Android Telefonda WhatsApp Hesabını Nasıl Güvende Tutarsın?

whats

WhatsApp kullanmayanımız yoktur sanırım. Peki mesajlaşmadan fotoğraf göndermeye, grup görüşmelerinden video paylaşımlarına kadar bir çok işlem yaptığımız hesaplarımız ne kadar güvenli? Önemsemiyor olabilirsin ancak kişisel bilgilerinin çoğunu paylaştığın WhatsApp hesabının güvenliği sandığından da önemli.

WhatsApp da bunu farketmiş olcak ki şimdi Beta versiyonunda iki adımlı doğrulama seçeneği sunmaya başladı. Ancak bu özelliği kullanabilmen için Android’inde WhatsApp Beta versiyonu için kayıtlı olmayı kabul etmiş olman gerekiyor. Bunu aktive etmek için burayı tıklayabilirsin. Ardından indireceğin versiyon ile iki adımlı doğrulama özelliğine sahip olabilirsin.

İki adımlı doğrulama özelliğini nasıl aktive edeceksin?

ikili-etkinleştir

1-Öncelikle WhatsApp uygulamasını aç.

2-Sağ üst köşede bulunan 3 noktalı menüye tıkla.

3-Açılan ekrandan Ayarlar menüsüne gir.

4-Hesabım kısmını seç.

5- İki adımlı doğrulama başlığına tıkla.

6-Kurulum penceresinde özelliği aktifleştir.

7-Altı haneli şifreni oluştur ve İleri tuşuna tıkla.

8-Şifreni unutma ihtimaline karşı e-posta adresini yaz ve tekrar İleri tuşuna tıkla. Böylece istediğinde şifreni yenilemen mümkün hale gelecek.

ikili-sifre
9-Ekranına iki adımlı doğrulama etkinleştirildi mesajı gelecek. Tamam kısmına tıkla.
İşte bu kadar! Artık WhatsApp hesabın çok daha güvenli. Şifreni unutmaman için WhatsApp sana ara sıra şifreni soracaktır. Ayrıca e-posta adresini kullanarak dilediğin zaman bu özelliği iptal edebileceğini de unutma.

Zaten şifrelenmiş olarak mesajlaşabildiğin WhatsApp uygulaması iki adımlı doğrulama seçeneği sayesinde güvenlik çıtasını daha da yükseltmiş oluyor. 1 milyarın üzerinde kullanıcısı olan bir uygulama için oldukça büyük bir adım. Uygulamanın bu sene kullanıcılarına sunduğu bilgisayar üzerinden kullanım, sesli arama, grup sohbetlerindeki iyileştirmeler, görüntülü arama ve GIF desteğinden sonra bu yeni güvenlik özelliğinin de kullanıcılar tarafından oldukça beğenileceğini tahmin ediyoruz.

Eklemek istediklerin varsa Yorumlar kısmından yazarak bizlerle de paylaşmanı bekliyoruz!

TikTok’a Instagram ekleme nasıl yapılır?
TikTok’a Instagram ekleme nasıl yapılır?

Sosyal medyada daha fazla insana ulaşmak, kolayca hem TikTok’tan hem de Instagram’dan video paylaşmak ister misin? TikTok’a Instagram ekleme mümkün. Böylelikle iki platformda da kısa videolarını takipçilerinle paylaşabilirsin. Nasıl yapacağını keşfetmek için okumaya devam et!…

Android’de WhatsApp’tan nasıl çıkış yapılır?
Android’de WhatsApp’tan nasıl çıkış yapılır?

WhatsApp’ı çok severek kullanıyor ama kısa süreliğine ara vermek ve artık mesaj almak istemiyor musun? Bunun için çıkış yapabilirsin. WhatsApp’tan nasıl çıkış yapılır, Web ve masaüstü sürümünde hangi adımları atman gerekiyor hepsi bu rehberde. Detaylar için okumaya devam et! …

TikTok’ta yorumları favorilere ekleme nasıl yapılır?
TikTok’ta yorumları favorilere ekleme nasıl yapılır?

Onlarca video oluşturup paylaşıyor ve takipçilerinden çok güzel yorumlar alıyorsun. Özellikle bazı yorumlar çok hoşuna gidiyorsa favorilerine ekleyebilirsin. Bu tutorial ile TikTok’ta yorumlar favorilere nasıl eklenir adım adım öğrenebilirsin. Detaylar için okumaya devam et! …