Kullanırken Faydasını Göreceğin 5 Snapchat İpucu ve Özelliği

snap

Telefonunda Snapchat olmayanımız yoktur sanırız. Ancak bu uygulamayı ne kadar verimli kullanıyoruz? Bu soruya yanıt vermeden önce yazımızı okumanı tavsiye ederiz. Harika filtreler, komik videolar derken aslında Snapchat uygulamasının diğer özelliklerinden bihaber olduğumuzu farkedip bu yazıyı uygulamanın bilinmeyenlerine ayırmaya karar verdik.

1-Kendine Ait Snapchat Web Adresin/URL

İşte pek bilinmeyen bir özellik. Snapchat ile aslında sana ait bir web adresi sahibisin! Sadece uygulama üzerinden adresini alman mümkün olmadığı için adresini farklı şekilde bulman gerekiyor. Tarayıcını açıp https://www.snapchat.com/add/KULLANICI ADIN yazdığında rahatça sayfanı görüntüleyebilirsin. Bu sayede muhteşem profilini Twitter gibi diğer sosyal medya hesaplarında da kolaylıkla paylaşabilirsin.

2-Video Çekimleri Sırasında Ön ve Arka Kamerayı Değiştirme

Aslında bu özellikten, özellikle gençlerin haberi olduğunu düşündük. Ne de olsa herşeyi kurcalıyoruz 🙂 Ancak yine de tekrar etmekte fayda var. Snapchat ile video çekerken telefonun ekranına iki defa tıklayarak dokunduğunda kameralar arasında değişim yapabilirsin. Daha havalı videolar için denemekte fayda var!

3-Arkadaşlarını Konumlarına Göre Ekleme

Screenshot_com.android.vending_2016-12-04-16-00-37

Bu özellik bir nevi önlem anlamına da geliyor. Upuzun listenden doğru arkadaşı seçip iletişime geçmek her zaman kolay olmuyor. Bu özellik sayesinde listende olup yakınındaki kişiler arasından Snapchat için seçim yapabilirsin. Tek yapman gereken Arkadaş Ekle seçeneğinin ardından Yakındakileri ekle kısmını seçmek. Böylece listende unuttuğun ama yakınındaki arkadaşlarını hatırlama fırsatına da sahip oluyorsun.

4-Snapchat’ine Müzik Ekleme

Hepimiz müzik olmadan videolar çekiyoruz. Çünkü uygulama içinden doğrudan müzik ekleme özelliği yok. Ancak bu özellik sayesinde videolarına müzik ekleyip daha havalı hale getirmen mümkün. Önce telefonunda müziğini aç ve vakit kaybetmeden Snapchat ile videonu çekmeye başla. Videonda çaldığın müziğin kaydedildiğini göreceksin! Tüm uygulamalarla çalışmıyor ancak Spotify gibi birkaç müzik uygulaması ile bunu yapman mümkün. Evet biraz meşakatli ama kaydını izlediğinde buna değer diyorsun.

5-Seyahat Modu Sayesinde Pil Tasarrufu Yap

Sürekli açık uygulamaların şarjımızı nasıl tükettiğimizin hepimiz farkındayız. Ancak çoğu zaman şarj süremizi nasıl uzatacağımızdan da bihaberiz. Snapchat bunu da düşünüp menülerinin arasına oldukça kullanışlı bir özellik eklemiş. Uygulamayı açıp Ayarlar > Yönet menüsüne girdiğinde Diğer Hizmetler kısmını açarak Seyehat Modu seçeneğini işaretle. Hepsi bu! Bu sayede şarjını bitiren bir uygulamayı daha düşünmene gerek kalmayacak.

Snapchat’in aklımıza gelmeyen başka özellikleri eğer senin gözüne çarparsa lütfen bize Yorumlar kısmından yaz. Böylece senin tecrübelerinden hepimiz faydalanabiliriz.
  1. Snapchat
Wi-Fi ile Arama Android’de Nasıl Kullanılır?
Wi-Fi ile Arama Android’de Nasıl Kullanılır?

Arama yapmanın daha uygun bir yolunu mu arıyorsun? Zaman zaman şebeke çekim sorunları yaşıyorsan deneyebileceğin bir yol var: Wi-Fi ile arama. Peki, bu özellikten nasıl faydalanacaksın? Yapman gereken ayarlar veya kullanman gereken uygulamalar var mı? Öğrenmek için hemen oku!…

WhatsApp Plus Nedir, WhatsApp’tan Farkları Nelerdir?
WhatsApp Plus Nedir, WhatsApp’tan Farkları Nelerdir?

Kullanıcı sözleşmesiyle gündeme oturan popüler mesajlaşma uygulamasının Plus versiyonunu hiç duydun mu? Peki, resmi olmayan bu WhatsApp Plus nedir, asıl uygulamaya göre farkları nelerdir, biliyor musun? Farklı özelliklere sahip bu uygulamayı keşfetmek için hemen okumaya başla…

Instagram Profiline Bakanlar Nasıl Görünür?
Instagram Profiline Bakanlar Nasıl Görünür?

Seni gizliden gizliye takip edenlerin olduğunu düşünüyor, Instagram profilime kim baktı diye sen de merak ediyor musun? Instagram profiline bakanlar nasıl görünür sorunun cevabı AndroidListe’de. Hesabına bakanları görmek için neler yapabileceğini keşfetmek için okumaya başla!…

Facebook Messenger SMS Kapatma Android’de Nasıl Yapılır?
Facebook Messenger SMS Kapatma Android’de Nasıl Yapılır?

Facebook Messenger SMS Kapatma Android’de Nasıl Yapılır? Anlık mesajlaşma uygulamaları, SMS alıp göndermeni de sağlıyor. Ancak artık bu özelliği kullanmak istemiyorsan Facebook Messenger SMS kapatma seçeneği var. Bunu, Anroid’de iki farklı yöntemi kullanarak yapmak mümkün. Na…