Pokemon Go Oynamak İçin İpuçları ve Hileler

pokemon-go

Eğer hala Pokemon çılgınlığından haberdar değilsen muhtemelen son birkaç haftadır herhalde bir taşın altında yaşıyorsun demektir. Nintendo’nun uzun yokluğundan sonra Pokemon akıllı cihaz dünyasında fırtınalar estirmeye başladı bile!

Şimdi oyun eğlence dolu, hem de ne eğlence. Sana da egzersiz yapman için yardımcı oluyor ancak Pokemon oynayan hiç kimse sadece bununla yetinmek istemiyor. Herkes en iyi olma peşinde. Yazının devamı bu sebeple sana en büyük Pokemon üstadı olman için kullanışlı bazı ipuçları ve hileler vermek için hazırlandı!

Başlarken

Herşey sırayla. Nasıl oynanılacağını bilmediğin sürece bir Pokemon üstadı olma şansın yok. Burada herşeyi anlatacak değilim ancak ez azından bazı temel bilgilerden bahsedecek olursak…

. Google Play ya da sitemiz AndroidListe üzerinden oyunu buradan indir. (Herhalde diyorsun ama yine de yazmakta fayda var)

. Google Hesabın ile giriş yap ve Pokemon Eğitici Kulübü’nde bir hesap oluştur.

. Avatarını yarat. (Seçenekler kısıtlı ama yine de görünüşünü ve cinsiyetini belirleyebilirsin)

. Başlangıç Pokemon’unu seç. Klasik üçlüden seçim yapabilirsin. Bulbasaur, Squirtle ya da Charmander.

. Maceraya başlamak için hazır ol! Bu aşamada bir Pokemon nasıl yakalanır öğreneceksin.

Oynamaya alışmak için başlarda alışman gereken bazı aşamalar var. Sokağında biraz koşmaya ve haritalara aşina olmaya başladığında ilk ipucumuz için de hazırsın demektir…

Hızlıca Pokemon Bulmak!

Sanırım basit bir Pidgey yakalamak için 10 saat boyunca koşturmak istemezsin. İleri aşamaları hedeflediğin için mümkün olan en fazla skora ulaşmak istiyorsun. Eğer ekranının sağ üst köşesindeki kutucuğa tıklarsan yakınındaki Pokemon’ları görebilirsin. Tıkladığın zaman erişilebilir olanları rahatlıkla göreceksin. (daha önce karşılaşmadıklarını birer silüet olarak göreceksin) ve 1 ile 3 arası uzaklığı da görüntüleyeceksin.

Bir uzaklık Pokemon’a çok yakın olduğunu, üç ise daha fazla yaklaşman gerektiğini belirtmektedir. Şimdi yakalamak istediğine tıkla. Seçtiğin zaman üçgen şeklinde yeşil bir ışık göreceksin. Bu doğru yönde olduğuna dair de bir işaret.

Artık yapman gereken tek şey onu bulmak ve yakalamak. Kolay.

Pokemon-Go-en-Android2

Şarj Tavsiyesi

Pokemon Go’nun şarjını tükettiği bir gerçek. Oyun aynı anda kameranı, GPS’ini, Internet bağlantını ve sürekli açık tuttuğun ekranını kullanmakta. Bu aşamada yapılacak pek bir şey yok, ancak pil koruma modunu aktive edebilirsin. Poke Top işaretine tıkla ve ayarlarını yap. Bunun yanı sıra parlaklık ayarlarını azaltıp titreşimi kapatabilirsin ama bunların eğlenceyi azaltacağını da unutma.

Seyahat Esnasındaki İyileştirme

Eğer okula veya işe giderken araba kullanıyorsan Android’in ile ilgilenme fırsatın olamayacağı belli ancak otobüs ya da benzeri araçlar kullanıyorsan yapabileceklerin var. Pokemon yakalayamasan da yolunun üzerindeki tüm Poke Duraklarında işlem yapabilirsin.  Zor da olsa bunu yanlarından geçerken yapman mümkün.

Diğer İnsanların Tuzaklarından Faydalanın

Eğer “tuzak da ne” diye düşünüyorsan oyunu biraz daha oynayıp geri dönüp yazıyı okumaya devam etmen lazım. Tüm kullanıcılar Pokemon’un onlara yönelmesi için tuzaklar kurabilir. Tuzağı kuran sen olmasan da yakalamayı yapabilirsin.

