Android Cihazında Kamera Çekim Sesini Nasıl Kapatırsın

ses1

Çoğu akıllı telefonun fotoğraf çekerken çıkardığı yapay bir ses olduğunu hepimiz biliyoruz. Özellikle sessiz bir ortamda fotoğraf çekerken bu sesin ne kadar rahatsız edici olduğunu hatırlatmaya gerek yok sanırız. Çoğu cihazda bu sesi kapatmak oldukça kolayken kimi cihazlarda bunu yapmak için biraz uğraşmak gerekiyor. Şimdi sırasıyla kamera çekim sesini nasıl kapatacağını anlatma vakti.

Android Cihazlarda Kamera Çekim Sesini Kapatma

Android cihazların çoğunda kamera çekim sesini kapatmak için ayrı bir tuş bulunmamakta. Ancak bunu yapmanın başka bir yolu var. Telefonununu tamamen sessize almak! Evet garip bir çözüm olduğunun farkındayız. Ancak kamera çekim sesini kapatmak için başka bir yolun yoksa telefonunun sağ kısmında yer alan ses azaltma tuşunu kullanarak telefonunu sessize almanı tavsiye ediyoruz.

ses

Bunun dışında kimi popüler telefon markalarında kamera çekim sesini kapatmak ise şu şekillerde mümkün:

Sony Telefonlarda Kamera Çekim Sesini Kapatma

Sony Experia serisi telefonun varsa kamera uygulamana gidip üç noktalı menüyü seçerek ardından çark şeklindeki işarete tıkla. Ses işaretini sağa sola kaydırarak sesi kapatıp açman mümkün.

LG Telefonlarda Kamera Çekim Sesini Kapatma

LG markası da kamera çekim sesini kapatmak için ayrı bir ayara sahip değil. Bunun için telefonunun bildirim ayarlarına giderek profilini Rahatsız etme ya da Titreşim moduna alman gerekiyor. Artık çekim anında herhangi bir ses duymayacaksın!

Samsung Telefonlarda Kamera Çekim Sesini Kapatma

Çoğu Samsung modelinde kamera uygulamanı açtığında ekrandaki çark simgesine tıklayarak kameranı sessize alman mümkün. Ancak S7 veya S7 Edge gibi daha yeni modellerde kamera sesini ancak telefonunu sessize ya da titreşime alman durumunda kapatabilirsin.

HTC Telefonlarda Kamera Çekim Sesini Kapatma

HTC telefonlarda bunu yapmak biraz meşakatli. Kamera uygulamanı açtıktan sonra üç noktalı menüye tıkla. Ardından çark simgesini seçerek Genel Ayarlar menüsünden Kamera çekim sesi ayarlarını gösteren kutucuktaki tik işaretini kaldır. Bunlar sana karışık geliyorsa her zaman telefonunun genel sesini kapatarak da kamera çekim sesinden kurtulabilirsin.

Huawei Telefonlarda Kamera Çekim Sesini Kapatma

Huawei telefonlarda da kamera çekim sesini kapatmak biraz zahmetli. Kamera uygulamasına git ve üç noktalı menüyü seç. Ardından çıkacak ekranda çark simgesini tıkla ve Sessiz yazan işareti aktif hale getir. Honor modellerinde ise yukarıda bahsedilen tümden telefonun sesini kapatma seçeneğini kullanabilirsin.

Tek ve kolay bir yöntem olmaması bizim de canımızı sıkıyor. Ancak en azından karışık da olsa kamera çekim sesini nasıl kapatabileceğini anlatabildiğimizi umarız. Eğer bahsettiklerimiz hiç biri işe yaramazsa aşağıda yer verdiğimiz Silent Camera uygulamasını indirebilirsin. Bu uygulama tamamen sessiz çekim yapmak üzerine tasarlanmış. Biz denedik ve sessizliğine hayran kaldık. Eklemek istediklerini ya da unuttuğumuz düşündüklerini bize lütfen Yorumlar kısmından ilet.

  1. Silent Camera
TikTok’a Instagram ekleme nasıl yapılır?
TikTok’a Instagram ekleme nasıl yapılır?

Sosyal medyada daha fazla insana ulaşmak, kolayca hem TikTok’tan hem de Instagram’dan video paylaşmak ister misin? TikTok’a Instagram ekleme mümkün. Böylelikle iki platformda da kısa videolarını takipçilerinle paylaşabilirsin. Nasıl yapacağını keşfetmek için okumaya devam et!…

Android’de WhatsApp’tan nasıl çıkış yapılır?
Android’de WhatsApp’tan nasıl çıkış yapılır?

WhatsApp’ı çok severek kullanıyor ama kısa süreliğine ara vermek ve artık mesaj almak istemiyor musun? Bunun için çıkış yapabilirsin. WhatsApp’tan nasıl çıkış yapılır, Web ve masaüstü sürümünde hangi adımları atman gerekiyor hepsi bu rehberde. Detaylar için okumaya devam et! …

TikTok’ta yorumları favorilere ekleme nasıl yapılır?
TikTok’ta yorumları favorilere ekleme nasıl yapılır?

Onlarca video oluşturup paylaşıyor ve takipçilerinden çok güzel yorumlar alıyorsun. Özellikle bazı yorumlar çok hoşuna gidiyorsa favorilerine ekleyebilirsin. Bu tutorial ile TikTok’ta yorumlar favorilere nasıl eklenir adım adım öğrenebilirsin. Detaylar için okumaya devam et! …