Çocuklar İçin Amazon Kindle ve Duolingo Gibi Öğretici En İyi 5 Uygulama

cocuk

Çocuklar en kıymetli varlıklarımız. Sadece kendi çocuklarımız değil, yeğenimiz, torunumuz ya da komşumuzun çocukları da. Ele avuca sığmayan, müthiş meraklı ve en önemlisi de teknolojiyi takip edip her şeyi hızla öğrenen afacanlar akıllı telefon ve tabletleri hiç elden düşürmüyorlar.

Her ne kadar oyun oynamalarını engelleyemesek de oyunların dışında bilgilendirici ve eğitici uygulamaları da kullanmalarını teşvik edebiliriz. Bu yazımızı minik arkadaşlarınız için hazırladık. Eğlenerek ve oynayarak kullanılabilen bu uygulamalar sayesinde belki de dikkatlerini çekip nelerden hoşlandıklarını bularak eğitimlerine katkı sunabileceğini düşündük.

Umarız etrafındaki afacanlar da bu uygulamalardan hoşlanırlar! Senin de eklemek istediklerin olursa bize Yorumlar kısmından yazarak çocukları sevindirebilirsin!

 1. YouTube Kids

  YouTube Kids

  İnterneti kontrol etmek neredeyse imkansız. Bu nedenle zararlı uygulama ve videolar çocuklarımız için tehlikeli olabiliyor. YouTube bu talebe YouTube Kids ile yanıt vermiş. Tamamen uzmanlar tarafından kontrol edilerek hazırlanmış bu videolar sayesinde için huzurlu şekilde çocuğunu videolarla başbaşa bırakabilirsin!

 2. Duolingo'yla Bedava İngilizce

  Duolingo’yla Bedava İngilizce

  Duolingo dil öğrenmenin en eğlenceli yolunu sunan uygulamalardan biri. İçinde barındırdığı sesli egzersizler, cümle kurma ve resim tanıma gibi yöntemler sayesinde çocuğunuzun yeni bir dille tanışmasını sağlayabilirsin. Unutmayalım ki bir dil bir insan diyen atalarımızın mutlaka bir bildiği var.

 3. Cram.com Flashcards

  Cram.com Flashcards

  Araştırmalara göre görsel hafızayı kullanan eğitim yöntemleri özellikle çocuklar açısından en etkili yollardan biri. Cram.com Flashcards tam da bu yöntem üzerine kurulmuş. Ekranda çıkan kartlar sayesinde hem çocukların hafızası hem de kelime bilgilerinin artması için eğlenceli bir uygulama.

 4. Amazon Kindle

  Amazon Kindle

  Teknoloji yüzünden azalan alışkanlıklardan biri de kitap okuma. Ancak Amazon Kindle kitap okumayı kolaylaştırmak için oldukça başarılı bir uygulama. En azından çocukların dilediği yerde kitap okumasını sağlayan bu uygulama ile dünyanın en büyük dijital kütüphanesine ulaşmak da mümkün.

 5. Pocket Code

  Pocket Code

  En çok gelecek vaadeden mesleklerden biri de yazılım. Oldukça zor ve karışık görünse de aslında yazılım öğrenmeyi kolaylaştıran Pocket Code gibi uygulamalar da mevcut. Çocuğunun bilgisayar teknolojilerine daha fazla yönelmesini istiyorsan bu uygulamayı mutlaka ona göstermelisin deriz.

TikTok’a Instagram ekleme nasıl yapılır?
TikTok’a Instagram ekleme nasıl yapılır?

Sosyal medyada daha fazla insana ulaşmak, kolayca hem TikTok’tan hem de Instagram’dan video paylaşmak ister misin? TikTok’a Instagram ekleme mümkün. Böylelikle iki platformda da kısa videolarını takipçilerinle paylaşabilirsin. Nasıl yapacağını keşfetmek için okumaya devam et!…

Android’de WhatsApp’tan nasıl çıkış yapılır?
Android’de WhatsApp’tan nasıl çıkış yapılır?

WhatsApp’ı çok severek kullanıyor ama kısa süreliğine ara vermek ve artık mesaj almak istemiyor musun? Bunun için çıkış yapabilirsin. WhatsApp’tan nasıl çıkış yapılır, Web ve masaüstü sürümünde hangi adımları atman gerekiyor hepsi bu rehberde. Detaylar için okumaya devam et! …