Android Cihazının Yazı Tipini Nasıl Değiştirirsin?

font

Telefonunu kullanırken bir süre sonra görünümün ve menülerin aynı olmasından sıkıldıysan bu yazımızı mutlaka okumalısın. Etrafında havalı yazı şekilleri kullanan arkadaşların mutlaka vardır. Belki telefon modelleri seninkinden farklı ve halihazırda telefonlarında bulunan ayarları kullanarak telefon yazı tipini değiştirebiliyorlar. Ancak aslında bunu yapabileceğin uygulamalar da var. Yani aslında telefonunu değiştirmeden bahsedeceğimiz uygulamalardan birini indirerek sen de yepyeni bir telefon görünümüne sahip olabilirsin.

Bir Başlatıcı Kullanarak

Eğer yazı tipini değiştirmekten fazlasını yapmak istiyorsan o zaman bir Başlatıcı indirmeni tavsiye ederiz. Başlatıcılar telefon görünümünü tamamen değiştirmene olanak tanır. Gözümüze en çok çarpan başlatıcı Action Launcher oldu.

action

Action Launcher sayesinde, ana ekranın tasarımından ödün vermeden kısa yollar ekleyebilir, ekran tasarımını ve yazı tiplerini değiştirebilir, eğlenceli temalar arasından seçim yapabilirsin. Telefonunu canlandıracak bu başlatıcıyı biz oldukça beğendik. Arkadaşlarının sana “Yeni bir telefon mu aldın?” diye sormasını istiyorsan mutlaka indirip denemelisin.

Android Cihazlar İçin En İyi Yazı Tipi Uygulamaları

Eğer sadece yazı tipini değiştirmek bana yeter diyorsan o zaman bahsedeceğimiz uygulamalar tam sana göre olabilir. Google Mağazası üzerinden arama yaptığında sayısız yazı tipi uygulama karşına çıkacak. Ancak bizim yaptığımız değerlendirmelerde iki uygulama diğerlerinden daha fazla gözümüze çarptı.
HiFont bunlardan ilki. İçinde düzinelerce yazı tipi barındırıyor. Ayrıca dil seçeneği ve yazı tiplerinin dışında kategoriler bölümünden kendine bir tarz seçebiliyorsun. Bu sayede el yazısından gotik tarza kadar çeşitli seçenekler arasından seçim yapman mümkün.

hi
Telefonunun sana sunduğu yazı tiplerinden sıkıldıysan HiFont tam senlik bir uygulama. Yazı tipini seçerek o günkü ruh haline uygun yazılar yazmaya başlayabilirsin. Renklendirme seçeneği de ekranını daha tatlı hale getiriyor. Birbirine daha anlamlı mesajlar atmak isteyenler bu uygulamayı mutlaka indirmeli diye düşünüyoruz

İkinci uygulamamız ise 50 Free Fonts. Aslında bu uygulama en çok Samsung Galaxy serisi ile uyumlu. İçinde 50 farklı yazı tipi barındırıyor. Eğer Samsung Galaxy serisinden bir telefona sahipsen bu uygulamayı hemen sorunsuzca indirip deneyebilirsin. Ruh haline uygun yazı tipini seçerek uygulama ayarlarını aktifleştirmenin oldukça kolay olduğu bu uygulama ayrıca kolay kullanım menüsü ile de dikkat çekiyor. Monotonluktan sıkıldıysan beklemeden indir deriz!

Eğer senin de beğendiğin bir uygulama varsa lütfen bize Yorumlar kısmından yaz. Fikirlerini duymak bizi mutlu edecektir!

TikTok’a Instagram ekleme nasıl yapılır?
TikTok’a Instagram ekleme nasıl yapılır?

Sosyal medyada daha fazla insana ulaşmak, kolayca hem TikTok’tan hem de Instagram’dan video paylaşmak ister misin? TikTok’a Instagram ekleme mümkün. Böylelikle iki platformda da kısa videolarını takipçilerinle paylaşabilirsin. Nasıl yapacağını keşfetmek için okumaya devam et!…

Android’de WhatsApp’tan nasıl çıkış yapılır?
Android’de WhatsApp’tan nasıl çıkış yapılır?

WhatsApp’ı çok severek kullanıyor ama kısa süreliğine ara vermek ve artık mesaj almak istemiyor musun? Bunun için çıkış yapabilirsin. WhatsApp’tan nasıl çıkış yapılır, Web ve masaüstü sürümünde hangi adımları atman gerekiyor hepsi bu rehberde. Detaylar için okumaya devam et! …

TikTok’ta yorumları favorilere ekleme nasıl yapılır?
TikTok’ta yorumları favorilere ekleme nasıl yapılır?

Onlarca video oluşturup paylaşıyor ve takipçilerinden çok güzel yorumlar alıyorsun. Özellikle bazı yorumlar çok hoşuna gidiyorsa favorilerine ekleyebilirsin. Bu tutorial ile TikTok’ta yorumlar favorilere nasıl eklenir adım adım öğrenebilirsin. Detaylar için okumaya devam et! …