Okullar Başlarken Öğrenciler İçin Kullanışlı Olacak Uygulamalar

Öğrencilerin eğitim hayatlarına devam etmeleri gereken dönem tekrar geldi. Lisedeki ilk yılın ya da mezun olacağın yıl olsa da her zaman yardımcı araçlara sahip olmak oldukça faydalıdır. Senin için okul boyunca daha başarılı olmana yardım edecek kimi uygulamaların bir listesini hazırladık. Sakın bir göz atmadan geçme!
Eğer başarını artırmak ya da sadece gününü planlamak istiyorsan, aşağıda bahsedeceğimiz öğrencilere yönelik 5 kullanışlı uygulamayı mutlaka gözden geçirmelisin!
 1. CamScanner -Phone PDF Creator

  CamScanner -Phone PDF Creator

  CamScanner pratikliği sayesinde tüm öğrenciler için oldukça kullanışlı. Tüm gereken uygulama ve kamerası olan bir akıllı telefon. Tüm yapman gereken ders notlarının ya da ileride lazım olacağını düşündüğün belgelerin fotoğrafını çekmek. Uygulama hepsini PDF dosyasına dönüştürecek. Notlarını saklamak için inanılmaz kullanışlı bir yol olduğunu göreceksin.

 2. PhotoMath

  PhotoMath

  Bu  uygulama tam bir hayat kurtarıcı! Ancak eğer matematikte iyiysen yine de soruları kendin yapabilirsin. Nasıl mı çalışıyor? Yine bir kameraya ihtiyacın olacak. Kameranı matematik sorusuna tutman yeterli. Evet bu kadar basit! Ardından uygulama problemi çözecek ve sana sonucunu söyleyecek. Harika olansa sadece basit soruları değil, karmaşık formülleri de çözebilmesi!

 3. My Study Life

  My Study Life

  Okul hayatı yoğun ve bazen düzensiz olabiliyor. Hatta en sakin zamanlarında bile hiçbir şeyi kaçırmadan herşeyi düzenlemek oldukça sıkıntılı olabiliyor. My Study Life seni stresten uzaklaştırmak ve sana yardımcı olmak için kullanışlı bir planlayıcı oluşturuyor. Ders saatlerini, fazladan okul aktivitelerini, hatta istersen arkadaşlarınla takılacağın zamanları planlayabileceğin harika bir uygulama! Kendi zamanını ayarla ve kaostan uzak dur.

 4. Wikipedia Encyclopedia

  Wikipedia Encyclopedia

  Tamam, belki hazırlayacağın ödevlerde kaynak olarak kabul edilmeyecek ama yine de Wikipedia bir konu hakkında hızlı ve derli toplu bilgi almanın en kolay yolu. Uygulama aynı zamanda dilersen daha önceden baktığın sayfaları kaydederek sana aradıklarını bulmanda yardımcı oluyor. Bizce cihazında olmasında fayda var!

 5. Microsoft Office Mobile

  Microsoft Office Mobile

  Öğrencinin bir başka olmazsa olmazı da Microsoft Office. Artık akıllı telefonuna da Microsoft Office uygulamasını indirebilirsin. Bu sayede Excel, Word ve Power Point dosyaları oluşturabilir, evdeki bilgisayarında hazırladığın dosyaları avucunun içinde taşıyabilirsin. Bizden söylemesi; indirirsen pişman olmayacağın bir uygulama!

Instagram son izlenen Reels nasıl görülür?
Instagram son izlenen Reels nasıl görülür?

Büyük keyifle izlediğin Reels videosunu çok beğendin ve arkadaşlarınla paylaşmak istiyorsun. Ama Instagram son izlenen Reels videosunu nasıl bulacağını bilmiyorsan bu rehberimizdeki yöntemleri deneyebilirsin. İşini kolaylaştıracak bu yöntemleri keşfetmek için okumaya devam et…

TikTok çalışmıyor ise nasıl düzeltilir?
TikTok çalışmıyor ise nasıl düzeltilir?

TikTok uygulamasını bir türlü açamıyor, severek izlediğin videolara erişemiyor hatta hesabını göremiyor musun? Tiktok çalışmıyor ise işte düzeltmenin yolları. Uygulamayı eski haline getirmeni sağlayacak çözüm yollarını bu rehberde listeledik. Detaylar için okumaya devam et! T…

Instagram bağlantı geçmişi nasıl kapatılır?
Instagram bağlantı geçmişi nasıl kapatılır?

Tıkladığın bağlantıların, ziyaret ettiğin linklerin, Instagram’da belirli bir süre saklandığını biliyor musun? Dilersen Instagram bağlantı geçmişini kapatabilirsin. Bir nebze olsun takip edilmekten kurtulabilirsin. Nasıl yapılır öğrenmek ve daha fazlası için okumaya devam et!…