Kullanırken Faydasını Göreceğin 5 Snapchat İpucu ve Özelliği

snap

Telefonunda Snapchat olmayanımız yoktur sanırız. Ancak bu uygulamayı ne kadar verimli kullanıyoruz? Bu soruya yanıt vermeden önce yazımızı okumanı tavsiye ederiz. Harika filtreler, komik videolar derken aslında Snapchat uygulamasının diğer özelliklerinden bihaber olduğumuzu farkedip bu yazıyı uygulamanın bilinmeyenlerine ayırmaya karar verdik.

1-Kendine Ait Snapchat Web Adresin/URL

İşte pek bilinmeyen bir özellik. Snapchat ile aslında sana ait bir web adresi sahibisin! Sadece uygulama üzerinden adresini alman mümkün olmadığı için adresini farklı şekilde bulman gerekiyor. Tarayıcını açıp https://www.snapchat.com/add/KULLANICI ADIN yazdığında rahatça sayfanı görüntüleyebilirsin. Bu sayede muhteşem profilini Twitter gibi diğer sosyal medya hesaplarında da kolaylıkla paylaşabilirsin.

2-Video Çekimleri Sırasında Ön ve Arka Kamerayı Değiştirme

Aslında bu özellikten, özellikle gençlerin haberi olduğunu düşündük. Ne de olsa herşeyi kurcalıyoruz 🙂 Ancak yine de tekrar etmekte fayda var. Snapchat ile video çekerken telefonun ekranına iki defa tıklayarak dokunduğunda kameralar arasında değişim yapabilirsin. Daha havalı videolar için denemekte fayda var!

3-Arkadaşlarını Konumlarına Göre Ekleme

Screenshot_com.android.vending_2016-12-04-16-00-37

Bu özellik bir nevi önlem anlamına da geliyor. Upuzun listenden doğru arkadaşı seçip iletişime geçmek her zaman kolay olmuyor. Bu özellik sayesinde listende olup yakınındaki kişiler arasından Snapchat için seçim yapabilirsin. Tek yapman gereken Arkadaş Ekle seçeneğinin ardından Yakındakileri ekle kısmını seçmek. Böylece listende unuttuğun ama yakınındaki arkadaşlarını hatırlama fırsatına da sahip oluyorsun.

4-Snapchat’ine Müzik Ekleme

Hepimiz müzik olmadan videolar çekiyoruz. Çünkü uygulama içinden doğrudan müzik ekleme özelliği yok. Ancak bu özellik sayesinde videolarına müzik ekleyip daha havalı hale getirmen mümkün. Önce telefonunda müziğini aç ve vakit kaybetmeden Snapchat ile videonu çekmeye başla. Videonda çaldığın müziğin kaydedildiğini göreceksin! Tüm uygulamalarla çalışmıyor ancak Spotify gibi birkaç müzik uygulaması ile bunu yapman mümkün. Evet biraz meşakatli ama kaydını izlediğinde buna değer diyorsun.

5-Seyahat Modu Sayesinde Pil Tasarrufu Yap

Sürekli açık uygulamaların şarjımızı nasıl tükettiğimizin hepimiz farkındayız. Ancak çoğu zaman şarj süremizi nasıl uzatacağımızdan da bihaberiz. Snapchat bunu da düşünüp menülerinin arasına oldukça kullanışlı bir özellik eklemiş. Uygulamayı açıp Ayarlar > Yönet menüsüne girdiğinde Diğer Hizmetler kısmını açarak Seyehat Modu seçeneğini işaretle. Hepsi bu! Bu sayede şarjını bitiren bir uygulamayı daha düşünmene gerek kalmayacak.

Snapchat’in aklımıza gelmeyen başka özellikleri eğer senin gözüne çarparsa lütfen bize Yorumlar kısmından yaz. Böylece senin tecrübelerinden hepimiz faydalanabiliriz.
  1. Snapchat
TikTok’a Instagram ekleme nasıl yapılır?
TikTok’a Instagram ekleme nasıl yapılır?

Sosyal medyada daha fazla insana ulaşmak, kolayca hem TikTok’tan hem de Instagram’dan video paylaşmak ister misin? TikTok’a Instagram ekleme mümkün. Böylelikle iki platformda da kısa videolarını takipçilerinle paylaşabilirsin. Nasıl yapacağını keşfetmek için okumaya devam et!…

Android’de WhatsApp’tan nasıl çıkış yapılır?
Android’de WhatsApp’tan nasıl çıkış yapılır?

WhatsApp’ı çok severek kullanıyor ama kısa süreliğine ara vermek ve artık mesaj almak istemiyor musun? Bunun için çıkış yapabilirsin. WhatsApp’tan nasıl çıkış yapılır, Web ve masaüstü sürümünde hangi adımları atman gerekiyor hepsi bu rehberde. Detaylar için okumaya devam et! …

TikTok’ta yorumları favorilere ekleme nasıl yapılır?
TikTok’ta yorumları favorilere ekleme nasıl yapılır?

Onlarca video oluşturup paylaşıyor ve takipçilerinden çok güzel yorumlar alıyorsun. Özellikle bazı yorumlar çok hoşuna gidiyorsa favorilerine ekleyebilirsin. Bu tutorial ile TikTok’ta yorumlar favorilere nasıl eklenir adım adım öğrenebilirsin. Detaylar için okumaya devam et! …