrenmekte fayda var diye düşündük.

APK Dosyası Nedir?

Tıpkı Windows bilgisayar sistemindeki .exe dosyası gibi Andriod de bir dosya sistemine sahip. İşte APK tam da Android işletim sisteminde indirilen dosyaların uzantısı anlamında kullanılıyor.

Neden APK Dosyası İndirmek İsteyeyim?

Aslında APK dosyaları sana diğerlerinin ulaşamadığı bazı fırsatlar sunuyor. Örneğin tüm ülke, bölge ya da uygulama kısıtlamalarını aşmak gibi. Ayrıca bu sayede kimi zaman rahatsız edici olan Google güncellemelerinden de kurtulman mümkün. Biz doğrusu APK indirmeyi oldukça kullanışlı buluyoruz.

APK Dosyaları Nasıl İndirilir?

Bunun için birçok yöntem var. Ancak burada önemli olan güvenilir ve virüslerden temizlenmiş dosyalar indirmek. Bu nedenle tanımadığın siteler yerine elbette APK dosyalarını AndroidListe‘den indirmeni tavsiye ediyoruz.

Ancak indirmeden önce cihazını diğer kaynaklardan gelecek indirmelere uygun hale getirmelisin. Bunu için Menü > Ayarlar > Güvenlik > Diğer/Bilinmeyen kaynaklar üzerinde kısıtlama varsa kaldırman gerekecek.

İndirme işlemini tamamladıktan sonra telefonunu bilgisayarına bağlayarak indirdiğin APK dosyasını telefonuna aktarabilirsin. Bunun için basit bir kopyala yapıştır işlemi yeterli olacaktır. Ardından telefonun üzerinden ilgili APK dosyasını bulman gerekiyor. Üzerine tıklayarak kuruluma başlayabilirsin.

Ayrıca APK dosyalarını doğrudan tablet veya telefonuna da indirebilirsin. AndroidListe’de gördüğün bir APK dosyasına tıkladığında doğrudan telefonuna indirip kuracağın işlem başlayacaktır. Bu kadar basit! Umarız bu sayede kısıtlamaları aşıp istediğin uygulamaların keyfine varırsın.

Denedikten sonra tecrübelerini bizimle Yorumlar kısmından paylaşırsan seviniriz!

TikTok’ta kendi seslerini nasıl yapabilirsin?
TikTok’ta kendi seslerini nasıl yapabilirsin?

Dikkat ettin mi? Viral olan birçok videoda içerik üreticiler kendi seslerini kullanıyor. Bunu sen de yapabilirsin. Çünkü Tiktok ses yapma konusunda sana yardımcı olacak araçlara sahip. Başka bir uygulama kullanmadan kendi seslerini nasıl oluşturacağını öğrenmek için hemen oku…

Instagram çift kamera özelliği nasıl kullanılır?
Instagram çift kamera özelliği nasıl kullanılır?

Hikaye ve Reels videolarını daha renkli hale getirebileceğin yepyeni bir özellik daha duyuruldu. Instagram çift kamera özelliği geldi. Bu sayede hem ön hem de arka kamerayı aynı anda kullanabileceksin. Bu yeni özellik nasıl kullanılır öğrenmek ve daha fazlası için hemen oku! …

Android’de video olarak TikTok düet nasıl yapılır?
Android’de video olarak TikTok düet nasıl yapılır?

Arkadaşınla veya diğer içerik üreticilerle birlikte eğlenceli videolar çekmek mi istiyorsun? Popüler video paylaşım ağı düet yapmana imkan tanıyor. TikTok düet nasıl yapılır, adım adım bu rehberimizde. Ekranı ikiye bölüp yapılan bu videoları keşfetmek için hemen okumaya başla…