Okullar Başlarken Öğrenciler İçin Kullanışlı Olacak Uygulamalar

Öğrencilerin eğitim hayatlarına devam etmeleri gereken dönem tekrar geldi. Lisedeki ilk yılın ya da mezun olacağın yıl olsa da her zaman yardımcı araçlara sahip olmak oldukça faydalıdır. Senin için okul boyunca daha başarılı olmana yardım edecek kimi uygulamaların bir listesini hazırladık. Sakın bir göz atmadan geçme!
Eğer başarını artırmak ya da sadece gününü planlamak istiyorsan, aşağıda bahsedeceğimiz öğrencilere yönelik 5 kullanışlı uygulamayı mutlaka gözden geçirmelisin!
 1. CamScanner -Phone PDF Creator

  CamScanner -Phone PDF Creator

  CamScanner pratikliği sayesinde tüm öğrenciler için oldukça kullanışlı. Tüm gereken uygulama ve kamerası olan bir akıllı telefon. Tüm yapman gereken ders notlarının ya da ileride lazım olacağını düşündüğün belgelerin fotoğrafını çekmek. Uygulama hepsini PDF dosyasına dönüştürecek. Notlarını saklamak için inanılmaz kullanışlı bir yol olduğunu göreceksin.

 2. PhotoMath

  PhotoMath

  Bu  uygulama tam bir hayat kurtarıcı! Ancak eğer matematikte iyiysen yine de soruları kendin yapabilirsin. Nasıl mı çalışıyor? Yine bir kameraya ihtiyacın olacak. Kameranı matematik sorusuna tutman yeterli. Evet bu kadar basit! Ardından uygulama problemi çözecek ve sana sonucunu söyleyecek. Harika olansa sadece basit soruları değil, karmaşık formülleri de çözebilmesi!

 3. My Study Life

  My Study Life

  Okul hayatı yoğun ve bazen düzensiz olabiliyor. Hatta en sakin zamanlarında bile hiçbir şeyi kaçırmadan herşeyi düzenlemek oldukça sıkıntılı olabiliyor. My Study Life seni stresten uzaklaştırmak ve sana yardımcı olmak için kullanışlı bir planlayıcı oluşturuyor. Ders saatlerini, fazladan okul aktivitelerini, hatta istersen arkadaşlarınla takılacağın zamanları planlayabileceğin harika bir uygulama! Kendi zamanını ayarla ve kaostan uzak dur.

 4. Wikipedia Encyclopedia

  Wikipedia Encyclopedia

  Tamam, belki hazırlayacağın ödevlerde kaynak olarak kabul edilmeyecek ama yine de Wikipedia bir konu hakkında hızlı ve derli toplu bilgi almanın en kolay yolu. Uygulama aynı zamanda dilersen daha önceden baktığın sayfaları kaydederek sana aradıklarını bulmanda yardımcı oluyor. Bizce cihazında olmasında fayda var!

 5. Microsoft Office Mobile

  Microsoft Office Mobile

  Öğrencinin bir başka olmazsa olmazı da Microsoft Office. Artık akıllı telefonuna da Microsoft Office uygulamasını indirebilirsin. Bu sayede Excel, Word ve Power Point dosyaları oluşturabilir, evdeki bilgisayarında hazırladığın dosyaları avucunun içinde taşıyabilirsin. Bizden söylemesi; indirirsen pişman olmayacağın bir uygulama!

Android’de Oynaman Gereken En İyi Point-and-Click Oyunları
Android’de Oynaman Gereken En İyi Point-and-Click Oyunları

Müthiş hikayesiyle seni içine çeken oyunları seviyor musun? Bulmaca, macera ve gizem unsurlarını taşıyan Point-and-Click oyunları tam da aradığın olabilir. Bir döneme damga vuran bu oyun türünü yeniden hatırlayalım. En iyi Android oyunları keşfetmek için hemen okumaya başla! …