Pokémon Duel: Nasıl Oynanır ve Oyun Bilgisi

Image 1 Pokémon Duel: Nasıl Oynanır ve Oyun Bilgisi

Geçen hafta Pokemon Duel oyununun Android cihazlar için piyasaya sürüldüğü duyurusu yapıldı. Zaten Japonca sürümünün denemelerinden sonra elimiz kulağımızda oyunun küresel pazara sunulmasını bekliyorduk. İyi haber geldi! Oyun artık bir tık ötemizde indirilmeyi bekliyor.

Oyun hakkında bilgi almak, nasıl oynandığını öğrenmek veya nereden indirebileceğini keşfetmek istiyorsan okumaya devam et. Yazımız seni bu konular hakkında bilgilendirmek için.

Aklına takılanları da bize Yorumlar kısmından sormayı unutma.

Pokemon Duel Nedir?

Pokemon Duel oyununda minik dijital Pokemon karakterleri baş rolde. Karakterini seçip stratejik davranarak rakibini alt etmen gerekiyor. Ayrıca tamamen ücretsiz!

Pokemon Duel Nasıl Oynanır?

Oyuna başlamak için 6 Pokemon karakterinden birini seçip sahnede yerini almalısın. Sıran her geldiğinde rakibinin hedefine biraz daha yaklaşarak ele geçirmen ve sonunda da karargahını da alarak oyunu tamamlaman gerekiyor.

Oyun 10 farklı sahneye sahip. Her birinde Pokemon’unun farklı hızları var. Ayrıca her başlangıçta farklı eşyalar seçerek Pokemon’unu hazırlama şansın bulunmakta. Kimi eşyalar takas edilebilir kimileriyse sana oyunda fayda sağlayacak özelliklere sahip. Ama rakibine dikkat et! Her an saldırıya uğrayabilirsin.

Rakibini hareket edemeyeceği şekilde çevreleyebilir ya da onunla geleneksel şekilde savaşabilirsin. Buna zaten muhtemelen Pokemon GO oyunundan aşinasındır.

poke2

Pokemon Duel Mücadelesi

Oyunda eğer bir Pokemon’u çevreleyemezsen işte o an savaşın içindesin demektir. Her Pokemon’un sahip olduğu özellikleri gösteren grafikleri iyi incelemeni tavsiye ederiz. Bu sayede savaşında ihtiyaç duyacağın hareketlere sahip olman kolaylaşacak. Mücadelenin sonunda alınan puanların hesaplanmasıyla daha yüksek puan alan oyuncu turun galibi oluyor.

Kaybedense oyun alanından çıkarılıyor. Her kazandığın mücadelenin ardından da yeni bir Pokemon gibi bir çok ödül kazanacaksın. Savaş ganimeti de diyebiliriz.

Daha fazla Pokemon ya da eşya nasıl elde edilir?

Pokemon Duel oyununun içinde farklı Pokemonlar, eşyalar, hızlandırıcılar gibi şeyler alabileceğin bir dükkan bulunuyor. Ancak dükkanda oyuna özgü mücevher taşlarıyla ödeme yapman lazım. Taşları Pokemon Duel oynayarak ve özel görevleri başararak kazanabilirsin.

Henüz yeni çıkmış Pokemon Duel oyununu indirmek istiyorsan aşağıya tıklaman yeterli. Oyunda seni bekliyor olacağız!

Android’de Oynaman Gereken En iyi Spor Oyunları
Android’de Oynaman Gereken En iyi Spor Oyunları

Spor ile aran nasıl? Fırsat buldukça yapıyor musun? Yoksa sen de bu zevkini mobil dünyaya taşıyanlardan mısın? En iyi spor oyunları için 5’li bir liste bugün AndroidListe’de seni bekliyor. Mobil cihazlarında oynaman gereken en iyi oyunları keşfetmek için hemen okumaya başla! …

Oynayabileceğin Roblox Benzeri En İyi RPG Oyunlar
Oynayabileceğin Roblox Benzeri En İyi RPG Oyunlar

Roblox oynamayı çok seviyorsun ancak alternatif oyunları da merak mı ediyorsun? Deneyebileceğin Roblox benzeri oyunlar bugün AndroidListe’de. En iyi RPG oyunları bulacağın listemize göz atmak ve binlerce oyuncunun severek oynadığı oyunları keşfetmek için hemen okumaya başla! …

Oynaman Gereken En İyi Android Çocuk Oyunları
Oynaman Gereken En İyi Android Çocuk Oyunları

Android telefon ve tabletlerden çocukları uzak tutmak çok zor. Çocukların daha keyifli ve güvenli zaman geçirmesini sağlayacak mobil oyunlar var. En iyi Android çocuk oyunları bugün AndroidListe’de seni bekliyor. Listemizi keşfetmek ve oyun indirmek için hemen okumaya başla! …

Civilization Benzeri En İyi 5 Strateji Oyunu
Civilization Benzeri En İyi 5 Strateji Oyunu

Bir medeniyet kurup tüm dünyaya meydan okumayı seviyor musun? O zaman Civilization benzeri en iyi strateji oyunları listemizi de çok seveceksin. Android’de severek oynayabileceğin, bu popüler oyuna alternatif olabilecek en iyi seçenekleri keşfetmek için hemen okumaya başla! C…