Ancak çok dikkatli olmalısın. Şimdiye kadar tuzakların hırsızlık yapma amaçlı kullanıldığına dair bir çok haber var. Andoid’in ile bilmediğin yerlere gitme ve kalabalıklardan mümkün mertebe uzaklaşma.

Bulduğun Her Pokemon’u Yakala!

Aynı Pokemon’dan sende olsa bile, bulduğunda yakalamaya devam et. (Değişim Şekeri Pokemon’unu dönüştürmen için lazım olan şey…sahip olmak çok önemli). Ayrıca aynı Pokemon’larını Profesör Willow ile değiştirerek daha fazla Değişim Şekeri elde etmen mümkün. Kazan-kazan durumu.

Poke Toplarını Boşa Harcama

Boyunu aşan bir Pokemon’u yakalamaya kalkışman sadece elindekileri azaltacaktır. Peki yakalayabileceğim bir Pokemon olup olmadığını nasıl anlayabilirim diye sorduğunu duyar gibiyim…oldukça kolay. Bir Pokemon ile karşılaştığında etrafını saran beyaz bir halka göreceksin. Bu halkanın içinde daha silik olan bir başka halka daha var. Bu halka yeşil, turuncu veya kırmızı olacaktır. Yeşil kolayca yakalayabileceğini, turuncu zorlanacağını, kırmızı ise yakalamanın neredeyse imkansız olduğunu belirtir. Eğer halka kırmızı ise neticede sadece Poke Toplarını boşa harcamış olacaksın.

Başlangıç Pokemon’un Olarak Pikachu’yu Seç!

Evet doğru duydun! Başlangıçta sunulan seçeneklerden biri olmadığını biliyorum ama bu ona sahip olamayacağın anlamına gelmiyor. Başlangıçta sana sunulan üç Pokemon seçeneğini görmezden gel. Etrafta koşmaya başladığında tekrar ekranında belirecekler. Bunu yapmaya devam et ve sonunda bir Pikachu belirdiğini göreceksin. Gördüğün anda yakala ve başlangıç Pokemon’un yap.

Bonus XP Kazan

Aslında bunu bilmeden yapman zor, belki tesadüf eseri elde etmiş olabilirsin. Poke Top’unu atmadan üzerine dokun, basılı tut ve halka hareketi yap. Etrafa kıvılcımlar saçtığını göreceksin. Bu yakalanmaya hazır olduğunu belirten bir durum ve aynı zamanda bonus tecrübe puanı kazandıracaktır.

Bahsedeceğimiz kullanışlı ipucu ve hileler bu kadar. Eğer daha fazlasını biliyorsan bize yaz ki hepimiz birer Pokemon üstadı olabilelim. Güvende olmaya, etrafına dikkat etmeye ve hareket halindeki arabalardan uzak durmaya dikkat et…canın yansın istemeyiz.

Facebook Toplu Gönderi Silme Nasıl Yapılır?
Facebook Toplu Gönderi Silme Nasıl Yapılır?

Facebook’ta bazı yaptığın paylaşımları silmek istiyor ancak tek tek de uğraşmak istemiyor musun? Facebook toplu gönderi silme özelliğiyle seni bu dertten kurtaracak. Eski fotoğraf veya videolarından kurtulabilir ve yepyeni bir başlangıç yapabilirsin. Detaylar için hemen oku! …

Instagram Silinen Gönderileri Geri Getirme Nasıl Yapılır?
Instagram Silinen Gönderileri Geri Getirme Nasıl Yapılır?

Bir akış fotoğrafını, hikayeni, Reels veya IGTV videonu yanlışlıkla sildin mi? Boşa üzülme! Instagram silinen gönderileri geri getirme mümkün. Yakınlarda silinenler özelliği ne işe yarar, nasıl kullanılır, tüm detaylarıyla AndroidListe’de. Öğrenmek için hemen okumaya başla! I…

WhatsApp Kaybolan Fotoğraf ve Videolar Nasıl Gönderilir?
WhatsApp Kaybolan Fotoğraf ve Videolar Nasıl Gönderilir?

Gönderdiğin bir fotoğraf ve video bakıldıktan sonra kendi kendini yok etse nasıl olurdu? Nasıl yani der gibisin? WhatsApp kaybolan fotoğraf ve videolar özelliğini duyurdu. Bu yepyeni özellik nasıl kullanılır, ayrıntılarıyla AndroidListe’de. Öğrenmek için hemen okumaya başla! …