APK Uygulamalarını Android Telefonunuza ya da Tabletinize Nasıl Yükleyebilirsiniz? – Google Play’e bir Alternatif

Bir uygulamayı Google Play’de bulamıyor musun? Sorun değil! APK’yı indirerek fazla sorun yaşamadan uygulamaya Android telefonunda sahip olabilirsin.

Kullanıcılarımız, Android uygulamalarını yalnızca AndroidListe ve Google Play üzerinden indirmeye alışıklar ama bir yol daha mümkün! O da APK dosyası olarak adlandırılan dosyaları bilgisayarına, ardından da Android cihazına yüklemek!

apk-1

Kullanıcıların bunu yapmak istemesinin bir çok sebebi bulunmakta: Google Play işleyişinde yaşanabilen hatalar, kablosuz bağlantıya veya 3G’ye ulaşamama hatta Google Play’den kaldırılmış olan bir uygulamayı indirmek istemek ya da cihazlarında çalışan uygulamanın bir önceki versiyonuna ulaşmak gibi.

Artık giriş kısmını geçip ilginç olan bölüme başlama zamanı!

1) Öncelikle indirmek istediğin APK uygulamasını bulmalısın. Bunu bilgisayarından Internet araması ile yapabilirsin ancak bulduğun kaynağa dikkat etmelisin, zararlı yazılım ya da virüslere dikkat et!

2) Uygulamayı indir ve dilediğin bir dosyaya kaydet. Sıkıştırılmış bir dosyaysa, bir sonraki aşamaya geçmeden önce, uygun bir programla (örneğin WinRAR) uygulamayı sıkıştırılmış dosyadan dışarı çıkar.

3) USB kablosunu kullanarak Android cihazını bilgisayara bağla.

apk-install-android

4) Bilgisayarından telefonuna veya tabletine ulaşarak İndirilenler dosyasını aç. APK uygulamasını kopyalayarak bu dosyaya yapıştır. (Eğer yeterli hafıza yoksa SD kartındaki dosyayı da bu işlem için kullanabilirsin.)

5) Dosyayı yüklemeden önce Android cihazındaki indirme ayarları izinlerini değiştirmen gerekiyor. “Ayarlar” üzerinden “Güvenlik” ayarlarına giderek “Bilinmeyen kaynaklardan gelen uygulamaların indirilmesi” seçeneğini onayla.

6) Android cihazın ya da tabletinde, klasördeki dosyaları hafızaya yerleştir ve indirdiğin dosyayı aç. (ya da SD kart üzerinde)

7) APK dosyasını seç ve “Yükle“ye bas.

İşte hepsi bu! Uygulama kısa sürede yüklenecek ve kullanıma hazır olacak.

Lütfen bize yaz ve deneyimlerini diğer AndroidListe kullanıcılarıyla da paylaş.

Instagram son izlenen Reels nasıl görülür?
Instagram son izlenen Reels nasıl görülür?

Büyük keyifle izlediğin Reels videosunu çok beğendin ve arkadaşlarınla paylaşmak istiyorsun. Ama Instagram son izlenen Reels videosunu nasıl bulacağını bilmiyorsan bu rehberimizdeki yöntemleri deneyebilirsin. İşini kolaylaştıracak bu yöntemleri keşfetmek için okumaya devam et…

TikTok çalışmıyor ise nasıl düzeltilir?
TikTok çalışmıyor ise nasıl düzeltilir?

TikTok uygulamasını bir türlü açamıyor, severek izlediğin videolara erişemiyor hatta hesabını göremiyor musun? Tiktok çalışmıyor ise işte düzeltmenin yolları. Uygulamayı eski haline getirmeni sağlayacak çözüm yollarını bu rehberde listeledik. Detaylar için okumaya devam et! T…

Instagram bağlantı geçmişi nasıl kapatılır?
Instagram bağlantı geçmişi nasıl kapatılır?

Tıkladığın bağlantıların, ziyaret ettiğin linklerin, Instagram’da belirli bir süre saklandığını biliyor musun? Dilersen Instagram bağlantı geçmişini kapatabilirsin. Bir nebze olsun takip edilmekten kurtulabilirsin. Nasıl yapılır öğrenmek ve daha fazlası için okumaya devam et!…

TikTok tekrar paylaşılanları silme nasıl yapılır?
TikTok tekrar paylaşılanları silme nasıl yapılır?

Beğenmediğin bir videoyu yanlışlıkla tekrar mı paylaştın ya da artık tekrar paylaşılanlar arasında görmek istemiyor musun? TikTok tekrar paylaşılanları silme seçeneğine sahip. Böyle bir durumda kendin bunu kolayca yapabilirsin. Nasıl yapacağını öğrenmek için okumaya devam et!…